PC választás

Sziasztok!
Már volt egy kérdésem laptopok terén, de hosszas gondolkodás után végül egy PC-re ruházok be.
Jelenleg 2 kiszemeltem van és olyan 250.000Ft környékét céloztam meg.

https://www.skynet-computer.hu/termek/skynet-extreme-i5-7400-1-extreme-i5-7400-14242222222222222242323223

Esetleg meghallgatok más véleményt/ajánlatot. (SSD-m van, szóval azt nem kell számításba venni)
A válaszokat előre is köszönöm!

Mindkét konfig egy-egy drága ajtótámasz :smiley:
Itt egy konfig a build ajánlóból aminek van értelme. Kihagyod az SSD-t, és meg is vagy. Ha pedig gyári hűtővel mész, egy jobb proci is belefér.
image

10 Likes

Sosem veszünk előre épített gépet, mert silány alkatrészeket használnak! Megoldás egyel feljebb.

6 Likes

Ne vegyél előre össze rakott gépet , van a PCX és az Ipon ahol össze is rakják neked a gépet . Build ajánlónál annyi van hogy most 1600AF és 2600 sincs a leírt 2 boltban csak 2600x ami most elég drága. De ha segít össze raktam egy jó gépet Ipon on ami összeszereléssel , bios frissítéssel is belefér a keretedbe.

Esetleg ha rászánsz még egy picikét akkor a 3600 as proci és egy jobb alaplap kombó.

2600X nagyon nem éri meg annyiért, akkor már tuti 3600.
Vagy ha nincs lóvé, 3300X.
Bár jóllehet, én nem az über túlárazott ipon -bol indulnék ki.

1 Like

A pcx még drágább . Sajnos én csak ezekről a boltokról tudom hogy csináljak ilyesmit de még így is sokkal jobban jár mint az előre összerakottal . Egyébként azért is csináltam a 2. at mert én is sokallom a 2600x árát .

Compker, Aqua. Azonban iPonnál összeszerelést vállalnak máshol vásárolt alkatrészekből is.

3 Likes

Köszönöm. Lassan kikophatna a köztudatból ez a “csak ott vettből szerelnek” dolog. @Amenadiel nyugodtan vásárolgasd össze mindenhonnan valamelyik ajánlott konfigot és sétálj el vele a legközelebbi iponhoz.

https://ipon.hu/shop/csoport/szerviz-szolgaltatasok/asztali

3 Likes

Köszi a segítséget! :slight_smile:

1 Like

Sziasztok!
Két féle alaplapon gondolkodom:

Nektek ezekről mi a véleményetek? Mennyire tudja befolyásolni a méret a teljesítményt meg magát az élettartamot?
Hozzáteszem hogy egy Gigabyte-os 1660S megy rá, i5 9400F, egy Be Quiet pure rock 2 procihűtővel, 2x8gb 2666mhz-es hyperX-es RAM… Ja és a gépház egy Zalman Z7 Neo amibe ATX és micro-ATX is megy.

Teljesen mindegy az alaplap, mert egy halott platforot akarsz venni. Ryzen, vagy 10. generációs Intel. De inkább Ryzen természetesen.

3 Likes

Ryzent vegyél. Ha viszont Mindenképp intelt akarsz akkor 10gen. De 263837477473 elmondjuk nezs meg a build ajanlót, számold meg mennyi pénzed van. Megveszed a keretednek megfelelő buildet. elmész mondjuk az iponhoz összeszereltetni. És Kész.

1 Like

Ryzen 2600X mennyire erős?

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i9-10900K-vs-AMD-Ryzen-5-2600X/4071vs3956

BIOS frissítés ajánlott akkor is ha op rendszer nélkül jön, vagy az teljesen független attól?

Meg akkor változtatok a konfigon:

A procinál ez az L2, L3 cache mit takar?

Annyi a lényeg, hogy gyorsabb lesz tőle minden, minél több van belőle, még a ramnal is gyorsabb memória.

X -et én nem venném, annyira nem éri meg, csak ha nem akarsz mókolni vele.

Az az alaplap meg egy szar, ha b450 kell, akkor Tomahawk max.

2 Likes

Nem értem miért a vacak Asus TUF B450 es lapokat nézegeti mindenki . Van olyan aki feszt ezt erőlteti csak mi nem láttuk még a neten vagy mi ? Még nem is RGB ben pompázik a fél lap .

Ja csak az X es most olcsóbb mint a sima 2600 szóval most jobban megéri .
Én jelengleg inkább a 3600 at venném mivel nagyon elszáltak az 1600af/2600 árak . Meg persze egy MSI B450 Tomahawk Max vagy A-Pro Max alaplapot .

3 Likes

Meg azt szeretném kérdezni, hogy mennyire igaz, hogy amd procihoz nem mindig jó a HypeX-es RAM-ok? (nekem javasolták a g.skillt vagy a crosairt)

Crucial Ballistixet szoktak ajanlani. (nekem hyperx 3200 cl16 van rgb nélkül, ryzen 7 2700-hoz. Működik nekem és nem mókoltam vele. szóval nyugodtan tedd azt bele.

3 Likes

Szintén, szintén! :raised_hand: