PC Indítási probléma

Üdv mindenkinek.

Sajnos úgy tűnik nem tudom megállapítani a probléma forrását a gépemben, ebbe kérek tőletek segítséget.
Setup:
MSI b450i gaming plus AC
Ryzen 5 2600
Asus Strix Vega 56
Samsung 860EVO 250gb
Thermaltake toughpower sfx 600w , majd seasonic focus plus gold 650w

Úgy két hónapja azon kaptam magam hogy nem úgy indul a gépem ahogy kéne. Kevésbé pörög a venti, és semmilyen I/O eszözt nem lát (nem világítanak a perifériák, a monitor azt írja nincs jel.) Többször szétszedtem, végiglestem a kábeleket, nem volt semmi abnormalitás. Furcsa volt még, hogy a gép párszor elindult, és működött hibátlanul, gyakran pedig nem.
Órák próbálgatásával rájöttem, hogy úgy elindul a gép, ha kihúzom a tápot a fali árammal összekötő kábelt a gépből, várok pár percet, visszadugom, majd néhány másodpercel később ráindítok a gépre.
Ekkor azt gondoltam, hogy akkor biztos elszállt egy kondi a tápban, így kicseréltem a korábbi 600w tt tápot egy focus+ goldra. Mondanom sem kell, hogy ez a manőver sem volt sikeres, és most kicsit ötlettelen vagyok.
Amikor sikerül a fent leírt folyamattal bekapcsolni a gépet, akkor nem érzékeli a wifit rendesen, ez újonnan felmerült probléma.

Volt már aki tapasztalt hasonlót, és van ötlete a megoldásra?
Ki mit nézne meg először?
Alaplapi gond lehet? Csináljak egy UEFI flash-t, hátha az update megoldja?
Esetleg lehet olyan hardveres probléma van, ami rögtön kinyírhatta a második tápot is?

Köszi ha elolvastad, és pláne köszi ha van építő jellegű ötleted az esethez.

Egy BIOS update megérhet egy próbát, memtestet is futtathatnál, de szerintem alaplap vagy processzor probléma lesz. Ha van módja, először a procit tesztelném másik gépben. Windows volt újratelepítve?

1 Like

Bios updatet mindenképp megpróbálnék, előtte még CMOS resetet.

Ha úgy sem jó, én is alaplapra tippelnék első körben, másodikban procira.

Windowst nem raktam még újra.
Az is megoldhatjaa problémát?

Ez hardveres problémának tűnik, alaplapra tippelek.

Hát igen, meg volt az alaplap reset utáni bios flash, és sajnos így is produkálja a problémát.

Valami ötlet, hogy derítsem ki mi a baj?
Jelenleg semmilyen csere alkatrész/haver konfig nem áll rendelkezésemre…
(Memtestet még csinálhatok)

Mit gondoltok, mivel az alaplapra van mèg egy év alza garim, szerintetek ha vissza viszem milyen esélyeim vannak, hogy megcsinálják/kicseréljék?
Tekintve hogy semmilyen kárt nem okoztam benne, mégsem megy.

1. Add be szervízbe hogy kiderítsék a hibát.
  2. Ha tényleg az alaplap, akkor küldd vissza garanciáztatni.
1 Like