PC munkára 300-350k (cad, 3d, ps, video)

Sziasztok!

Hozzáértők segítségét szeretném kérni, komplett munka PC vásárlásához.
Augusztus végén terveztem a gépet megvenni de ha esetleg érdemes sietni vagy várni … akkor megoldható.

1. Mire fogod használni a gépet?
    Építész tervezői munkára (ha alkalmas lesz játékra biztos kihasználom de nem szempont).
    CAD rajz, 3D modellezés, renderelés (cad-ban és külön programmal egyaránt). Grafika és fotómunka, nyomdai előkészítés, videószerkesztés. Programok: Archicad, Artlantis, Corel, Adobe PS és társai.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Teljesen újat vennék

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden kell ami a házba kerül

• 250GB SSD (munka)
  • 2TB HDD (háttértár)
  1. Mennyi a kereted rá?
    A házra és ami benne van bruttó 300-350k
    (új monitorral együtt 500k van rá, ha megéri a teljesítménykülönbség mehet feljebb a gép de inkább préselnék bele egy komolyabb monitort a keretbe és amit kinéztem az 150k. Kisebb bővítések később is megoldhatók, pl +memóia)

2. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Kettő lenne. Elsődlegesnek a ‘DELL UltraSharp U2715H’-t néztem ki (2560x1440). Másodlagos sima FullHD (meglévő)
    Ez legyen a minimum.

• Ragaszkodsz valamelyik márkához
    Nem (i7+16GB alap)
    Ház egyszerű, halk (pl COOLERMASTER Silencio 452)

FONTOS, hogy én sajnos nem tudom összeépíteni ezért vagy komplett gépben kell gondolkoznom vagy olyan helyen vásárolni ahol jó estben össze is építik. Ezt figyelembe véve tudnátok üzletet is ajánlani (budapest-győr)? imperium computer esetleg?

Laptop opció ilyen elvárásokhoz (leginkább dokkolva, monitorra kötve)?

Köszönöm előre is a segítséget!!
-Csaba-

Szia.

AMD Ryzen 7 1700X
16GB (2x8 kit) DDR4-3000 Corsair LPX
ASUS X370-PRIME PLUS
GigaByte GTX 1050Ti WindForce 4GB
250GB Samsung 850 EVO
2TB Toshiba P300 7200rpm
Cooler Master N300
Seasonic M12II-520W

Kb. 335e a vége, plusz szerelés és BIOS frissítés ha esetleg nem mered vagy nem értesz hozzá.

Compkert tudom esetleg ajánlani az árak miatt, ők össze is rakják.

Szerk.: Esetleg annyit hozzá tennék még, hogyha nem tervezel a 8 mag mellé tuningot akkor elég egy B350-es lap is ASUS B350-PRIME PLUS.

3 kedvelés

Köszi szépen!!
Nem hiszem hogy a nyolc magnál többre lenne szükségem, jól hangzik :slight_smile: nem tervezek tuningot.
Bocs aha hülye kérdés de muszáj megkérdeznem:

• i7 7700K? Igaz 4 mag de 3,4 helyett 4,2 MHZ … vagy ez nem mérvadó jelen esetben?
  • a Quadro videokártya ár miatt kiesik? (ajánlották már hogy ilyen munkához azt vegyem)

Nagy általánosságban a render engine-ek jól skálázódnak a magokkkal, 2x annyi mag durván 2x akkora teljesítmény, az órajel növekedés ebben az esetben 25% plusz teljesítményt adna. Ez az Artlantisra vonatkozik, az ArchiCAD moderáltan, de skálázódik a több maggal, de itt is gyorasbb valószínűleg az AMD. Talán a PS-az, ahol behozhatja az intel.

Quadro optimalizálást nem minden CAD program kap, ha jól tudom az ArchiCAD sem, de a videókártyád rendesen felhasználja a megjelenítésre (nem úgy mint pl. az Inventor). A PS alatt is jól jön a több CUDA feldolgozó, mert egyes műveleteket fel tudsz vele gyorsítani. Sajnos most a kriptobányászat miatt felment a kártyák ára, gondolom ezért csak 1050Ti-ami belefért.

