PC vásárlás 2019 nyarán

Közvetlenül a microsofttól megrendelt win10 proval nincs gondom olyan szempontból, hogy van akinek az ad biztonság érzetet habár én is a költséghatékonyabb megoldást szoktam választani ha nem munkaeszközről van szó…

Én csak azt nem értem, hogy miért 70-80k ba kerül a win10 pro a Microsoftnál

Az inkább 40k de értem a problémádat.

A kereted úgy nézem olyan 330k huf átszámolva tessék válasz:

Vga csere és megvagy, fölöslegesen szenvedsz/próbálsz összeállítani sajátot ha ennyire nem értesz hozzá és tanácsokat se fogadod meg.

A másik meg amit @meteoric87 is mond, hogy jövő nyárig még jön egy új ryzen seria ami ha azt fogja tudni ami a “kiszivárgott” képeken van és azon az áron akkor a cél szoftvereken kívül semmi nem fogja indokolni az intelt.

Azt valaki tudja, hogy miért drágább az i5 8600k, mint a a sima?

Nagyobb teljesítmény és OC miatt lehet :wink:

Fordítva gondoltam. Bocsánat!

Semmi gond de én nem látom, hogy a 8600 drágább lenne mint a 8600K. Tudsz dobni egy linket ahol láttad? Elsőre webshop hiba is lehet…

https://pcpartpicker.com/products/cpu/#s=12&f=85&k=30&g=409

Erre nincs megfejtésem sajna, az nem lehet elég indok hogy kb fél évvel később jelent meg a sima mint a K.

Szerk: hacsak az oldal nem akarja kiszorni a K-s készletét raktárról minél előbb :smiley:

Azért vízhűtés, mert már nem sokkal drágább, mint lég.

Egy előre ez marad, de mostmár abbahagyom, mert fölösleges nézegetni most. Igazából csak arra voltam kívancsi, amit mondtam is, hogy mennyi lenne a középkategóriának a felső része. A másik meg, hogy össze tudok-e válogatni magamnak egy gépet és ne kelljen előre összerakottat vennem. :slight_smile:

Helló, helló, helló, sziasztok!

Na eljutottunk a gépvásárláshoz képest 1 hónappal korábbig. Sok oldalt böngésztem, hogy milyen gép lenne az ideális.

A lista a következő:

CPU: AMD Ryzen 5 3600X
CPU cooler: Stock első körben, majd Corsair H110i platinum
MOBO: Asus ROG Strix B450-F gaming
Ram: Hyperx Predator XMP 2x8GB 3200mHz CL16
GPU: Gigabyte RTX 2070 8gb Gaming OC
HDD: Toshiba P300 2tb uzsva
SSD: Samsung 500GB 860 evo 2,5
Ház: Coolermaster Mastercase H500P Mesh
Tápegység: FSP Hydro G 750W 80+ Gold

A lapot RavePriest1 videója alapján választottam, tudom, hogy itt a fórumon nem nagyon támogatják.
Minden véleményt szívesen fogadok! Előre is köszönöm ezeket! :slight_smile:

Szia,

Ha kijönnek az új procik, hozzá jönnek majd az 500-as chipsetes lapok én olyat vennék amúgy sztem ok a build.

X-es alaplapok jönnek első körben, és ahogyan láttam nem lesz nagyon középkategória. Ezeknek az ára meg nem lesz a pénztárcámhoz illő.

Alaplapból az Asus-t hanyagolnám, nem lett túl jó a B450 széria, de legalább drágább mint a konkurencia nagy része. Ha biztosra akarsz menni, MSI B450 Tomahawk.

Ram legyen az alaplap támogatott listáján.

Bár a 3. ryzen generáció jónak ígérkezik, várjuk meg a teszteket, NEHOGY előrendeld! Mellesleg szépen le fogja nyomni a 2. gen árait, lehet nem is éri meg 3-at venni eleinte, főleg nem az első 2-3 hétben. A 2. gen ára bevezetés után 3 héttel 15-20 ezerrel volt kevesebb mint induláskor.

Vízhűtést megint csak felesleges Ryzen 5 kategóriára. Árát hozzáteszed a procihoz, kapsz Ryzen 7-et, valszeg RGB-s ventivel.

Alaplapot ez alapján a videó alapján választottam. Előrendelésről még csak hallani sem akarok, tesztek nélkül meg főleg. Ram onnan van. Vízhűtés az későbbi projekt lenne, ahogyan azt írtam is.

Egy 6 magos procihoz elég, ez tény. A gond az ár, valamint hogy egy későbbi upgradenél kevés lehet, mert bizony a VRM a gyengébbek közé tartozik.

Egyébként neke az egész videótól olyan érzésem van, mintha vagy Asus szponzorált lenne, vagy csak simán a srác fanboy. Ha előbbi, jó lett volna feltűntetni, ha utóbbi, az viszont csak simán szomorú egy tesztelőnél. Nem lehet fanboykodni, a teszteknek és javaslatoknak objektívnek kell lenniük. Ráadásul össze se hasonlítja őket egymás mellett. Sehol egy VRM hőmérséklet mérés vagy hasonló.

Ha alaplap kérdés van, inkább ezeket a csatornákat érdemes nézni:

Még van időm választani. Mennyi az esély, hogy az új procikkal jön a B széria is?

Semmi. A B550 valamivel később fog jönni. Én egyébként azt is el tudnám képzelni hogy úgy ahogy van kihagyják a B550 szériát, sok értelme nincs, mivel 8 magig biztos hogy simán elmegy minden a B450-ekben, aki 12 magos procit vesz az meg valószínűleg simán megveszi az X570-et is hozzá.