Pc lefagyások

Sziasztok !

SSD Samsung 860 EVO 1TB (tárhely)
HyperX 8Gb DDR4 2666MHz Fury black series 2X (ram)
Cooler Master V Series 850W (táp)
ASUS ROG STRIX B360G-GAMING (alaplap)
Intel Core i7_9700K Tray (proci)
ASUS TURBO GTX1080 8Gb (videókártya)
Cooler Master Hyper TX3EVO (hűtő)
EVOLVEO T4 (ház)
Winwos 10 Home

Van egy kis gond a szörnyemmel. Valamiért folyamatosan lefagy terhelés alatt vagy után. PUBG közben, R6Siege után (közben még nem fagyott le , mindíg utánna pár perccel), videóvágás közben szinte mindíg. Van amikor random videónézés, stream nézés közben is lefagy. Néha kiírja a Windows, hogy sorry :frowning: . Ha rányomok a restartra akkor is 10sec mire restartol. Olvasgattam, hogy talán vírusírtó vagy valami driver a baj, de újratelepítés után nem változik semmi. Olvastam olyat is, hogy lehet GPU hiba (a forrasztással lehet gond). Esetleg tudna valaki többet mondani? Annyival nem vihetek vissza egy GPUt, hogy talán ez miatt fagy le a gépem :confused:

cpu vagy gpu terhelés esetén jön elő ez a hiba?

gpu

nézted már, hogy az integrált videókártyával is lefagy-e?

Hogy tudom tesztelni mindenen lehetőséget? :thinking: Nem. Vagyok nagy szakértő sajnos

Azért gondolom, hogy gpu mert az ac unity ultra grafinkán lefagy, lowon pedig nem… csak hát nem mindegy

Vedd ki a kártyát és dugd a monitort az alaplapra. Ez lesz a legegyszerűbb.

Én inkább memória vagy háttértár hibára gyanakodnék.

MEMTEST tessék lefuttatni, meg valamilyen HDD diagnosztikát.

A tárral nincs gond, 3 különböző tárral próbáltam már

ha a gpu-n nagyobb terhelés van akkor (az esetek többségében) a procin is, javaslok egy aida64 system stability testet, hogy kiderítsd melyik a ludas (úristen ki használja még ezt a szót? :smiley:)

Matyi és Döbrögi tutira XD

lefuttattam sok tesztet … Mindent jónak ír , annyi a változás, hogy rohadt meleg lett a szobában :thinking:
nemtudom mi lehet így

ha még hagyom picit lefagyva akkor ez ugrik elő