1 kedvelés

köszi!

Szia, hasonló gépet terveztem összerakni én is, kukkants rá a topicra hátha segít, ha a gaming nem annyira lényeg inkább a render a hangsúlyosabb akkor a videokártyából lehet visszavenni és erősebb procit belepakolni.

Egyetértek veled, hogy 1700x vagy 1700 lenne a legjobb ilyen célra. De annyit hozzátennék, hogy az 1700x-hez nem jár gyárilag processzorhűtő így azt venni kell külön.
https://www.mwave.com.au/blog/2017/2/27/amd-ryzen-am4-cpu-coolers-compatibility-list

Egyébként én be quiet! Shadow Rock 2 -t ajánlom. Nem tudom, hogy küldenek-e alapból AM4-es kitet, de ha nem, akkor kérsz a gyártó oldaláról, igazolod, hogy meg van a hűtő és hozzá való alaplap és küldenek ingyen.

Az a Seasonic tápegység elég jó, de már nem egy mai darab. Jobban járnál szerintem egy Be Quiet! Pure Power 10 400W-al (esetleg 500-al).

Jogos a két pont, a hűtőről megfeledkeztem. Ha már lejjebb ment a BQ PP10-es széria árban és nem sokkal drágább a CM verzió belőle akkor lehet azzal is támadni nyugodtan. :slight_smile:

Intel, oldalon munkára alkalmas proci ott kezdődik hogy 300K +lap memória stb. A te géped amit összeraktál nem lesz jó munkára. Ugyanazon az áron majd kétszer olyan jót össze lehet rakni AMD-s gépből

1. Tényleg ilyen hangnemben kell közölni a véleményedet?

2. Legalább hoztál volna fel konkrét példát! Konkrét CPU típust megnevezve, stb…

3. A legtöbb tervező program intel procikra van kihegyezve, hiába a plusz teljesítmény, ha az adott program nem használja ki az amd-t!

Nem vagyok intel fan, de nemrég vettem én is gépet, és szempont volt a munka is. Hiába a magok, meg a papíron hozott teljesítmény, a “kis” 7700K-m leiskolázza a Ryzen-7-1800X-et!

Ez ugyan csak egy program, de ha figyeled a híreket, a legtöbb grafikus programnál ez a helyzet!

Március 2.i cikk azóta kis fejlődésen ment keresztül, a ryzen ad 1 a photshop az órajell függő és mivel a 7700k kurvamagas órajelen jár ezért tudja verni ha megnézed veri az intel 6900est is észkombájn De ez program msában meg ami mag és szálfüggő pl renderprogik programozás valós élet alulmarad nem is kicsit. plusz jövöre valószinüleg gyorsabb procik jönnek majd zen2 alatt ebbe meg te nem fogsz tudni jobb procit venni mert a a tetején vagy az architecturának. Birom, mikor ilyen ilyen noobok próbálnak okoskodni A srác által választott i5 ráadásul 3800on pörög mint a ryzen 1600 vajon melyik ad le nagyobb teljesítmény a 4 mag 4 szál 3800 mhz vagy a 6 mag 12 szál 3800 mhz ? :smiley:

Legyél szíves kicsit kulturáltabban megfogalmazni a véleményedet, és nem személyeskedni másokkal.

Nagyon szívesen meghallgatom a véleményedet, ha megtanultál helyesen írni, illetve fogalmazni! :slight_smile:
Illetve ajánlom figyelmedbe a Fórum alapelvek elolvasását!
Én nem személyeskedtem veled, te viszont minden véleményre ellenségesen reagálsz, ami ellenkezik a tiéddel!

Az már egy másik dolog, hogy ökörségeket beszélsz, ami senkinek sincs a hasznára! Leragadtál a “melyik a jobb márka” szinten, ez a kérdéskör viszont nem fekete vagy fehér!
Egy értelmes vitában ellenérvekkel támasztjuk alá, azt amit állítunk!

