TheVR Fórum

Pc komponens vásárlás

Sziasztok! Tegnapi nap folyamán meghalt az alaplapom és vele együtt a videókártyám is. Egy régi asus m5a97 r 2.0 és egy r9 290 pusztult el kínok között I guess. Lényeg a lényeg gépet szeretnék építeni.

Procinak egy ryzen 5 3600-at néztem ki nekem felesleges az overclock ( 3600x nem érdekel)
Hűtést egy noctua nh u14S biztosítaná
alaplap: MSI TOMAHAWK MAX (B450)
memória 3200mhz-es kingston hyperX fury 2x8gb
VGA: Sapphire pulse 5700 lenne.

Gépház vinyó és ssd és hdd van. Szerintetek így jó lesz ez?

Üdv.

Plantdoc

Teljesen rendben van, ha nem akarsz OC -olni, pont akkor kell az X verzió, de anélkül is teljesen jó így szerintem.
Az a hűtő később jóval melegebb processzort is el fog majd bírni, arra figyelj, hogy beférjen a házba, mert lehet az U14 helyett csak a 12 -es fér majd be, mert ez nem egy kis darab.
Annyi még, hogyha nem esik nagyon ki a keretből, akkor én memóriából inkább 3600 MHz -t vennék már, a 3.gen -hez.
Különben hibátlan. :slight_smile:

2 Likes

Teljesen jó, viszont milyen táp fogja ellátni?

Lehet nem véletlenül távoztak az alkatrészek az örök vadászmezőkre.

5 Likes

egy minősgi chieftech 500 wattos táp minden háztartásból előkerül :smiley:

4 Likes

Minden minőségi. :smiley: Csak van ami rossz minőségi, meg van ami jó :smiley:

3 Likes

Egy Phanteks Enthoo Pro házam van a proci hűtő is megvan már egy ideje a hellyel nem lesz gond :slight_smile: A tápom egy 750wattos moduláris chieftec navitas gold táp egyébként annak bírnia kéne nem?

A kártya valszeg azért döglött meg mert hiába asus direct cu 2 hűtés maga az r9 290 egy szar konstrukció volt. Idle 45fok load alatt lazán volt 97-98 fokon :smiley:

A szar konstrukcióval nem vitatkozom, de be lehetett azt állítani, hogy 70fok fölé ne engedje a kártyát a hűtés.

1 Like

Ez igaz csak ha beállítottad olyan hangos volt mint egy AN2-es repülőgép.Konkrétan szélturbina :smiley:

1 Like

Xxdddddd el tudom képzelni, de azért egy ujrapasztazas lehet nem ártott volna.
Amúgy a gold táp az gold táp, de a többiek mindjárt kidobatják veled mert Chieftec :smiley:
Csak gondoltam szólok előre :smiley:

1 Like

Azonnal dobd ki azt a Chieftec tápot.

1 Like

Az előző chieftec tápom 10 év után is hibátlanul ment, ezzel a navitas szériával sincsen semmilyen gondom, nem értem miért kéne kidobnom mikor teljesen jól szuperál :smiley:

Pont volt kb 2 hónapja egy sztori hogy az egyik munkatarsam újított gépet mindent megvett csak a jó 10 éves chieftech tápot hagyta benne amit még 60 ezerért vett és hogy az bírni fogja. Mondtuk neki hogy nem, mehet a kukába. Másik kolléga mondta neki hogy van egy zsír új seasonic tápja ha kell el adja neki szívesen. Eltelt egy egész hét és már írt a srác messengerem hogy cicereg a chieftech meg ki kapcsol meg minden baja is van :smile: Igazából ez még a jobbik eset hogy nem vitt el semmit terhelés alatt.

1 Like

Ez egy 4eves táp, nyilván cseres lesz majd, de kicsit túlzásnak érzem ezt a dobd ki mert szar a chieftec mentalitást. Nem a 10ezer forintos akyga és társai árfekvésrol beszélünk. Szerintem még pár hónapot lazán elketyeg aztán csere. Pont ma szereltem ki és takarítottam ki, hibátlan eddig. Egyébként miért is szar a chieftec? Érdemi információt nem kaptam, de ha valaki normálisan érvelve le tudja nekem írni, hogy mi a baj magával a gyártóval illetve azon termékekkel amelyek 40-50ezer körül mennek, akkor azt szívesen fogadom.

1 Like

Leginkább hogy rengeteg hulladékot gyárt, általánosan megbízhatatlan.

30 ezerért kapsz Seasonic gold tápot, 10 év garanciával. Ők vagy 30 éve ha nem több tápokban utaznak, és sok más márkának is ők gyártanak. Innentől kezdve semmilyen logika alapján nem érdemes Chieftecet venni.

3 Likes

Ez tény és egyetértek, viszont gold táp az gold táp, szerintem jól mondja kedves kérdező, majd még elketyeg pár hónapot szerintem, nem kell egyből kidobni.

43 éve egészen pontosan. :smiley:

A gold minősítés önmagában sokat nem jelent, mindössze egy hatékonyság:

80 PLUS Shortcomings

Nothing is ever perfect, and the 80 PLUS program is no different. It also has its deficiencies, which we would break down accordingly:

1. 80 PLUS requires only a small number of measurements to classify a PSU into one of its categories.
  2. The methodology allows for manufacturers to submit “golden” samples (that is, hand-picked models that perform ideally).
  3. Measurements are conducted at a very low ambient temperature (23C, ±5C).
  4. The process doesn’t measure standby power consumption (“vampire power”). This measurement is essential in the European market, where all PSUs should comply with the ErP Lot 6 and ErP Lot 3 directives.
  5. The testing doesn’t take into account the 5VSB rail’s efficiency.
  6. The standard makes no clear mention of testing equipment.
  7. 80 PLUS doesn’t deal effectively with the problem of fake efficiency badges.

Ezen kívül nem szerepel a követelményekben semmiféle feszültségvédelem vagy stabilizálás, vagy bármilyen biztonsági szolgáltatás.

1 Like

Update: Megjött a Pc összeraktam hibátlanul működik viszont kellene valami olcsó és normális 144hz-es full hd monitor. Nézegettem ezeket az AOC-okat viszont nem tudom milyenek ezek a VA panelek, IPS-t is nézegettem Acer nitro VG240YP formájában. 70 lenne az ár amit most adnék monitorért. Valami ötletet kérhetnék, hogy mit vegyek? AOCból a C24G1-et néztem. 24 col nekem bőven elegendő, vagy esetleg a C27G1 aoc? az már viszont 27 col.

AOC-ből vedd az IPS paneles G2-t.

1 Like

Azt néztem de nem találok sehol… linket tudnál dobni?