PC Összeszerelés

A kábelek miatt szerintem nem kell aggódnod. A mai jobb házakban minden adott, hogy szépen megcsináld, moduláris táppal meg csak a szükséges kábelek maradnak.
Bár én ezt a tápot tuti nem venném.
Seasonic FOCUS Plus 650W Gold például, de a Build ajánlóban találsz még ajánlottat.
Tápon ne spórolj!

1 Like

Köszönöm a válaszodat! :smiley:
Én is jobban örülnék egy GOLD tápnak. de tápra 16.000 Ft-nál több már nem fér bele. az összegbe.
És csak azéert választottam ezt. (Nagyon max tudok 20.000 Ft-ért) annál többért nem nagyon engedi a szebpénzem.

R7 1800X helyett vegyél egy 2700-at, ahhoz jár hűtő és máris több jut a tápra. De ha csak játszani akarsz rajta, akkor simán elég lenne neked egy R5 2600 / x is
Nézegesd a build ajánlót, nem véletlenül vannak olyan alkatrészek 1-1 buildhoz amilyenek. + valahogy képtelen vagyok elhinni, hogy nincs legalább 1 ismerős, aki kicsit is otthonosan mozog az IT világban, egy gép összerakása olyan mint a LEGO. De, hogy ha magadnak is csinálod, elindítasz egy videót és azzal párhuzamosan csinálsz mindent, ahol kell ott meg megállítod.
Ha mégis összerakatás mellett döntesz, a VGA-t majdnem a legkönnyebb berakni, nem kell külön elküldeni a PCX-nek, összerakják VGA nélkül, aztán majd te berakod otthon.

1 Like

Pont ez az, mivel nem mindent nem veszek a egy boltba. Mindent abból a boltból veszek ahol éppen a legolcsóbb. Mert ha, PCX-en vennék mindenit akkor az még +10-15 ezert Ft. Az meg pláne nem férne bele az összegbe.

A tápon meg majd próbálok változtani. Mert akkor ahogy elnezem 1080 hoz muszaly a Gold táp.

Vegyél iKletet innen.

A táp nem túl jó minőségű;
1800X helyett 2700/2700X ahogy @Windarf mondta;
2700(X)-hez elég a gyári hűtő;
Memóriát az alaplap támogatott listájáról nézz.

Meg tudod csinálni a kábelrendezést, hidd el. Amikor én először csináltam, meglepődtem hogy mennyire könnyű, viszont az elején sok idő lesz amíg kitalálod hogy mit hogyan akarsz elvezetni, merre, hova kötöd ki, hova rejted a felesleget. Igaz, én egy nem moduláris táppal csináltam ezt, MATX házban, de az eredmény egész jó lett ahhoz képest :slight_smile:

1 Like

Akkor azt mondjátok vegyek r7 2700-at?

Vagy 2700X-et, igen :slight_smile:

Akkor nem hiszem hogy jól jönnék ki ha X-et vennék

Még annyi hogy a 2700 nak mennyire halk a hűtése? :thinking::thinking:

A gyári hűtőre gondolsz? :slight_smile:

Igen. Meg igazából a gépet játékra meg adobe cuccokra használnám.

Az a vicces hogy németül tanulok. Szoval nem nagyon vágom mit mond… De biztos :joy::joy:

Na akkor mindjárt kideritem neked :smiley:

Oksa. Köszönöm

Meg ha főleg játékra, meg adobe cuccokra használom akkor, maradjon a r7?

A jelen Intel árak mellett igen, de elég lehet egy 2600X is ha kicsit spóroni szeretnél

1 Like

Oksa😀

Na, kb 36 dBa a “hangereje”. (Egyébként ezt végül nem a videoóból deritettem ki mert kiderült hogy nem mértek hangot…)