PC vásárlás 2019 nyarán

Gigabyte aorus ultra gaming x470-es lapról mi a vélemény?

Jó.

Ez az RP1 gyerek lett az új ShadoWarrior itt a fórumon… Mondjuk annál jobb de azért ég és föld a többi bejáratott amerikai/kanadai/új zélandi társaihoz képest.

Jó tanács mindenkinek ne 1 videósbol induljatok ki egy témában, legalább 4-5 videót nézzetek meg, abból lesz hiteles eredmény.

Persze, mindig jó több felől tájékozódni.

Ami csatornákat én nézek tech témában:
Actually hardcore overclocking
Hardware Unboxed
Hardware Canucs
Paul’s Hardware
Bitwit (bár őt ritkán)
Gamer’s Nexus
JayzTwoCents
Tech YES City

Same, LTT még becsúszik de az inkább szórakoztató jellege miatt :smiley:

Akkor összeállt a konfig:

-Proci: AMD Ryzen 5 3600X
-Hűtő: Stock
-Alaplap: Gigabyte Aorus Ultra Gaming x470
-Ram: Kingston HyperX Predator 2x8 GB DDR4-3200
-Videókártya: Gigabyte RTX 2070 vagy Gigabyte RTX 2070 Super
-Ház: Coolermaster MasterCase h500p mesh
-Táp: FSP Hydro G 750W
-HDD: Toshiba P300 2TB UZSVA
-SSD: Samsung 860 evo 500GB

A gép gamingre lesz használva.

Valóban jó csatornák, legtöbbjüket én is nézem, plusz ott van még az AdoredTV illetve a Tech Deals, bár ők inkább az olcsóbb hardver tesztjeik miatt jók.

Én e helyett a Fractal Design Meshify C TG-t venném, fele annyiba kerül, mutatós, és ugyan olyan jó.
Ha nem lenne elég a két venti ami benne van tehetsz bele egy 3.-at előre.

Engem nem fogott meg az a ház sajnos.

Miért X470 lap gyári hűtővel? Ha húzni akarod a procit, akkor mindenképpen egy jobb léghűtést kéne belerakni a konfigodba, ha pedig nem akarod húzni akkor tök felesleges az X470.

A sima B-s lapokban is lehet húzni a procikat. A hűtő most nem fér bele a keretbe, viszont az lesz majd a kövi a listán a gépbe.

Igen ezért is írtam, hogy nem értem, minek X470, habár ha komolyabb OC-t tervezel meg plusz veszel egy jó fajta hűtést, ahogy írtad, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam :smiley:

OC-t még nem látok magam előtt, még van egy hónapom eldönteni ezt. Viszont most nekem jobb, hogy összeraktam ezt így magamnak és ha nem lesz OC, akkor meg az ár is alacsonyabb lesz, mint ennek.

Kerestem mindenhol, de nem találtam sehol sem találtam itthoni boltoknál az Acer Nitro 24"-es 1440p-s változata. A sima 1080p-s meg van. Lehetséges, hogy itthon nem lehet kapni?

Acer magyar oldalán nem láttam 24 colos 1440p-set,csak 27"-est.Szóval ha ragaszkodsz a nitrohoz vagy 1080p 24"(40e körül) vagy 27" 1440p. (legolcsóbb 80e).

Igen én is csak azt láttam. Azért gondoltam a rá, mert 60k nagyon max 65k van most monitorra és a 27"-esen nem annyira szép a 1080p. Viszont a 24"-es 1080p meg 40-50-k között van és ha a itt is 20k a különbség akkor legyen az.