Te viszont nem is olvasol!

Nézz csak ide mit írt a “srác” :slight_smile:

Erre te:

A magam részéről ezt lezártam, remélem legközelebb sikerül kicsit kulturáltabban intézni a dolgokat!

Talán azért mert munkáéra az intel procik nagy része nem alkalmas és mégis azt ajánlagatja az itt irogatok 98 %-a… a srác által választott i5 3800 on pörög míg a cikkben szereplő i-7 4500en van különbség nem? :smiley: Nem kell visszavenni a videokártyát és a feladatra alkalmatlan procit a gépbe tenni ráadásul egy nem is fejleszthető platformról beszélünk :smiley:

Tuti, hogy jó topikba írtad ezt? :smile: A 98%-ot kicst túlzásnak érzem.

Amúgy erre a felhsználásra valóban jobb ár/érték arányú a ryzen. @sutyomatic konfigja elég jó.

Hát a hedt meg szerverprocikat ha idevesszük akkor 60% de a mainstream procik közül melyik alakalmas szerinted munkára amire a srác keres? talán véletlen hogy az összes videós fotoszerkesztó tuningos hedtet használt aztán most a többség váltott ryzenre mert ugyanazt tudja fele áron ha meg meg kijön a tr akkor az oda fog tekerni intelnek 12 mag 24 szál 799 ért ami valószinü lefog menni még? vagy 16/32 1000dodoért ? az intelnek sehol, nincs ilyen ajánlata

Akkor félre értettük egymást. Nekem úgy jött le, hogy erre a topikra érted és ha visszaolvasod, akkor láthatod, hogy 1 ember ajánlott intelt, meg 1 ember a saját bejegyzését, ahol hasonló konfigon folyt a beszélgetés. Mindenki más amd konfigot ajánlott.
Senki nem vitatja, hogy jó lett az amd és én sem montdtam, hogy intel jobb lenne munkára.

Gyerekek, mi ez az alpári stílus itt? Meg ezek az erős költői túlzások… munkára alkalmas mindkét márka termékei, hiszen a munka lehet webszerkesztés is meg notepad.exe-ben való jegyzetelés is…

2D grafikára szerintem nem a CPU a szűk keresztmetszet, hanem a memoria, én elég nagy fájlokkal szoktam dolgozni, 32GB kell hozzá, de a feldolgozás sebességével sosem voltam elégedetlen pedig munkára egy “alkalmatlan” 4 magos 6700K meg 7700K -t szoktam használni.

3D munka már más tészta, jelenleg a magok száma győz, vagyis itt ebben a szegmensben az AMD Ryzen a nyerő választás, én konkrétan 3DS Max-et (2017-es), illetve Blendert próbáltam ki (7700K vs Ryzen 1700X) és az utóbbi nagyságrendekkel gyorsabban végzett a renderrel. Szerkesztés közben értelem szerűen nem annyira mérvadó a sok mag.

Ha nagyon durván sokat kell renderelned vagy animációkat csinálsz, várd meg a Threadrippert, ár érték arányban annál nem fogsz jobbat tudni össze rakni intel fronton.

Alapvetően @sutyomatic configját a 32GB memoriával egészíteném ki, grafikához kell (nagy felbontás, több réteg, stb) illetve elgondolkoznék az 512GB SSD-n, ha ennyi programmal akarsz dolgozni, ezek azért eszik a helyet.

3 kedvelés

@TheVR_Jani @sonziii ne haragudjatok ha ezzel zavarlak de nézzetek rá szerintem @amiwhand profiljára majd megértitek miért. Nem az első eset, hogy agresszíven és alpári stílusban baszogat bárkit (engem is baszogatott azért írom) aki bármi pozitívumot mondd az intelről. 42 hozzászólásából 42-ben a Ryzen-t reklámozza és melléje rontja a fórum színvonalát. Mégegyszer bocsi ha zavartalak titeket ezzel.

https://www.techspot.com/review/1450-core-i7-vs-ryzen-5-hexa-core/ csak Neked hogy menyire jó az intel a játékok alatt