PC konfig vélemény

Sziasztok!

Egy új gamer PC összeállítására határoztam el magam amiben a Ti segítségeteket szeretném kérni. Sajnos a jelenlegi konfig már enyhén szólva megköveteli az újabb technológiák bevezetését és egy teljes vérfrissítést, elvégre már legalább 6-7 (de lehet 8) éve nyüstölöm a szerkezetet. A jelenlegi összetevőket elnézve azt láttam a legjobb megoldásnak, ha egy teljesen új gépet állítok össze, mert ebből maximum a tápegység és a HDD fogható még további munkára, a többi eszköz teljesen elavult. A gépet leginkább CS:GO-ra használnám, nem feltétlen vagyok ízig-vérig gamer aki minden új játékot kipörget, de nem szeretném ha a gép megszakadna egy PUBG-től vagy valamilyen izmosabb erőforrásigényű játéktól vagy programtól sem.

Jelenlegi konfig
Alaplap: ASRock H55M-GE
CPU: Intel Pentium G6950 | 2.80GHz
GPU: AMD Radeon HD 5570 (1,00 GB)
RAM: 4x2GB DDR3
Tápegység: Chieftec 440W
HDD: Western Digital Caviar Green 500GB 32MB 7200RPM SATA2

Részben értek a hardverelemekhez, azonban nem a specialitásom, így az összeállított konfigban kérnék némi segítséget a hozzáértőktől, esetleg véleményt vagy tanácsokat az esetleges módosításokról. Igyekeztem minden pontot megindokolni, hogy mit miért választottam, és csak reménykedek, hogy a nagy tervezésben semmi nem kerülte el a figyelmemet. A hardvereszközöket egyébként részben- vagy teljesen egészében használt eszközökből tervezem összeállítani, azonban csakis garanciás termékekből, így ha esetleg van valakinek a felsorolt eszközökből, ne tartsa magában.
Alaplap - MSI Z370-A PRO
Alaplapot tekintve három választási lehetőségem volt, mégpedig:
ASUS ROG STRIX B250G GAMING | MSI Z370-A PRO | GIGABYTE Z370 AORUS Gaming K3
Alapvetően az ASUS lapra esett volna a választás, bár a chipsetekhez nem nagyon értek, így a B250-ről nem tudok túl sok mindent, arról viszont hallottam, hogy a Z370-es lapokat ajánlják K-s Intel processzorokhoz, és nem azért esett az MSI-re a választás mert ilyen lesz, hanem mert remek áron találtam egy ajánlatot, és gondoltam akkor már összekötöm a kellemest a hasznossal, hiszen tudását tekintve mégis csak egy jobb lapról beszélünk. A lényeg a 1151-es foglalat volt, lehetőleg USB 3.0 és 2.0-s csatlakozási lehetőségekkel és természetesen Gigabit LAN, de ezeken kívül nem nagyon tudok említeni más fontosabb szempontot.
CPU - Intel Core i5-8400
A CPU kérdésben a dilemma a régebbi generációs i7-esek, és az újabb i5-ösök között volt, így a különféle benchmarkok és tesztek meggyőztek az 8. generációs i5-ös tudásában. Alapvetően 8600-ra gondoltam, de azt olvastam, hogy tudásában nem ér annyival többet amennyiért árulják (a 8500 szintúgy), így a 8400 éri meg legjobban ár-érték arányban.
A rendszer hűtése - Cooler Master MasterLiquid 240
Bár a processzor teljesítménye és hőtermelése (65W-os TDP-vel) alapvetően nem követeli meg a vízhűtést, arra gondoltam, hogy ezzel a rendszerrel nagyobb hatásfokot lehetne elérni a hűtés terén.
GPU - GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB GDDR5
Gondolom sokak számára ismerős a GTX1060, a kérdésem azonban csak annyi, hogy a 6GB-os kártya mennyivel “tud többet” kisebb társánál (azon kívül, hogy 3GB-tal), vagy mennyire érezhető a 3GB-ossal szembeni különbség, hiszen az órajelet tekintve (és semmi másban) nincs különbség.
RAM - Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2400MHz
Alapvetően minimum 2400MHz-re gondoltam legalább, láttam egy viszonylag jó ajánlatot ahol 3200MHz-es RAM-ok voltak meghirdetve, csak nem tudom, hogy az alaplap és a processzor ezt az órajelet mennyire támogatná. A G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz is egészen jó árban van, főleg újonnan ennyiért.
SSD - Samsung 860 EVO 2.5 250GB SATA3
250 GB úgy gondolom a rendszerre és pár alap dologra bőven elegendő, jelenleg az 500 GB-os HDD-m sincs megtöltve 50%-ig sem, de nyilván kerülne mellé egy winchester is, vagy pont az amit jelenleg is használok vagy egy új.
Tápegységet illetve házat szándékosan nem írtam, ugyanis ezekben végképp nem igazán vagyok otthon, így szeretném ha ajánlanátok egy megbízható tápot ami kielégíti a fenti eszközöket (vagy esetleg jó a jelenlegi?), illetve egy új számítógép házat. A ház tekintetében nagy elvárásaim nincsenek, nem szeretném a 3.000 Ft-os kategóriát megcélozni, viszont 25.000 fölé sem szeretnék menni, tehát a realitás keretein belül leginkább 10 és 20 ezer Ft között gondolkodtam benne. Számomra inkább a jó szerelhetőség a fontos, és nem hátrány ha van benne esetleg egy kis RGB is, esetleg jár hozzá ventillátor.
Remélem nagyjából mindent leírtam, ha esetleg van kérdésetek nyilván várom szívesen és bocsi, hogy ilyen hosszú lett. Köszönöm a segítséget előre is!

