Pc gamere és streamre

sziasztok
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy szerintetek ez a config elég lenne e 1080p streamre :

ezeket venném most :
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator RGB HX432C16PB3AK2/16 memória
Asus ROG STRIX B450-F GAMING alaplap
AMD Ryzen 7 3700X

ezek maradnak a mostani gépemből :
Asus GTX1060 6GB GDDR5 STRIX
FSP 700W Hyper M tápegység
Cooler Master MasterBox Lite 5 RGB ház

és még arra lennék kiváncsi hogy a proci gyári hűtője az birná e vagy vegyek egy másik hűtőt hozzá ?

előre is köszönöm a válaszokat
üdv. Szeky

Elégnek kellene lennie igen, ahogy a gyári hűtőnek is a procira.

1 Like

Elég lehet ha maga a játék nem túl megterhelő, 2 magot fixen odaadsz OBS-nek, és CPU-val kódolsz.

Külön venti nem kell a procira, teljesen elég a gyári RGB-s.

Alaplapból én jobbat vennék, MSI B450 Tomahawk Max, arra legalább bios frissítés sem kell a procihoz.

Amin el lehet gondolkodni, az a 32gb ram, mert a streamelés is eszi, és manapság egyre több játék be tud cuppantani akár 10-12gb-ot is + még a chrome amiben fog menni neked a twitch stb.

Házból valami jobban szellőzőt választanék majd, de kezdésnek talán elég. Majd látod ha van melegedési gond.

2 Likes

köszönöm a segítséget ugy gondoltam hogy ugy streamelnék ahogyan most hogy az uj nvenc-el elvileg nem eszi meg a videókártyát és hát pubg-t streamelnék most is azt teszem csak az i5 7600k nem nagyon birja vagyis megy vele a stream de játékba fps lockolva van 60ra very low grafika és igy is érzem hogy nem élvezhető stream közbe annyira a játék számomra mert sok az fps drop de proci 100%on fut videókártya 70% körül tehát a procim a kicsi valószinüleg remélem ezzel amit leirtam jobb lesz

ja igen meg a másik dolog hogy most 3 monitort használok egyik a proci vga-ba van dugva abba amit tervezek venni nincs beépített vga tehát rá kell kötnöm a 1060ra az sokat zavar bele a dologba hogy ha 2 helyett 3 monitor megy a vga-ról ? 2 full hds meg egy 720p -s monitorról van szó

Az új NVENC csak az új kártyákon elérhető tudtommal, ergo téged nem érint.

a proci kódolás jobb eredményt hoz egyébként mint a GPU-s verzió, tehát ha van elég erős proci, érdemesebb azt használni. Ha nincs, olyankor persze jól jön a GPU enkódolás.

Nem szokott sok vizet zavarni, egy desktopot megjeleíteni kb semmi terhelés szempontból egy modern GPU-nak, főleg játékhoz képest.

tehát akkor ez a proci lényegében elég erősnek számit ? :slight_smile:

Ha CPU streamelni akarsz, akkor ott a 2700X. Jelenleg 58e Ft jelenleg 8C/16T, azaz szinte felárban van egy 3700X-hez képest.

A megmaradt zsetont meg bele locsolhatod egy újabb videókártyába.

1 Like

ha ugyanazt tudja akkor mi okból drágább ? mert ezt nagyon nem vágom :slight_smile:

Nem ugyanazt tudja, a 2700X valamivel gyengébb, de mivel neked nem a magas framerate a lényeg, amire neked kell, simán megfelel.

viszont ha később szeretnék nagyobb kártyát ami nyilván ugy lesz és vennék egy 144hz -s monditort hogy pl pubgből akár low grafikán kinyomjak 144fpst akkor azért jobb hogy ha a 3700x et veszem meg most a jövőre nézve?

Ez nehéz kérdés. Kb fél év és kint lesz a következő procigeneráció. Ezzel a mostaniak ára is jelentősen esni fog. Ezen kívül nem csak 144hz-re hanem akkor már érdemes lehet 1440p-re is felmenni, ott meg már megint a GPU lesz a limited inkább, mint a procid.

a lényeg hogy a proci arra is megfelelne ugye ?

Igen.

köszönöm szépen a válaszokat

szia bocsi de azt elfelejtettem kérdezni hogy hogy adok oda 2 magot az obsnek ?

köszönöm :slight_smile: és 2 elég neki szerinted ? meg nekem nem a magokat hozza be hanem a szálakat tehát 0 -15 ig van processzor

Próba szerencse, adj neki előbb 2 szálat, ha úgy látod kevés, mehet neki 4 is.