PC upgrade segítség

Sziasztok!

Egy kis segítséget vagy tanácsokat szeretnék kérni. A gépem fejlesztése előtt állok melyben most egy Ryzen 7 1800x valamint egy 1080 Ti dolgozik nap mint nap.

Ezeket szeretném lecserélni bennük, a lehetőségek picit zártak mivel alaplapot nem akarnék váltani így csak maximum 3. Genes CPU jöhet szóba. A választás egy 3700x vagy 3800x e mellé pedig egy 3070-en gondolkodom. Ezen azért mert egy 600W-os gold táp adja az erőt nekik és nem hiszem/tudom elbírna e nagyobbat.

Ez így mennyire lehet “fejlesztésnek” nevezni vagy esetleg másik kártyát ajánlotok e helyette?

Előre is köszönöm ha esetleg elolvastad és tudsz bármi helpet mondani. :slight_smile:

Ahoz hogy segíteni tudjunk
írj le minden alkatrész pontos típusát, légy szíves!

1 kedvelés

Máris ,teljesen igaz bocsánat is érte!

Ami most a gépben van:
Proci Ryzen 7 1800x
Alaplap: MSI B450M Gaming Plusz
GPU: Gigabyt GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Tápegység: Fractal Design 650W ION SFX-L Gold
RAM: 2x 8GB Trident Z 3200MHZ

Szia!

A 3. generáció nem azt jelenti, amit gondolsz. A B450-es chipset akár az 5950X-et is fogadja. (nyilvánvalóan BIOS frissítés után)

https://www.msi.com/Motherboard/B450M-GAMING-PLUS/support#cpu

Árkeretet nem tudunk. Egy 5600/5700-ast és egy 3070-est még elbír a tápod. (5800-at már nem tennék bele, ahogy 3070Ti-t sem)

Ahh értem, a BIOS frissítéstől kicsit megvallom félek bár ha bele megy az 5600 az jobban duruzsolna vajon mint egy 3700 vagy 800x ?

Igen, jobban, mivel frissebb, újabb modell. A BIOS frissítés pedig gyerekjáték. Milyen alaplapod van?

Ő lenne az amin most fekszik az egész setupom ez az alaplap:
https://ipon.hu/shop/termek/msi-b450m-gaming-plus/1669727

Jaj, persze leírtad már egyszer… ilyen hülyét, mint én… :smiley:

Akkor ha jól érzem a legjobb választás az lenne ha egy BIOS frissítést tennék fel, ezután vennék egy 5600x-et vagy egy sima 5600-at valamint egy 3070-et ?

Igen. Ha nem akarsz egy új lapot és tápot is venni. Bár szvsz felesleges lenne. Procihűtőd van? (nem gyári!)
Persze nézd meg, hogy tápon van-e megfelelő csatlakozás a 3070-hez.

Ign igen Proci hűtő az nem gyári hanem egy

COOLERMASTER MasterLiquid ML240L