PC összeállítás:Szerintetek milyen lett?

Sziasztok!
270 ezerből szeretnénk gépet.
Ez a mostani változat aki tud jobbat az írja le
Lehet kevesebb is de több ne legyen 270 nél
Csak Intel és Nvidia !

Min kellene változtatni?

279-ből kijön a Mainstream Plus AMD build, ami kategóriákkal erősebb és fejleszthetőbb platform.

De a kedves kérdező kijelentette,hogy csak az Intel jöhet szóba! Ő szívesen áldoz többet,a rosszabb teljesítmény érdekében. :joy::face_with_raised_eyebrow:

Viccet félretéve,amit te ajánlottál az sokkal jobb minden szempontból. Ha mindenképpen 270 ezren belül szeretne maradni,akkor 1660Ti helyett mehet egy 1660. OC-val úgy is tudja kb azt a szintet.

Akkor hajrá :smiley: Mindenki a saját pénztárcája ellensége :smiley:

Már egy órája fenn van a poszt és még senki sem kötött bele a tápba? :smiley: Mivan emberek alszotok? :smiley: Viccet félretéve a build ajánlóból a Mainstream Intel-el jobban jársz (ha már mindenképpen Intel/Nvidia párost akarsz). Például procin kapásból 25K-t spórolsz ha a 9400F-et veszed, úgyse kell neked integrált videókártya ha veszel külön videókártyát. És ahogy már felettem is írták, én biztos nem vennék már 1060-at. 1660, de méginkább 1660 Ti. 16 gb ram is simán elférne ebbe a gépbe, csak arra figyelj, hogy 2x8 gb-os kitben vegyed, és minnél kisebb késleltetéssel (a CL mögötti szám).

Ha esetleg nem egy 25k-s házat veszel egy 10-15k-s helyett, akkor pénzt spórolhatsz,esetleg a többi “összetevőre” költheted :wink:

Ráadásul fullra blokkolt előlap, hogy belül még hotbox is legyen legalább. :smiley:
És igen, az a táp kuka. A ház árától már nincs messze a Fractal Meshify C, inkább azt. 1x8gb ramot nem veszünk, még intel mellé sem.
A 1060 nem tudom honnan jött… :smiley: De az is kuka.
SSD -ből is vennék egy normálisabbat.
Alaplapból is hanyagolnám azt a teljesen fapad lapot, amire amúgy is kéne bios frissítés, de másfelől inkább Ryzen. Pláne 75K-ért i5 9400… :smiley:

szerintem mindenki nevében beszélhetek, hogy a mostani helyzetben senki nem tudja jó szívvel ajánlani az Intel buildeket, budget kategóriában. Ha valaki ilyet vesz, akkor kb. azonos pénzen egy szinttel alacsonyabb teljesítményt kap. :disappointed_relieved:
Szerintem:
GTX1660 + 10k
i5 9400F -25k
Asus ROG Strix B360-G +10k
Seasonic S12II 620W +7k
Kingston A400 480GB 0k, ha kihagyod a HDD-t
+8 GB Ram ugyanolyan +16k
Cooler Master N300 -10k

Ha a CPU hűtőt tudod nélkülözni, akkor -12k, így az összek közel ugyanannyi és szerintem ez szerintem sokkal kiegyensúlyozottabb, funkcionálisabb, megbízhatóbb konfig.

Kérdeznék valamit, de ne haragudjatok meg rám.
Oké, ez egy fórum. Lehet kérdezni. De naponta 3x ugyanaz a kérdés, “összeállítottam egy gépet, mi a vélemény???”

Akkor @sutyomatic miért melózik hétről hétre a build ajánlóval???

Tiszteljük meg azzal, hogy a hasonló témákat előbb nézzük át (elég az első 5-öt) , mindíííííg a @sutyomatic lapjára mutogatunk! Attól el lehet térni, de van pár értelmes szaki itt, mind hasonlót mond a pc építése terén. Ha nem akarunk rájuk hallgatni, akkor ne kérdezzük ugyanazt ezredjére is. Naponta ugyanez a téma felbukkan. Ismétlem: NAPONTA.
Szóval kérdezés előtt keresés… Ne legyünk lusták keresni, mielőtt kérdezünk, főleg, hogy az adott téma túl gyakori. És a válasz állandóan ugyanaz: BUILD AJÁNLÓ.
És tiszteljétek azokat, akik ingyen melóznak azért, hogy rajtatok segítsenek. Ismeretlenül persze.
Köszönöm a figyelmet.

