PC upgrade-ben segítsetek!

Sziasztok!

Régebben vettem egy komplett PC-t és azt szeretném upgrade-elni.
Utánanéztem neten, hogy mi mivel kompatibilis, azonban még így sem vagyok abban biztos, hogy ez így működik-e.
Szóval ebben szeretném a segítségeteket kérni!

Ez lenne a tervezett config:

CPU: AMD Ryzen 7 1800X
CPU hűtő: gyári
GPU: GTX 1660 TI
Alaplap: GIGABYTE B450 AORUS M
SSD: előző (Kingston SA400S37120G 120GB)
HDD: előző (Toshiba DT01ACA100 1TB)
Táp: SilverStone Strider Essential 600W Bronze
RAM: előző (Kingston HyperX Predator RGB 16GB DDR4 3200MHz)

Ha valamit úgy láttok, hogy erősebb kellene vagy nem működne, akkor nyugodtan ajánljatok mást, azonban vegyétek figyelmebe, hogy a pénz fogyó eszköz, szóval ne essetek túlzásba az árakkal. :sweat_smile:

Előre is köszönöm a segítségeteket! :grin:

1. gen Ryzent felejtsd el, nem éri meg.
    1660Ti-t nem igazán ér meg venni, mert a 1660 Super alig gyengébb, de sokkal olcsóbb.

Javaslom hogy nézd meg a build ajánlót, attól függően mennyi pénzed van, megnézed az egy buildben összeillő alaplap+proci+gpu-t, és jó is vagy.,

3 Likes

Annyit hozzáfűznék,hogy a tápegységet is érdemes lenne cserélni,valami jobb minőségűre. Build ajánlóban azt is találsz. 500W-os gold táp is már megfelelő lenne.

1 Like

Bronze Silverstone, nincs azzal különösebb gond.

Rendben, körbe nézek akkor még egyszer alaposabban. :grinning:

Ryzen 7 1800x?
Csak gyorsan beírtam, hogy egyáltalán lehet-e még ilyet venni. És találtam egyet de az is 80e forint.
Ezt te újonnan vennéd? Vagy használtan?
Csak mert ha újonnan akkor felejtős.
R5 3600 60e, olcsóbb és jobb.
Ha a házad nem mini akkor én azt ajánlom inkább rendes ATX lapot válassz. Egy tizessel drágább de annyival( inkább többel is) jobb az MSI B450 TOMAHAWK MAX és ha azt nézzük a procin már ennek az árát megspórolod.
A videókártyánál meg döntsd el, hogy megéri-e az a felár azt a kicsivel jobb teljesítményt. Ha nekem lenne rá pénzem én lehet a Ti-t venném. Nézz pár összehasonlítást a Super és Ti között, hogy neked megéri-e.

1 Like

Egy intel-es procit néztem ki magamnak most, és annak a gyári hűtőjét feltétlen ki kell cserélni ugye. Én kifejezetten undorodom a nagy proci hűtőktől, nem tudom miért. :smile:
Szóval ahhoz kellene vennem egy vízhűtést. Tehát annyi kérdésem lenne ezzel kapocsaltban még, hogy ha vízhűtőről van szó, akkor mindegy milyet vásárlok, vagy ott is kell nézni, hogy kompatibilis e?

Pont írtam, amikor válaszoltál és utána vettem csak észre, mire elküldtem, és már egészen mást build-et akarok, mert nem választottam valami jókat az előző kommentek alapján, de köszönöm azért, ezt is fontolóra veszem. :slight_smile:

Ne vegyél intelt :smiley:.

Nincs sok értelme a Ti -nek a superrel szemben, kb semmi.

Ahogy már mondták, R5 3600, és MSI B450 Tomahawk max.

2 Likes

Utána néztem az áraknak illetve a teljesítményeknek és lehet, hogy ez lesz a megoldás a végeleges build-re, mert így nem kell a vízhűtés se, de még alszok egyet rá és átgondolom. :grinning:

Vízhűtés sosem KELL. Az egy szabadon választható baromság. Gyorsan elfárad, aztán cserélheted az egészet.

3 Likes

Ez lehet így van de, egy hatalmas proci hűtőt meg főleg nem szeretnék látni a gépházamban. :smile:

Lehet, de jobban is néz ki. :smiley:

2 Likes

Ha fancy hűtés kell, akkor mehet az egész ásványi olajba, úgy még ventik sincsenek. De legalább a víznél is drágább szerencsére.

1 Like

Na az lenne az igazi silent PC.
Mondjuk érdekes lenne benne a led. :thinking:

Egy kicsit össze hasonlítottam a saját config-om a tegnapi ajánlásokkal benchmark tejesítmény pontok és árak alpján, és arra jutottam, hogy meggyőztetek. :grinning:

Proci jobb és olcsóbb:

AMD Ryzen 7 1800X --> 16K pont; 80K FT.
AMD Ryzen 5 3600 --> 18K pont; 60K FT.

Videókártya szinte ugyan az az ersősség szempontjából, de kicsivel olcsóbb:

GTX 1660 TI --> 12,8K pont; 100K FT.
GTX 1660 Super -->12,7K pont; 90K FT.

Alaplap bár drágább, de jobb minőséget bíztosít:

GIGABYTE B450 AORUS M --> 30K FT.
MSI B450 TOMAHAWK MAX --> 40K FT.

Szóval látszik, hogy a közösség mindig tud segíteni a másiknak és bátran lehet kérni a segítséget bármikor, szóval ehhez hatalmas GG. :grinning:

Köszönöm skacok! :slight_smile:

Megvárom, azért a vissza jelzést, hogy akkor ez így valóban működni fog-e, de én lezártnak gondolom a topikot.

3 Likes

Részemről áldás rá. :smiley:

3 Likes

Teljesen jó. Következő fejlesztési körben a gördülékeny használathoz én beszereznék egy nagyobb, 1 terrás SATA-s SSD-t (Samsung QVO vagy Crucial MX500), akár a HDD-t teljesen kiváltva.

Építés után pedig ne felejtsd el beállítani BIOS-ban az XMP profilt.

2 Likes

SSD mindenképp lesz fejlesztve később, mert rá fér már arra is, és a beállítást se fogom elfelejteni. :grin:

@LengyelB2 :lock: köszi :hugs: