PC konfig vélemény (max. 400k)

Sziasztok! Egy új gépet tervezek összerakni magamnak játékra és streamelésre maximum 400 ezer fortintért. FullHD-ban játszanék/streamelnék, főként AAA játékokkal és magas beállítás lenne a cél. Olvasgattam a fórumot egy ideg, mire sikerült össze állítanom a konfigot.
A PC: Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX
Processzor: AMD Ryzen 5 3600
Videókártya: SAPPHIRE Radeon RX 5700 XT 8GB
Memória: Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
Tápegység: Seasonic Core GM 650W Gold vagy EVGA SuperNOVA 650 GQ 650W Gold
SSD: Kingston A2000 500GB
HDD: Egyenlőre hanyagolom de ha lesz akkor valszeg WD Blue 1TB
Gépház: NZXT H510
Illetve még szeretnék bele ventiket, tudnátok ajánlani párat? A végösszeg: kb.350 ezer árukeresőn számolva.

Mi a véleményetek?

1 kedvelés

Áldásom adom rá.

3 kedvelés

Attól függ, hogyan streamelnél.

Ha erről a gépről menne az is, vagy több magos proci kéne, legalább 3700X, vagy nVidia kártya és akkor lehet GPU kódolással nyomni.

Szintén egygépes megoldásnál nem árt a 32 giga ram.

1 kedvelés

Gpu kódolással nyomnám és később beruháznék még 16 giga ramra. És tápegységből melyiket ajánlanád jobban?

Akkor viszont nVidia kártyát vegyél, tápból pedig a build ajánlóból nézd, ami épp jó áron van. 550-650W elég. Seasonic, Be Quiet stb.

3 kedvelés

Ez megfelelő lenne? Tápból vagy Seasonic Core GM 650W Gold vagy EVGA SuperNOVA 650 GQ 650W Gold, nem igazán tudok dönteni.

Mindkét táp jó, egyszerűen vedd azt, ami épp olcsóbb.

GPU is oké, bár kicsit drága. A build ajánlóban lévő Palit jó 20k-val olcsóbb. Vagy ha a 165-höz még 30-at hozzáteszel, az már 2070 Super. Szóval én vagy olcsóbbat vennék, vagy drágábbat, ez kicsit a két szék között a pad alá este.

1 kedvelés

Akkor tápból lesz az Evga.
Hát a videókártya nehéz döntés mit ne mondjak, a 2070 s-el kicsit ki megyek a keretből de hosszútávon végülis megéri az a helyzet. Jahh és még ventiket is szeretnék ugye, azokból tudnál mondani párat ami úgy jó?

Van benne 2, szerintem tök elég. Ismerős épített ugyanebbe a házba hasonló konfigot, semmi gondja vele hőmérsékletileg.

Ha esetleg akarsz mégegyet előre, akkor olyat nézz ami már benne is van, így a feszültséggel hasonló fordulatszámon fognak pörögni. A gyárilag alapban fent lévőt érdemes átrakni előre.

Na király, akkor ezzel sem kell bajlódni :smiley:

Néztem róla ilyen unboxing videót és csak hátul van egy venti :confused:

Alapban hátul és felül van.

Ja tényleg bocsánat :smiley: És előre nem is kell?

Ezt mondom, hogy ami fent van, azt tedd át előre, aztán csókolom.

1 kedvelés

Okés. Köszönöm a segítséget!

Van még kérdésed, vagy zárható a topic?

Nincsen, zárható.

Én is nézegettem a gépeket (nem vagyok szakértő sőtt) és egy rtx 2060+ryzen 7 es vagy 5 ös konfig lett 370K ért h érdekel le irom biztos fogsz találni valamit ami nem jó de azt majd ki javítod!

Nem értem pontosan mit szeretnél. Teljes konfigot ajánlani? A fórumon van build ajánló, ez a gép pedig ki lett vesézve, úgy, hogy eleve kevés dolog nem stimmelt benne.

@lengyelb :lock: köszi!

1 kedvelés