Ennek nem lehet mit csinálni.

A megoldás az lenne, hogy mielőtt valaki PC építés topicban nyithatna egy újat, kötelezően fel kellene dobni a build ajánló topicot neki mondjuk 10 percre.

Sajnos a fórum motor alkalmatlan erre, így aztán a többség nem is olvas, csak nyomja a gombot egyből.

Ezért van egy csomó topic, amiben az első válasz a build ajánló.

@meteoric87 ezért próbálom felhívni a figyelmet arra, hogy olvassunk előbb, és utána kérdezzünk, ha valami nem világos. Kérdezni jó, és abból lehet tanulni, de ebben a témában a válaszokat Te is, és mások is, @sutyomatic is megválaszolja. És tegyük hozzá, hogy ő kérdés nélkül is megteszi minden héten. Tiszteljük meg azzal, hogy a véleményét elolvassuk.

Min megy a vita? Lusta voltam elolvasni a topicot :rofl: #kappa

Azert egy 270k-s buildbe ne legyen mar 26 ezres haz. Ertem en, hogy RGB meg minden, de barmelyik masik hardvernel jobban jonne az a +15-20k es raerne kesobb a csilivili haz.

OFF:
Ez olyan mint az only Intel, only NVIDIA.
Ha valaki RGB-s házat akar akkor vegyen olyat, de egy szűkösebb budget-be ne kérdezze hogy milyen az ajánlott, mert ahogy te is írtad, nem ajánlott :smiley: De ha valaki RGB-t akar FPS helyett, ez van.

Én meg a kompaktságra vagyok rápörögve és ezért fogok M.2 SSD-t venni, holott az drágább.

Én ezt az RGB-t sose értettem amúgy. Egy pár ezres LED csík van a házban nálam, így szép letisztult, és világít is. Ennél jobb díl nincs szerintem és “olcsó” buildnél.

Üdv!
Elolvasva a többiek véleményét, ugyanúgy egyetértek. Alapból jó a build, csak én jobban átgondoltam, és ez jött ki:

Szerintem ez egy jóval erősebb build, ami a pcx.hu oldalán pár ezer forinttal drágább (a rendszertelepítést és az árát azt ne nézd, nem tudom hogy került oda.
Egyébként meg tudsz pár ezrest megtakarítani, hogy más boltokból veszed meg a cuccokat. (Árukeresőn nézz szét!)

Néhány meglátás:

• Belépő tápot én nem erőltetném ilyen értékű gépbe.
  • GTX 1660-os szériát ASUS-tól ami nem EVO/STRIX, tessék kerülni mint a leprát. Botrányosan fos a hűtésük.
  • 120-as SSD nagyon kicsit, 3e Ft-ot ezen neméri meg spórolni 9-10e Ft között van kétszer akkora amire gyakrabban használt gamek is elférnek akár 1-2.

Egyet értek @sutyomatic !

Még én annyit hozzá tennék, hogy szerintem érdemes lenne RAM-ba legalább 3000mhz-re menni, mert kb pontosan ugyan annyiba kerülnek, illetve később ha átnyargalna Ryzenre, akkor oda is jól fog jönni. De ez csak egyéni vélemény.

Illetve én még mindig lecsippantanék mondjuk egy 10-est a ház árából, és elkölteném bármi másra a gépbe (mondjuk egy korrekt tápra). Illetve akár a gép összeszerelés is elengedhető, mert millió tutorial videó van a neten, vagy ott van valamelyik gépépítős live (pl. mikor Bly gépét szerelik, ott Pisit magyaráz is, hogy mi miért). Szóval összelehet rakni úgy a gépet, hogy soha nem csináltad, nem kell félni.

Sőt, a 3000-es RAM-ok most olcsóbbak is:

@sutyomatic @dextyh121
Megfogadva tanácsotokat, egy picit átdolgoztam a buildet.

(A gépösszeszerelés, és a rendszertelepítést nem is jelöltem ki, de beleszámolta…)
A RAM azért nem 3000MHz mert az alaplap 2666MHz-ig támogat, de hogyha olcsóbb a 3000MHz-es akkor jobban megéri, de azoknak az árát nem néztem meg. A gépház nem tudom, hogy jó választás-e, de hogyha jól tudom, akkor a Thermaltake jó gépházákat csinál.
Remélem ez jobb lett.