Pc építési probléma

PC-t szeretnék építeni…
De hallottam, hogy gyakori hiba, hogy a Processzor nem rendelkezik integrált VGA-val és nem lesz kép.
Processzor: AMD Ryzen 2600x
Alaplap: MSI b450 TOMAHAWK lesz.
Az alaplap foglalata Socket-AM4.
A Processzor pedig nem integrált VGA-s
Kérdés:
Akkor nem lesz kép emiatt?
És más alaplapot kell nézzek helyette?
Vagy hülyeséget írtam, és kompatibilisek? - mert már láttam ezt a kettőt együtt és nem volt vele gond.
Válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Ahogy mondod, az említett processzor nem rendelkezik APU-val.
Magyarul vagy veszel egy olyan CPU-t amiben van grafikus megjelenítő vagy dedikált GPU-t szerzel be.

Ez nem fog rajta segíteni.

Igen.

3 Likes

Értelemszerűen ha nincs a gépedben külső videókártya azaz VGA, akkor nem lesz kép mert ez egy integrált videókártya nélküli processzor.

A két alkatrész kompatibilisnek kompatibilis de videókártya nélkül nem lesz kép.

Szóval vagy veszel bele egy vidikarit vagy veszel egy másik, integrált VGA-s processzort

2 Likes

Szerintem ne kockáztass, ha még ilyen sok ismeret hiányzik, akkor inkább a build ajánló alapján rendeld meg azt, ami kijön a pénzedből. Több helyen is vállalnak összeszerelést is.

3 Likes

Igen hülyeséget írtam, nem tudtam, hogy lehet videokártya nélkül gépet összeállítani, ugye Integált procival
Köszönöm a segítséget, egy kérdés:
Ezek megfelelőek, mármint valamit cserélnétek közülük?
Alaplap: MSI B450 TOMAHAWk MAX
Proci: AMD Ryzen 2600x
Memória: G.Skill 16GB (2x8)
Videokártya: RX 570 8GB
HDD: WD Blue 2tb
SSD: Kingston a2000 250gb
ház: SilentiumPC Regnum RG6V TG
Táp: SPC Supremo M2 550W

Jó lenne tudni hogy mennyi pénzt szánsz rá illetve mire akarod használni.

Ezt érdemes lenne áttanulmányozni.

Egyébként maga az összeállítás szerintem jó, de azért még várj egy két kommentelő véleményére illetve írd meg mennyit szánsz rá és mire használnád.

Köszi szépen, játékokra, de a komponensek azok fixek, így nem írok keretet, csak kíváncsi voltam, hogy az összeállítás jó-e

?
Előre összerakott gép? Mennyibe kerül ez? Kezdek elkavarodni…
Kolléga meg azzal nem sokat segített a helyzeten, hogy linkelt egy webshop általi “tanácsokat” videokártya vásárlás ügyében, de egyébként meglepően kevés volt totális hülyeség benne. Ettől függetlenül hangsúlyoznam, hogy NE ilyenek alapján válassz.

Gondolom, amiket utoljára írtál, az lenne a tervezett konfig, az amúgy rendben van, én annyit változtatnék, hogy 2 TB HDD -bol inkább seagate -et érdemesebb venni, mivel a WD -vel könnyű benézni, ilyen felhasználásra.

2 Likes

Igen, az a tervezett konfig, azért maradnék a WD blue merevlemezzel mert már a régi gépből csak azt tudtam értékelni, de megköszönném ha tájékoztatnál, hogy miért könnyű benézni vele.

Nem nem előre összerakott, és ez kb 240k körül

image

2 Likes

A cél az volt hogy némi információt nyújtson a videókártya kérdésről, ez így alapnak sztem elég. Itt láthatóan nem az a cél hogy milyen professzionális videókártya kerüljön megvételre 3D modellezéshez.

Amúgy én a helyedben egy az egyben megvenném az árban megfelelő ajánlott buildet az bisztos hogy jó

Nos, azért, mert a 2 TB és a fölötti kategóriákban WD -nél megjelenik, a többféle színváltozat. Ami nem azt jelenti, hogy szar, hanem, hogy nem arra való, amire neked kell, emiatt “lassabbnak” vagy gyengébbnek érződik majd.
Általánosságban WD -ből, amire átlag felhasználásra jó, az a Blue, vagy méginkább a Black és a Gold. Utóbbiak főleg akkor, ha sok adatod van, illetve sokat használod, nagy igénybevételnek van kitéve, (megbízhatóbbak, gyorsabbak) esetleg különféle munka is bejátszhat nagy fájlokkal. (ettől függetlenül átlag használatra is több mint jók, csak arra lehet kicsit drágák, főleg a gold).

https://www.pcx.hu/western-digital-szinkodok

De a fordulatszám, cache, és nagyon sokminden bejátszik még, hogy milyen egy HDD.

2 Likes

WD-nél HDD-ből 1TB Blue (EZEX végű) fölött nincs 7200rpm-es darab, mind lassabb 5400rpm-es.

Szóval ha csak nem kell töménytelen adatot tárolni és ragaszkodsz a WD-hez, akkor lehet inkább vennék belőle 1TB-os verziót és dupla akkora SSD-t.

Jönnek az új gamek amik egyrészt böszme nagyok a sok és nagy felbontású textúra miatt (60GB+) és azok jobban szeretik ha SSD-n laknak…

2 Likes