TheVR Fórum

PC hosszú távra

Sziasztok!

Lassan 10 év után úgy döntöttem veszek egy új gépet. A régi hardver egy AMD X4 840-es proci, illetve egy utólag belevett GTX 960. Most szemezgettem egy géppel egy külföldi webshopban.
Konfig: I9-10900F, 32GB 3200Mhz RAM, RTX 2070, 512GB NVME SSD. Ez még pont beleférne az 1500 eurós keretbe. A kérdésem az lenne hogy szerintetek ezzel meddig húzhatnám ki hardver újítás nélkül. Max videókártya. 1440p lenne a megcélzott felbontás.

Előre is köszi a válaszokat.
Pacsi
#WeAreTheVR

Kérnénk egy URL-t is ehhez vagy legalább pontos hardverneveket.

HyperX Predator cl16 3200Mhz, Asus Strix RTX 2070, Samsung 970 Pro NVME SSD, MSI MAG B460 Torpedo alaplap

Táp?

Cooler Master V 750 GOLD V2

mi a webshop neve,ha szabad tudni?

Azért egy Z-s lap illene egy i9-hez.

2 Likes

jelenleg az informatika a leggyorsabban avuló terület, hogy egy mai csúcs konfig meddig lesz időtálló azt még egy intel-nél dolgozó belsős se tudná neked megmondani … jelenleg ami biztos, hogy az eszközök avulása egyre gyorsul a számítási kapacitás egyre nagyobb ütemű növekedésével
még én is egy 10+ éves géppel tengetem napjaimat, de emlékszem előtte mim volt és az mára gőzgépnek tűnik olyan gyenge mai szemmel nézve … egy gép amit ma veszel meg biztos, hogy 10 év múlva elavultabbnak fog számítani mint egy ma 10 éves gép (gondolj bele milyen PC-k voltak 20, 30, 40 … stb éve)
ha gamer PC-t akarsz venni az 2-3 év alatt elavultnak számít, ha irodai munkára használod 10 év múlva is tökéletesen meg fog felelni
gaming terén elég ha behoznak egy radikális újítást, egy új videó kódolási, vagy renderelési eljárást és máris elavultnak számít a tegnap még “csajozós” konfigod (gondolj arra amikor sírva fakadtak a 2080 tulajok a 3070 bemutatásánál)
szóval a kérdésedre nem választ adni hanem jósolgatni lehet, és bár megértem, hogy szeretnéd ha megint egy ideig nem kéne a gépedre költeni, de ha az aktuális trend címekkel tervezed játszani akkor a pc nem befektetés hanem pénztemető
én azt mondom vedd meg a legerősebbet amire a keretből futja és utána ujjak keresztbe, meg pár ima :wink: … ha van keretösszeged fusd át a fórum vonatkozó konfig ajánlóját és azokhoz tudod mérni a kész konfigokat is a webshopokban

2 Likes