PC vásárlás előtt állok (véleményeket kérnék)

Sziasztok.
Véleményeket szeretnék kérni, ki mit ajánl stb. (szerintem jó, megfogja csinálni a dolgát, de azért rákérdezek itt is)
1 ilyen gépet állítottam össze magamnak:

Gépház: Cooler Master MasterBox MB500 TUF MCB-B500D-KGNN-TUF
Alaplap: Asrock B360 Pro4
Táp: FSP 700W Hyper M
Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
SSD: Kingston 240GB SA400S37/240G
Memória: Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Fury Black HX432C18FB2K2/16
Videókártya: MSI GTX1660 Ti 6GB GDDR6 GAMING X 6G
Processzor: Intel Core i5-9400F BX80684I59400F
Processzor hűtő: Be quiet! Dark Rock 4 BK021

Megjegyzés: TUDOM, hogy az alaplap csak 2666MHz memóriát tud kezelni, de 3200-as olcsóbb 300 forinttal kb. a többi meg 3-4 ezerrel (amit nem értek, de sztem jó :smiley: )

egész jó config.az i5-9400F 1660Ti mostanában elég elterjedt combo és nem véletlenül

nyugodtan vedd meg.

A szokásos válasz, mint az összes intel build kapcsán:

Én áttérnék AMD vonalra, és amit a processzoron, hűtőn spórolnék, azt belefektetném egy 2060-ba.
Erősebb konfig, hosszabb távra is biztosítva a fejleszthetőség.

Inkább build ajánlóból válasz valamit.

F-es procit nem veszünk mert nem olcsób cserébe nincs (döglött) benne ez iGPU és még húzni se tudod ha akarod.

a chipset eleve nem támogatja az oc-t, most minek vegyen olyan procit, ami igen?

Felesleges ekkora hűtő 9400F-hez ráadásul b360-as lapban. 700W tök felesleges .
Proci elmegy, alaplap gyenge , hűtő sok , táp felesleges. Ha minden egálban lesz ( ár-érték , bár lehet ryzennel többre mennél ) akkor lesz teljesen tuti. Úgy gondolom nem véletlenül írtál a fórumba, 100%-os megyozodest szeretnél.

Ha tudnád, akkor légyszíves írd le, hogy mit mire cserélnél te, az én helyemben :slight_smile:

Nem köszönöm , megtartom magamnak. :smiley: ott a build ajánló mazsolázz, szerencsére valaki más már szenvedett vele. Nem véletlenül csinálták. A baj az, hogy nekem nem elég az ami belül van ( erő ) a dizájn , a megjelenés , egy ékszer is a számítógép , nem csak workstation. Az a best amikor mind a kettő találkozik és akkor hajajj a pénztárcának.

Lezárva ekkor: #11