PC fejlesztés (főként CPU és GPU)

Sziasztok,

Egy kedves ismerősöm kért meg, hogy segítsek a gépét “felfejleszteni”, mondván hogy informatikai egyetemre járok, ezért biztos kenem vágom…Hát valójában, nem annyira erősségem a hardver :smiley: Ezért kérném a segítségét valódi hozzáértőknek. A következő a szituáció:

Ami van:

• GPU: NVIDIA GeForce 1050 Ti
  • CPU: Intel i7 920 2.67 Ghz
  • HDD: WDC WD1002FAEX ATA (1 TB)
  • SSD: KINGSTON UV500 120 GB
  • PSU: XFX XPS-750W-BES
  • 16 RAM amit feltétlen szeretne lecserélni
  • ~180k forint

Amit kitaláltunk:

• megtartani a PSU-t
  • megtartani az SSD-t
  • ALAPLAP: ASROCK B450M-Pro4
  • CPU: AMD Ryzen 5 2600X 3.60GHz AM4 BOX Wraith Spire hűtővel
  • RAM: 2x HyperX 8GB FURY DDR4 2400MHz
  • GPU: ASUS PH-GTX1060-3G GeForce GTX 1060 3GB GDDR5 PCIE
  • HDD: WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3

Főleg gamelésre lesz szerintem. Van jobb ötlet? :confused:
Előre is köszi!

Szerintem ez egy jó ötlet mondjuk én 1050 ti-ról inkább valami jobb videókártyára váltanék ha váltanék de szerintem az egy jó videókártya szóval nem kell azt upgradelned,mondjuk ez nyilván attól is függ hogy milyen játékokkal játszol.A többi szerintem jó ahogy van mondjuk az AMD hűtők elég jók és ha nem nagyon húzod a procit akkor a ryzen 5 2600x-hez nem kell külön hűtő.A RAM az rendben van a hdd ahogy érzed,szerintem ha nem sokallod rá a pénzt még egy m.2-es sdd-t belehet rakni oda,mondjuk egy ilyet : https://ssd-meghajto.arukereso.hu/samsung/970-evo-plus-250gb-mz-v7s250bw-p451073484/.

Remélem tudtam segíteni valamit,mondjuk reggel úgy is fognak jönni a nálam okosabbak és ők majd megmondják a tutit :slight_smile:

1 Like

A ram helyből halott. Az amd szereti a 3000+mzh -t.
7.én jön a ryzen 3 generáció. Addig gondolkodni is felesleges tajta.
minden másra:

3 Likes

Köszi a válaszokat! Ha 2 darab Kingston HyperX Predator 8GB CL15 3000Mhz-t raknánk bele az már jó lenne?

Ki tudjuk várni a 7.-ét, viszont külön kérés volt hogy nVidia vidikarit szeretne; így is van jelentősége a 7.-ei Ryzen generációs időpontnak?

Ha csak a fáradtságot vetted volna, hogy megnézd a build ajánlót, akkor rájönnél, hogy a rászánt pénzből egy erőművet tudna építeni a “haverod”. nem mellesleg gyak végig NV kártyák vannak benne.

@lengyelb lehet, hogy lakatérett? Értelme így nem sok van :confused:

Jelentősége azért van mivel, ha kijön az új Ryzen, akkor majd olcsóbbak lehetnek a régebbi procik.

1 Like

Természetesen megnéztem a build ajánlókat. Már rég azelőtt hogy ide egyáltalán beregisztráltam volna. A helyzet az, hogy van egy meglévő konfig is azt is fel lehet használni (pl. a PSU meg SSD), azért nem akarok vadi újat összerakni. Illetve 16GB ramot beszéltünk, az ottaniakban 8GB ram van ennyi pénzből.

Nem tudom mire vélni ezt az indokolatlan passzív aggresszíót különben. Nem hiszem hogy offoltam volna, hogy zárni kelljen, vagy stagnálna a téma. De ahogy gondoljátok.

1060 3G-t csak akkor vegyetek ha nagyon ingyen adják, egyébként legalább egy 1660(Ti)-ba kellene belenézni.

Milyen idős a táp? A probléma a megtartásával, hogy azon ül az egész új rendszer és ha bukik megy vele minden. Ha ennyi lét feccöl bele a vasba érdemes újat nézni és legalább goldosat.

2 Likes

Nem vagy köteles a megtartandó alkatrészeket is megvenni. És ez egy alap logika.
Sok helyről vérzik az elképzelés. Ezért lett küldve a link. A ram csak egy példa volt.
Feleslege alkatrésenként kitalálni az igényeket, mikor ott vannak csokorbaszedve.
Az pedig, hogy

Megoldás: kettőt kell venni.

Nem passzív agresszió. Csak ketten is írtuk, hogy hetedikéig kivárás. És nem rosszból.Hanem, hogy ne legyél a pénztárcád ellensége.
De már megy a türelmetlenség és a “mostakarom”.

1 Like

Rendben, köszi így már értem. Akkor igyekszem jobban az ajánlottakhoz igazítani. Igazság szerint abban voltam, hogy ezek az ajánlott buildek nem ennyire modulárisak, hogy simán cserélgethetem (majdnem) tetszés szerint a részeket. De nyilván rosszul gondoltam.

@maajsz Kb 2 éves a táp. Azt már érdemes lehet cserélni?

Én cserélném a helyedben, ha 2-3 évre tervez ott már ~5 éves tápja lesz nem is legcombosabb fajtából, kissé necces.

A buildek pont azért vannak úgy felépítve, hogy passzoljanak az alkatrészek, ne legyen fölöslegesen erős vagy épp visszafogó pontja rendszernek mert az csak kidobott pénz.

1 Like