Pc építés!

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!
Most egy Amd konfigom van ami nem épp a legmodernebb dolgokkel felszerelt:grinning:
Viszont most először szeretnék Intel konfigot.
Azért fordultam hozzátok mert biztos van köztetek olyan aki jobban ért hozzá mint én. Valamenyire én is képbe vagyok,
de egy két dologgal kapcsolatban, nem vagyok otthon!
A gép játékokra, videóvágásra, szerkesztésre, lenne használva.

Amit mindenképp szeretnék elképzelésem szerint.
i7-7700k
na most az alaplap úgy tudom hogy z270 -es alaplap kell hozzá hogy ne kelljen biost frissíteni. Ez érdekelne hogy olyan alap lap kéne amivel ezt a procit nem kell frissíteni. Ha lehet inkább ezt venném a 6700k helyett mivel lehet hogy később Oc-znám. De msot biztos elég lenne!
ASRock Z270 Pro4 Alaplap ezt az alaplapot néztem ki hozzá ez megfelelő lenne e hogy ne kelljen frissíteni és kellőképp elég legyen ? Vagy ha van e jobb akkor szívesen fogadnám, de csak asus, asrock, vagy msi ha lehet.
lehetőleg ilyen árkategóriában gondolkodok. 35-38 ezer között!
táp: Cooler Master B500 ver.2 500W itt az érdekelne hogy ez elegendő lenne egy ilyen gépbe?
Ehhez egy GTx 1070 videókártyát szeretnék majd de azt csak nyáron!
Mivel most tudom eladni a régi gépem ezért megvenném videokártya nélkül és addig úgy használnám. (nyilván nem játékra stb:joy:)
Tápra max 18 ezer forintot szeretnék áldozni mert így is ki van centizve minden. Ha létezik viszonylag jó táp ennyiért és elbírja a gépet akkor beleveszem.
Ram 16 Gb lenne de nem tudom ehhez maximum csak 2400 mhz-st tehetek?
Cooler Master Hyper 212 EVO hütő lenne a procira, ezt se tudom hogy elég e vagy sem 12k ig keresek oylant ami a “legjobb”.
2tB winchestert tennék bele.
és 120 gb ssd. szerintem azt majd később .
Deepcool Tesseract BF házat néztem ki ebbe bele fér e minden kényelmesen?
És az érdekelne hogy mindenhez kapok kábelt, vagy milyen kábelekre lenne szükségem hogy össze kössem a dolgokat. pl Vinyó ssd. stb?:grinning:
Asus 22" Full Hd monitorom van.
Nyílván azért gondolkoztam erre a gépre meg később a GTX 1070-re mert szeretnék monitort hozzá 2 vagy 4 K-st a jövőben. Tehát csak jelenleg lenne Full Hd-ra használva
237k lenne erre videokártya nélkül

Köszönöm szépen előre is.

Köszi a linket, De még mindig nem tudom hogy a z270 es lap amit írtam jó e?
és a többi kérdésemre is tudtok választ adni?
köszi:slight_smile:

Szia.

A kinézett alaplappal felszereltség ügyileg nincs vele sok gond, de ha komolyabb tuningban gondolkozol (4.6GHz+), akkor mélyebben kell zsebbe nyúlni.

Tápegységből az említett áron pedig inkább FSP Hyper M 500W.
Memóriából vehetsz gyorsabbat is, de igazából DDR4-2800MHz nagyon nem fogod látni a különbséget.
CPU hűtőből 13k körül van Cryorig H7, jobb a hűtési teljesítménye és halkabb is.

Ha most van valamilyen merevlemezed inkább az SSD vásárlást vedd előbbre, az utóbbi 10 évben talán az egyetlen alkatrésze amire azt mondtam komolyabb gép fejlesztés nélkül hogy mindennapos átlag használatban is nagyon érezni, főleg a gép reszponzivitásán.

Szia hálásan köszönöm a válszt!
viszont amit írtál hütő procihoz ezt írja.
Socket AM2 típushoz, AM2 +, 1156, AM3, 1155, AM3 +, FM1, 1150, FM2, FM2
és elvileg 1151 es lap meg proci tehát nem látom hogy kompatibilis lenne, de lehet tévedek :slight_smile:
és érdekelne hogy amit írtál táp meg amit írtam dolgokat az alábbi házba amit fentebb említettem nem lenne gond bőven elférne minden? :slight_smile:

Comment from discussion Cryorig H7 and i7-7700k?.
jó lesz rá!
1 kedvelés

Lehet régen tették fel a termék leírást. 1156/1155/1150 és 1151-nel legjobb tudomásom szerint a rögzítő lyukak ugyanott vannak.

