PC fejlesztés ⚓️

Sziasztok!
Szeretném fejleszteni a pc-met. Felhasználói szinten értek hozzá, meg amit olvasgatok mindig a neten. Az aktuális gépem:

• processzor: i5 4440 LGA1150
  • ram: corsair vengeance 2x4 GB ddr3
  • vga: asus radeon rx 570 oc 4GB ddr5 256bit
  • táp: cooler master b500 ver.2
  • alaplap: gigabyte h81m-hd3 LGA1150
  • gyári cpu hűtő van benne ha minden igaz, rég néztem bele :sweat_smile:

A videókártyát 1 hónapja vettem és bőven elég is lenne nekem, viszont a cpu+ram már gyenge. Milyen procit+ramot, esetlegesen alaplapot ajánlanátok? Bármit szívesen meghallgatok.

Nem tudjuk a kereted, így nehéz. Személy szerint erre a gépre már nem nagyon költenék, inkább add el és vedd meg valamelyiket ami belefér. Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek?

2 Likes

150k körül gondoltam maximum költeni rá.

Ahogy előttem is írták erre a gépre nem éri meg költeni, új gép kellene esetleg vidikari maradhat de azon kívül minden cserés .

2 Likes

AMD Ryzen 3600 (kb 90 ezer )
B550 olcsobb alaplap (kb 25-30 ezer )
memóriának : Crucial Ballistix 16GB (kb 28-29 ezer )

Ez igy benne van a 150 ezerbe.
A táp egyenlőre kiszolgálná ezt az alapot. Viszont midnenképpen kell egy proci hutő ami olcsobbat nézve is még kb 7500 ft. :slight_smile:

ezzel játéktól függöen kb 20-40% javulást kapnál :slight_smile:

1 Like

Ryzen 5 3600-hoz a dobozban mellékelnek Wraith Stealth gyári hűtőt, nem szükséges mellé külön venni.

1 Like

Viszont erősen ajánlott a 3600 mellé .

1 Like

Akkor nem szükséges ha nem zavar h alapjáraton 60 fokon megy a processzor . Nálam ez már ajánlot tkategória . főleg 7500 ft hutő is képes 20fokkal ezt javitani …

1 Like

Nekem van posztom is róla, a 3600 am meg akart főni a gyári hűtővel szóval beszereztem egy arctic freezer esport duot, az megoldotta a problémámat. Lehet csak én jártam így vele, de nekem nem volt elegendő a gyári hűtő ehhez a processzorhoz.

1 Like

egyébként lehet egy 3500x el jobban jársz proci terén, most az olyan 55-60k körül van, nem 90k és nem sokkal tud kevesebbet mint a 3600, annyi hogy 6 maghoz 6 szál jár nem 12 de ha játékra használod főként ezt meg sem fogod érezni :smiley: az előttem linkelt build ajánló alapján tájékozódnék :smiley: