TheVR Fórum

PC szétszedés, összerakás

Sziasztok!
A gépépítés nekem mindig egy félelmetes dolognak tűnt (:S), aggódtam, hogy elrontok valamit a tapasztalatlanságom miatt. A srácok 3 gépépítős liveja alatt viszont elszántam magam. 2 éve vettem egy gépet összerakva, most pedig szeretnék gépházat és hűtést cserélni.

A kérdésem az lenne, hogy ha szétszedem a gépet darabjaira, majd az új gépházban összerakom akkor ütközhetek e valami gyakori problémába, mire kell odafigyelnem, kell e valamit újratelepíteni?

Az alaplapom: Asus Prime H270M-Plus
A videókártyám: Asus ROG Strix GeForce GTX 1070
A táp: FSP Hexa 85+ 550W
Jelenlegi gépház: FSP CMT 210

A ventillátorok amiket szeretnék: Gamidas AEOLUS M2-1205R
A gépház amit szeretnék: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

Elvileg minden beférne az új gépházba.

Előre is köszönöm a (buta) kérdésemre a válaszokat!

Mi a baj az FSP házzal? Képek alapján jól néz ki, jól szellőzik, ha rgb kell abban is tudsz ventit cserélni. Ha nincs különösebb oka én felesleges pénzkidobásnak tartom lecserélni, vegyél inkább ramot, ssd-t vagy bármi hasznosabbat.

Egyébként kiveszed a vga-t, lehúzod a kábeleket, kiveszed az alaplapot és mehet a másikba.

Szia! Köszi a választ.
Az új gépház jobban tetszene, a mostani gépházam oldalán lévő plexit megkarcoltam így az töri a videókártya fényét, ezért cserélném.

omg, hát tegyél bele egy új plexit
majd 30k-t kiadni egy másik házra egy karc miatt, amitől semmivel nem leszel előrébb, de hát te tudod…
mindenkinek más az értékrendje

WoW, azzal sikerült valakit ösztönözni? :smiley:

4 Likes

Nem lehet cserélni a plexit, próbáltam már keresni a gyártó oldalán de nem találtam. Autófényező helyre is elvittem ahol még foglalkoznak bukósisakok karcmentesítésével, fóliázásával, de azt mondták nem tudnak segíteni.

Az egyszerű.
-Veszel plexit méretre.
-kipattintod a mostanit a fémből.
-Újat belülről sziloplaszttal/kétoldalú ragasztóval rányalod az oldallapra belülről.

Kész :smiley:

1 Like

Köszi az ötletet, fontolóra veszem.

Ha mégis új gépházat vennél akkor SilentiumPC Signum SG1V TG-t vagy a sima TG-t vedd mert az X nek zárt az eleje az nem jó .

2 Likes

Szvsz ha nincs ragasztva és kiszedhető a régi, akkor az alapján lehet szabatni újat.

De attól függően milyen mér a karist vannak kemény műanyagra polírok, azzal is meg lehet próbálni de az kézi polírozással félnapos meló…

1 Like

egyébként akár még üveget is lehetne belerakni

Szia!

Köszi, hogy felhívtad erre a figyelmemet!
A gyártó oldalán (https://www.silentiumpc.com/en/product/signum-sg1x-tg-rgb/#data) azt írja jól szellőzik a gépház (mondjuk mi mást írna, azt akarja, hogy vegyék az emberek :stuck_out_tongue: ) és árukeresőn és alza.hu-n is jó értékeléseket kapott, néhány komment ki emelte, hogy jól szellőzik, csendes, bár nem tudom ezek mennyire megbízható források.
Továbbá “high end” gépházakon is láttam hasonló design-t amiket szintén elég jól értékeltek (pl.: Corsair Obsidian 1000D)

semennyire :smiley:
Az ilyen árukeresős meg boltos véleményeket hagyni kell a pi…ba
A V -t, vagy a simát kell venni.

3 Likes