PC felújítás, segítségkérés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Elérkezett az idő egy kis ráncfelvarrásra.
A build ajánlót átböngésztem, de az ottani proci illetve kari ajánlások build-ekbe nekem nem biztos, hogy jók lesznek mert úgy szeretném most felújítani a gépem, hogy az 5-6 évig bírja a strapát gond és kompromisszumok nélkül Leginkább játékra használom. Fontos, hogy egyenlőre nem áll szándékomban FullHD fölé menni, a monitorom sem bírná. Talán majd 5 év múlva egy újabb gépfrissítéssel.
A részletek:

Jelenlegi gépem:
Alaplap: Asrock Z77 Extreme3
Proci: Intel i5 2400
Videokari: MSI GTX760
Memoria: 8GB 2133MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL14 (2x4GB) (HX421C14FBK2/8)
SSD: Kingstone HyperX 3K 120Gb (csak rendszer)
HDD: WDC WD10EALX-759BA1 (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
Táp: CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Ház: ThermalTake, régi darab magas ATX 5 ventivel 2+2+1 a tetején, de tökéletes továbbra is.

Ezekből a házat, a háttértárakat, és a tápot tartanám meg. Azaz a cserések az alaplap, proci, videókari és a memória. Az alábbi tételeket válogattam össze. 300±10 a keretem rá, és fontos lenne hogy egy helyről, lehetőleg aqua vagy iponból legyen rendelve.

Bármilyen javaslatot szívesen fogadok és megfontolok minden ötletet! Előre is köszönöm: Syrocco

Ez így rendben van, azt leszámítva hogy az Intel nagyon túlárazott jelenleg. Érdemes inkább egy X470-es lappal és egy 2600X-el vagy 2700X-el menni. Tápegységet semmiképpen se tartsd meg, nagyon ócska darab.

Ide ism ugyanez:

Annyi, hogy 2060-ból az nagyon túlárazott, nem éri meg. Van jobb is.
Az ebben lévőt cseréled 2060-ra. Pl.:

Ha nem akarsz házat cseréni, (tápot kéne) akkor mehet erősebb proci.

De gyorsak vagytok :slight_smile:
Azt elfelejtettem írni, hogy Intel b@zi vagyok, akár hajlandó vagyok rá többet is költeni csak intel legyen :slight_smile:
A tápot cserélem pár hónap múlva, addig még bírja a jelenlegi?
Mennyire lehet megbízni a gygabyte meg többi gyártóban? Nekem eddig csak MSI és ASUS kártyáim voltak, azokban bízom.

Gigabyte, Msi, Palit teljesen jó. Többivel nincs tapasztalatom. :smiley:
Biztos az asus is, csak túlárazott.

Köszönöm szépen a segítséget, szuperek vagytok!
Akkor úgy ahogy rendben van amit összenéztem, max a kártyán még tudok spórolni. Még átnézem milyen más kártyák jöhetnek képbe.
A jelenlegi tápnak 3 max 4 hónapig kell bírnia, remélem nem reccsen majd meg.

Nem azzal van baj hogy mikor megy tönkre, inkább azzal hogy nagyon instabillá válhat terhelés alatt. A Chieftec tápok elég rossz minőségűek

Na ennyire én már nem értek hozzá. Akkor semmiképpen sem ajánlod, még 3-4 hónapra ideiglenesen sem?

A chieftec -ből is van rossz és jó is. Ez a chieftec mizéria nagyon elavult már…
@syroccostorm addig elég még.

Én, személy szerint meg se vettem volna, és most azonnal cserélném. Nem bíznék jó hardvert egy szar tápra