Pc különbség

Pc vásárlás előtt állok. Eleinte ezt néztem ki magamnak.

Viszont rátaláltam erre, ami kb ugyanannyiba kerül, de jobb videókártyával és plusz ssd-vel.

A kérdés hogy ebben valami csalás lehet vagy valami? Kérlek segítsetek, köszi!

egyiket sem.

innen

ezt
image
vagy ezt rakasd össze
image

2 Likes

Maximum 245 ezrem van rá, és mindenképpen intel procival és nvidia videokártyával szeretném.

Mindkét gép zsákbamacska.

• Milyen alaplap van bennük? Nem tudjuk. (a másodiknál tuti valamilyen Lenovo-s, egyedi hulladék)
  • Milyen tápegység van bennük? Nem tudjuk.
  • Milyen RAM van bennük? Nem tudjuk. (csak azt, hogy 99%, hogy single-channel, ami nem oké)
  • Milyen SSD/HDD van bennük? Nem tudjuk.
  • Milyen a hűtés? Nem tudjuk.
  • Milyen videokártyák vannak bennük? Nem tudjuk. (csak annyit, hogy 1050Ti, vagy 1650S - ezekből is van csodás kínai koppintás)

Szóval a válasz kb. igen arra a kérdésedre, hogy csalás-e. Nem azért olcsó, hogy neked jó legyen.

3 Likes

ettől rosszabb hozzáállás nem létezik.

Akkor még spórolj hozzá kicsit.
Ne légy önmagad és a pénztárcád ellensége. Ennek okait lásd egyel fentebb.

5 Likes

Ha az intelesre kezdek gyűjteni, akkor nem kötelező a cpu hűtő? Vagy azért opcionális, mert nem létfontosságú?

Azért van ott az opcionális mert a 10400F boxos verzióhoz kapsz gyári hűtőt, ami addig tökéletesen meg fog felelni, amíg internetezel és Microsoft Office-val dolgozol. Ha játszani is szeretnél, akkor elég erősen ajánlott normális CPU hűtőt venni, mivel az a hőfokokat normális keretek között tudja tartani, ergo a proci élettartalmának csak jót tesz, emellett nem lesz olyan hangos sem.

3 Likes

Úgy értették szerintem, hogy az előre összerakott pc-kben jobb esetben közepesen jó minőségű alkatrészek vannak nem túl jó vagy kétes minőségűekkel vegyesen egy házban, amik most még nem, de később gondot okozhatnak, ha pl. jobb videokártyát vennél bele később, és mivel nem tudni, milyen tápegység van ezekben, ezért lehet, hogy az új videokártyához már kevés lesz (vagy be sem bootol, vagy rosszabb esetben ekkor nyekken meg a táp és ránthat magával más alkatrészeket is).

1 Like