PC fejlesztés játékra + streamelés

Sziasztok!

Van egy:

• Geforce GTX 1050 2gb / intel HD graphics 630 1gb
  • Inter Corer i3 - 7100, 3900Mhz
  • asus h110m-a/m2
  • 8GB ram
  • 1T hdd
  • DeepCool de 430 tápegység

Ezt a konfigot szeretném kicsit feljebb húzni, ezért segítséget kértem egy közeli pc üzletben. Annyi kérésem volta feléjük, hogy “egy szinttel jobb” gépet szeretnék. Jobb videokártya, processzor, még 8gb ram, +ssd, ha kell új alaplap, és ha kell akkor erősebb táp. A következőt állították nekem össze, amit a meglévő gépbe pakolnak bele/cserélik ki.

• MSI GTX 1660 VENTUS XS 6G OC
  • Crucial 8gb 2400Mhz cl17 ddr memóra
  • Gigabyte H310MH2.0 LGA 1151 alaplap
  • Kingston 240GB A400 SATA3 2,5"SSD
  • Intel core i5 8400 2,80Ghz, 6-core/6-Thread, Lga1151
  • Chieftec GPS-600A8 600W Pfc 12cm tápegység

Csak játékra használom a gépet, illetve ezzel az újítással streamelni is szeretnék. Mivel nem vagyok túl jártas a dologban, az lenne a kérdésem, hogy a bolt ajánlása alapján az alkatrészek valóban jó választások e, illetve van e valami ami felesleges, vagy meg simán megtartható az előző gépből, vagy amit talán ti javasolnátok még beszerzésre/cserére. Illetve egy ilyen összeállítással streamelést már élvezhető szinten tudná e biztosítani a gép?

Köszönöm a segítséget!

Nem.

Az előző konfigodat úgy ahogy van próbáld meg eladni használtan, és ha találsz vevőt aki fair áron elvinné, számolj utána hogy mennyi a kereted, és válassz valami konfigot a Build Ajánlóból.

Nem igazán.

Mielőtt nagyon bírálnám a boltot, mekkora keretet határoztál meg nekik? Abból lehetne látni, hogy milyen megfontolásból raktak össze gy ilyen gépet, mert nagyon sok helyen van gond vele,

1 Like

Én arra lennék kíváncsi, hogy melyik bolt “ajánl” Chieftec tápot…

Nem szabtam meg keretet, először csak érdeklődtem, fejlesztés iránt emailben és kapta egy választ:
i5 7400 , msi gtx1660, crucial 8gb ram, cheiftec gp-500s8 iarena 500w, ami megáll 172e be.
Ma bementem, hogy ennél több keretem is van rá, és hogy ssd-t is szertnék illetve ha kell új alaplap sem probléma, és hogy beszéljünk kicsit a dologról, hogy ők mit ajánlanak, ár/érték stb stb. Ekkor kaptam a fent leírt ajánlatot aminek a vége 211e. 230e a teteje amit rászántam a fejlesztésre azért a 211e végösszeg nálam szinte ki is merítette a keretet.

Amit összeállítottak, nem jó, egyáltalán.

Na akkor 3 lépésben:

1. A kettő közül valamelyik megvesz
  2. Összerak
  3. Örül

Ui.: Az AMD jobb.

Ezt a boltot ha lehet inkább kerüld el messzire, ne nagyon hagyj ott pénzt.
Streamre alkalmas gép kicsit magasabb összegekben mozog, de ennyiből már össze tudsz állítani egy rendben lévő rugalmasan fejleszthető ryzen gépet a build ajánóból.

Köszönöm a segítségeket!

Elpasszolod a mostani gépet, az árát rátolod a 230k-ra és már be tudsz ruházni a mainstream/mainstream plus amd-re ami jobban megfelel az igényednek