PC-t vásárolnék, de nagy a dilemma, pls help

Sziasztok! Új asztali gépet szeretnék vásárolni, megvannak az alap elképzeléseim, de a nagyon apró kis részletekhez már nem értek (pl. megvan, hogy i7-es procit szeretnék, de abból is van ezer típus).
A kívánt játékok, amit el szeretnék futtatni: Jurassic World Evolution (mérvadó), Sims 3 és Sims 4, World of Warcraft. Szeretném, ha high grafikai settingekkel játszhatnék.
A keretem 250.000-270.000 Ft körül mozog, bár igyekszem kifizetni, amit muszáj, de a lehető legolcsóbb megoldást szeretném megtalálni.

Az elképzelt összeállítás ilyesmi:
Proci: i5 vagy i7
Ram: 8GB
Videokártya: Nvidia GTX 1050 TI 4GB (tudom, hogy az 1060-at ajánlják, sőt az elkövetkezendő generációváltás miatt az 1070-et inkább, de én most carpe diem 2018-ban élek)
SSD: min. 240 GB
Jó hűtés is fontos lenne.

A következő ajánlatokat találtam eddig:

https://www.pcx.hu/pcx-i5-n1906-7500-gtx1060-szamitogep-167252

Itt a legutóbbiban, a PCX-en lehet változtatni a konfigeken, tehát, hogy 1050es vidikártya és inkább SSD helyette. Meg igazából mindenen lehet variálni…
Szerintetek melyik a legjobb ár-érték arányban? Vagy tudtok jobb összeállítást?
Nagyon nagyon köszi, ha segítetek Namaste :relaxed:
Nova

Egyik sem jó. inkább spórolj még és vedd meg ezt:
image
Vagy ezt:
image

Hű köszönöm szépen!
Ezeket alkatrészenként külön tudom megrendelni?

igen, bár van sok bolt (pl.: pcx.hu, ipon.hu), ahol, ha összeválgatod, hogy miket szeretnél, ők pár ezer forintért összerakják neked.

ajánlom figyelmedbe:

ezek tökéletesen összeválogatott alkatrészek
de van ott monitor és billentyűzet egér ajánló rész is!
és a fórumon PCX kupont is találsz ha használod a keresőt
további jó fórumozást!

1 Like

Az Intel Mainstream összeállítás belefér a keretembe, de a Jurassic World High-detail gameplay-hez min. 3.4 GHz-s procit ajánl. Akkor pedig borul az egész összeállítás. Más megoldás nincs, kénytelen vagyok többet költeni? Vagy ez nem befolyásolja annyira, mint én azt gondolom?

tökéletesen fog müködni szerintem, de megidézem @sutyomatic proffeszort
de a játék nem követel ekkora teljesítményt ahogy látom
http://gepigeny.hu/jatek/jurassic-world-evolution

Akkor félrekalkuláltam :smiley: Köszi szépen a segítséget!:slight_smile: sokat számított ez most

Szerintem 3gb-os 1060-at nem érdemes venni… kb. 50 dolcsi a különbség és a játékok többsége már szereti ha 3-4 GB vram van neki. Minimális árkülönbség mellett szerintem jóval időtállóbb megoldás.

Az a processor 4GHz-en képes menni :wink:
a 2.8 csak az alap órajele

1 Like