Egyedül AM4-hez kell külön mounting kit ennél a coolernél, de az téged nem érint.

1 kedvelés

csak én nem találok magyar boltban ilyen hűtőt? :smiley:

Parancsolj:

https://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/cryorig-h7/16448

1 kedvelés

Köszi mind2őtőknek mindent :smiley:
még az érdekelne hogy eddig mindig úgy fejlesztettem gépet hogy alkatrészeket cserélek, ez lesz az első teljes csere.
És milyen kábeleket kell vennem külön-külön hogy össze kössem a vinyót, ssd stb :smiley: vagy az lesz gépházhoz?

Elvileg semmit nem kell vegyél.

Mindent katyvaszt ami kellhet jár valamelyik alkotó elemhez. SATA kábeleket kéne kapj az alaplap mellé, általában kettőt minimum szoktak adni. Egyéb általános rögzítő és kötőelem a gépházban lesznek egy zacsiban.

CPU hűtőhöz pasztát külön ne vegyél, lesz mellé csomagolva.

1 kedvelés

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Twitch live adást indítanék majd. Kamera ügyben már kaptam segítséget (egy másik témában).
Nem PC játékot fogok streamelni, hanem live vlog lesz inkább. Egyedül ami igénybe venné a PC erőforrásait, az maximum a videóvágó program lenne, a többi nem (az is valami egyszerű videóvágó program lesz, nem tervezek egyelőre extrákat, de lehet, későbbiek folyamán lesz az is).
Most PC konfigurációval kapcsolatban érdeklődnék - mit érdemes cserélni, bővíteni. Előbb az aktuális konfigurációt mutatnám (bemásolom ide, amit az Aida64 írt ki róla):

Számítógép: 
		Számítógép típusa  	ACPI x64-alapú PC 
		Operációs rendszer  	Microsoft Windows 10 Home 
		DirectX  	DirectX 12.0 

Alaplap: 
		CPU típusa  	QuadCore Intel Core i5-6500, 3300 MHz (33 x 100) 
		Alaplap neve  ASRock H270M Pro4 (2 PCI, 2 PCI-E x16, 2 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN) 
		Alaplapi lapkakészlet  	Intel Union Point H270, Intel Skylake-S 
		Rendszermemória  16348 MB (DDR4-2133 DDR4 SDRAM) 
		DIMM1: Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2A2666C16  	8 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM 
		DIMM2: Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2A2666C16  	8 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM 

Megjelenítés: 
		Videokártya  	Radeon(TM) RX 460 Graphics (4 GB) 
		3D gyorsító  	AMD Polaris 11 
		3D gyorsító  	AMD Radeon RX 460 (Polaris 11) 
		Képernyő  	AOC 2269WM [22" LCD] (AJCGB9A000803) 

Multimédia: 
		Hangkártya  	ATI Radeon HDMI @ AMD Baffin - High Definition Audio Controller 
		Hangkártya  	Realtek ALC892 @ Intel Union Point PCH - High Definition Audio Controller (Audio, Voice, Speech) 

Háttértár: 
		Háttértár vezérlő  	Microsoft tárolóhely-vezérlő 
		Optikai meghajtó  	NINCS 
		Háttértár 1:    ADATA Premier Pro SP550 240GB [2.5"/SATA3]
		Háttértár 2:  	Seagate BarraCuda 2TB 4Kn [3.5"/64MB/7200/SATA3] 	

Ezt kiegészítem azzal, hogy a tápegység egy CHIEFTEC CPS-450S Force 450W, illetve egy álló ATX a PC ház (Zalman Z1 Neo).
CPU hűtő: gyári. Ezt nem hiába hagytam a végére, mert az elképzelésem, hogy azt le cserélem egy sokkal jobb hűtőre.
Ezen kívül egy külső HDD-re adnám a fejem, amire a videók fognak kerülni (bár lehet, hogy jobban járok, ha egy felhőtárhelyre fizetnék be).
A másik + 1 videokártyában gondolkodok, amit az OBS venné igénybe.
A 16 GB RAM-ot nem hinném, hogy bővítené érdemes, és a CPU-t is meghagynám.
Maga az adás, egyelőre csak 1080p/60fps-ben menne (későbbiekben lesz 4K, de nem akarok ennyire előrerohanni).
Amit rááldoznék: maga az összeg, jóval 100 Ezer Ft alattira gondoltam.