PC teljesítmény probléma!

Jó reggelt!

Egy monitor volt használva, viszont általában kettőt szoktam. Klíma mentes lakás, hőfokok teljesen megegyeztek az otthoni hőfokkal, szóval nem volt hőfoki probléma. Játék közben körülbelül a processzor 60-65fokon tartotta magát. (+ -)

SSD (M.2) kettő darab van. Egy Kingston 250GB és egy 980PRO.

A processzort egy Noctua NH-U12A chromax. black hűti.

Stream azért volt bekapcsolva, hogy a CPU jobban terhelődjön, illetve maga a gép, hogy figyelni tudjam az értékeket.

Ugyebár azt is mondtam, hogy ez már a második gépem, ami teljesen nulláról van építve. Mind a két géppel, konfigtól függősn ugyan azokat a problémákat produkálta. Ugyan akkor szaggat, ugyan úgy csinál mindent.

Ismerősömnél a gép tökéletesen működött, ergó a számítógép jól van össze szerelve. Csak meg kell tudnom pontosan, hogy az árammal van gond, vagy valamelyik perifériával.

Próbáltam a lakás többi konnektorját használni, de a probléma továbbra is fenn állt.

Ha A400 széria akkor kuka. Oda való és új próbát kérünk. :smiley:

2 Likes

Miért? Mit befolyásol? Nincs rajta semmi, 980 PROra van pakolva minden. De itt a hardwares rész teljesen ki van maxolva, itt más lesz a hiba. Hiába van magas FPSem a játékokban ha szaggat. 200-230FPSnél úgy érződik, mintha 40-50FPS lenne. Viszont nem mindig jön elő az, leginkább akkor, amikor a gép terhelés alatt van, ha sok a játékos, sok a textura (város) a közelemben.

Tehát amikor megnőne az áram felvétele.
Mikori az elektromos hálózat a lakásban?
Van föld szonda?

Hali, jó reggelt!

Jelenleg hány van rákötve a gépre? A Kingston is M.2-es? Egyáltalán mit keres benne, egy 980 Pro mellett?

A ház, a tápegység, az alaplap, a videokártya is teljesen más volt?

Pontosan!
Nagyon régi, nyugodjon nagyfaterék csinálták. Logikusan valamilyen szinten újítva van.
Föld szonda? Azt mit takar, sajnos nem értem.

Most került bele pár napja, hogy teszteljem azt is. Próbáltam arra a Windowst, a 980-ra a játékokat, fordítva is. Teszteltem mint minden mást, hisz csak így tudom kinyomozni a hibát.

Minden teljesen új, és ez már a második. Szóval kétszer raktam össze nulláról gépet. Egyedül ami maradt az a billentyűzet, füles, egér, kettő darab monitor. Ezen kívül minden új.

A föld szonda az az ami a földelést biztosítja az épületnek. Bizonyára van, ha mondjuk 1980 óta járt nálatok villanyszerelő.

Ha tényleg A400-as a Kingston, akkor ne rakd a gépbe! Egy rakás szar, ami olyan hibákat okoz random, amire nem is gondolnál.

Most is egy monitor van rákötve a gépre, mint az ismerősnél?!

4 Likes

Ha régi a hálózat akkor meg kéne nézni, hogy a földelés nincs-e összekötve a 0-val.
Régen divat volt.

2 Likes

Én ezt értem, viszont akkor 2-3 évvel ezelőtt is jelen lett volna ez a probléma, nem igaz? Ez tök váratlanul jött, másfél évvel ezelőtt egy SSD csere és Windows telepítés után. Tegnap újabb tesztelést csináltunk ismerősömnél. Komplett össze raktam nála a gépem. ( +egér, billentyűzet, monitor )

Első PUBG meccs kiválóan működött, ezt követően HWMonintorban ellenőriztem a hőfokokat, kihasználtságot, áramerősséget. Ezt követően rá csatlakozunk egy megosztott internethálózatra ( telefonról lett megosztva az internet ) és ezután újra előtt jött minden probléma. Kihúztuk a billentyűzetetet, kitöröltük az USB csatlakozókat, leválasztottuk. Rá csatoltuk az ismerősöm billentyűzetét nem változott semmi. Aztán az egeret és végül a monitort is cseréltük. Ugyebár az én egerem alapból 1600DPI-on van, mert kölyök korom óta azt szoktam meg, nálam az a normális érzékenység. Ismerősöm viszont 700-800as DPI-on játszik, és próbálgattuk folyamatosan az akadást. Ha kevesebb DPI-on volt az egér, ergó lassabban forgattam a kamerát, akkor teljesen smoothnak tűnt. Viszont ha azt az egeret felállítottam 1600-as DPI-ra, akkor megint elő jött a probléma, de nem értem miért, mikor az első meccsen az en perifériámmal nem történt probléma. Újra hazahoztam a gépet, össze raktam és kipróbáltam, de sajnos továbbra se volt változás.

FIFA 22ben úgy szint problémák vannak. Akadva, szaggatva futnak a játékosok, teljesen desynces a labdalövés. Letöröltem az Intel Network drivert és felraktam egy másikat, majd késő este telefonról néztem streameket, és meglepően szaggatott még telefonon is úgy, ahogy a játékok, vagy streamek szoktak a gépen. Én már teljesen bizonytalan és kilátástalan vagyok srácok.

Tehát akkor egészen addig jó volt amég haverodnak a netén volt a gép?
Miből áll az otthoni hálózat?

2 Likes

Én elmennék orvoshoz, mert lehet, hogy a szemeddel van baj.

2 Likes

:joy::joy: már annyira vártam ezt a kommentet.

Pontosan.
Műszálas (optikai) internetem van, körülbelül két-három éve váltottam erre a szolgáltatóra. Próbálom kideríteni, tesztelni továbbra is. Van esetleg olyan program, ami segítségével megtudhatom, hogy a tápegységem megfelelő / elegendő áramot nyújt a hardwarek számára?

Biztonság miatt nem megérné?
Amúgy is évente kellene szemészet :person_shrugging:

1 Like

Ne viccelődjünk kérlek.

Az éves része nem vicc

1 Like

Szerintem is az internet lesz a hibák kiváltó oka.
Nálam is jelentkezik ez a hiba Pubg alatt.
Időnként olyan mintha piciket akadna a gameplay.

Ebben semmi vicces nincsen. Bizonyára fiatal vagy és annak tűnik, pedig kurvára nem vicces. Sokan szenvednek ilyesféle betegséggel.

Nincs pontos program és azok is csak max. feszkót mérnek, áramerősséget nem. Hardveresen lehet kimérni. De minek, ha ez is zsír új?

1 Like

Nem tudom, hogy miért ilyen rossz a felbontás, de remélem kiszúrjátok majd ti is az “akadást”.
( video-1656783221 )

Twitchen, YouTuben ugyan úgy szaggat - akad a videó - stream, mint a játékban. De ha egy IRL videót nézek, vagy bármit a jatékokon kívül, nem akad meg egyszer sem. Teljesen érdekes és furcsa. Telefonon ha nézek streamet, vagy ugyan azt elindítom amit gépről nézek, ég és föld. Akadásmentesen megy, miközben a gépen folyamatosan akad, lassú, szaggat.