Nincs vele nagy baj, bár a hűtő pénzkidobás, de én a jelenlegi Intel árak mellett mindenképpen AMD kofigot vennék

Használt alkatrészekből lesz a gép.

Alapvetően nincs sok gond avval amit leírtál.

Ha a keret szűkös és a maximumot akarod kihozni akkor AMD a nyerő. NAGYON JÓK MOST, ár érték arányban VERHETETLEN.

RAM-ból MINIMUM 3000Mhz-s kit-et vegyél de ha jó áron kapsz 3200Mhz-set ami belefér akkor az lessz a te barátod.

i5-re HA nem a kinézet miatt teszed az AIO-coolert akkor simán elég egy air cooler is :slight_smile:

AMD processzorokban nem igazán vagyok otthon, tudtok esetleg ajánlani?

Tápegységben hány Watt környékén gondolkozzak?

Házat tudtok esetleg ajánlani?

A vízhűtést ezesetben átgondolom, köszi! Viszont milyen léghűtés kellene rá helyette?

Sziasztok!
Szeretnék váltani, igazából AMD buildre gondoltam. Régen volt egy AMD-s gépem, és tökéletesen meg voltam vele elégedve, és ár-érték arányban szerintem nagyon jók, és érdeklődnék, hogy mennyiért menne el, ha úgy van. Tavaly ilyenkor kezdtem el összerakni, szóval egyéves a build
Alaplap: Msi Z270-A Pro
Processzor: Intel i5-7500 (43.4GHz)
RAM: 16GB Kingston HyperX Predator 3200MHz
VGA: Msi 1050Ti OC
Merevlemezek:
-Toshiba 3TB
-Toshiba 1TB
Tápegység: Cooler Master Elite 600W
Asus optikai meghajtó
Kolink Pitch Midi-Tower ház, 4
120 ventillátorral (kék)

A fórumon tilos az árazás.

Nézd meg hardverapron mennyiét mennek az alkatrészek/hasonló konfigok.

Ne haragudj! Okés, köszi a tippet!

Dehogy haragszom, csak szóltam hogy ne legyen gond :slight_smile:

Ha csak nem akarsz monstanában CPU streamelni, akkor nem feltétlen cserélném ezt a platformot még. Lőnék bele egy használt 7700-at, akár non-K kiadást és hozzá egy GTX 1070 / 1070Ti / RTX 2060 kaliberű kártyát, aztán azzal szerintem még úgy 2 évig biztos ki lehet húzni 1080p-n.

Tápot valószínűleg cserélném valami megbízhatóbb darabra mondjuk ettől függetlenül.

lezárva: #11