PC vásárlás 2019 nyarán

Persze tudom, hogy csak egy ajánló. Tudod, hogy van ez. Amit kinézel magadnak először, akkor már elkezdesz hozzá ragaszkodni és nehezen változtatsz rajta. 2019 nyara messze van, amit mondtak is a többiek, de most csak arra voltam tényleg kíváncsi, hogy mennyi lenne tényleg egy közép-felső kategória.

300-400 ezer. Van még kérdésed? :slight_smile:

Igen, miután összeraktam láttam. Ennyi volt magam felé. Itt csak észrevételeket szerettem volna.
:slight_smile:

Hát, szívesen leírom újra, hogy az egyetlen és legfontosabb észrevétel hogy ezt teljesen felesleges előre eltervezmi, de a gép amúgyis kiegyensúlyozatlan, szóval nem is baj. Majd nyár elején visszatérünk rá :wink:

Én is előre elterveztem előre a buildemet, aztán mire a megépítéshez kerültem, kb 50k-val olcsóbb lett, így tudtam venni egy jobb gépet. :slight_smile: Szvl ne tervezz semmit.

Egy h-s alaplap már jó lenne?
:smiley:

Írok egy (kb.)konfigot: Gtx 1070ti kb. 155000ft
Ryzen 5 2600x kb. 70000ft
MSI B450 Tomahawk
Többi nagyjából ízlés kérdése. Ram legyen 16gb, 3000-3200mhz, táp 650w kb, hogy tudj fejleszteni.
240gb-500gb ssd
2tb hdd (seagate)
kész. :slight_smile:
Hozzáteszem, hogy nem olvastam végig az egész topikot, így ha intelt szeretnél szólj.

Teljesen tök fölösleges most konfigot összeállítani… :smiley:

Jövő nyárig kijön a következő Ryzen generáció, lehetséges hogy a Navi kártyák is, ki tudja hogy alakul Intelnél a gyártókapacitás, milyen lesz a forint/dollár árfolyam stb stb.

Inteles a konfigom és maradnék is ennél, de köszönöm. :blush:

Szerintem nem árt, ha egy picit okosodik az ember, megtanulja, hogy mit mivel kell(lehet) párosítani, és a végére össze tud rakni egy gépet.
De ha ilyen szándék nem volt a topikban, akkor tényleg felesleges, egyetértek veled. :slight_smile:

Ez az egész topik rosszul lett megfogalmazva, és feleslegesen létezik. Egy feltételes gépről beszélünk, ami több mint fél év múlva fog létrejönni, jobb esetben. Ha a kérdező nem hajlandó Intelen kívül mást választani, felesleges győzködni. Általában azok, akik kijelentik hogy XY pártiak, nem fognak megtérni a logikus érvek miatt.

H-s alaplapot semmilyen körülmények között nem vennék, max ajtótámasznak ha gazdag lennék. Legvégső esetben H370-et, de az sem éri meg az árát. Vagy B360 vagy Z370/90. B360 zárolt procikhoz való, a másik kettő pedig K-sokhoz.

Egy észrevétel. Én fele ennyiből építettem 1,5-szer erősebb és időtállóbb buildet mint a tied. És nem az dönt, hogy nem számolom a monitort és spóroltam kb. 20.000 Ft-ot mert már volt egy ssdm.

Az meg, hogy “megéri-e innen venni”: ez egy gyűjtőoldal, ahol a 10 kiválasztott komponensed 6 boltból van. Úgyhogy tegyél még rá egy rakat vámot és szállítási költséget és akkor a helyzet mégrosszabb. Ne tervezz előre ennyire amúgy se… Én 1 hónappal a vásárlás előtt kezdtem nézegetni, és még úgyis sok dolog változott…

szerk.: egyébként pedig…

Szerintem itt a B360-as chipset limitáltságai miatt hisztizik az oldal, ami egyébként jogos

Persze… Csak már az oldal, amin összeállította szól, hogy nem százas a konfig, amiről érdeklődik itt, hogy százas-e. :slight_smile:

Igen, ezt én is értem, csak pontosítottam hogy ne kérdezze meg újra hogy mi a baj vele :smile:

Ami egyébként le van írva az oldalon is, ha rákattint a “See details” dologra. :slight_smile:

https://pcpartpicker.com/list/BnJGD2

Az itt elhangzottak alapján így módosult a build.

Ezeken még gondolkodj, hogy tényleg szükséges-e a vízhűtés valamint nem lenne-e jobb egy B360 lap majd

Minek kell neked 140$-ért win10 pro? Van oldal ahol 17$ a különbözetett meg kölcsd el jobb procira/vgara/alaplapra