Pc first startup hiba

Sziasztok!

Most raktam össze az új gépemet. Korábban sose csináltam ilyet.

Elindítottam, telepítettem a windows-t és jól is működött, csak a kép eléggé pixeles volt. Beállítások rendben voltak, ezért gondoltam újraindítom a gépet. Kikapcsoltam, bekapcsoltam, nincs kép…
Próbáltam újraindítani, a hdmi kábelt próbáltam a videókártyán és az alaplapon is. Boot menübe be akartam lépni, hátha akkor valami lesz. 1x bevillant az alaplap gyártójának a képe, de nem lépett tovább. Nem tudok képet varázsolni a tv-re (monitor még nem érkezett meg).

Mi lehet a gond? Az alaplap hátulján a ledek pirosan világítanak. Ez az alapbeállítés, vagy hibára utal? Indítás után 4 kis led egymás után villan fel az ATX csati melett pár másodpercig. (CPU, DRAM, VGA, Boot).

Alaplap: Msi b450 tomahawk max
Gpu: gigabyte nvidia geforce 1660 s
Ram: patriot viper steel 32gb
Cpu: ryzen 7 2700x
Ssd: samsung 970 evo plus 500Gb
Ház: phanteks p400a
Táp: be quiet! Pure power 11 500W
Tv: lg 49uj634v

Teljes konfig nem ártana

2 Likes

Szerkesztve.

Én úgy érzem valami lemaradt

1 Like

Szerkesztve megint. Közben annyi változott hogy néha van kép, néha nincs. De ha van kép akkor is nagyon pixeles.

a pixelességre lehet hiba, hogy nem nativ felbontásban indul a win, utólag kell neked felhúzni. Nekem is ezt csinálta, végigpróbáltam mindent mire rájöttem.

Lehet nem a masinával van a gond, hanem valami szoftveres gebasz a TV és a videókártya driver között.

Bár igazából képet legalább az OS betöltésig kéne kapjál… ha csak nem állítottad a leglegleg gyorsabb bootra a BIOS-t.