PC vásárlás játékra

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretnék vásárolni egy gépet, aminek az alkatrészeit már kiválogattam, csak nem tudom, hogy van-e náluk jobb hasonló árban. Az lenne a legjobb, ha a PCX-en megtalálható lenne.

Gépház: Cooler Master MasterBox Lite 3.1 MCW-L3B3-KANN-01

Táp: Cooler Master 600W MWE WHITE V2 MPE-6001-ACABW-EU

Proci: AMD Ryzen 5 3600 100-100000031 BOX

Alaplap: GIGABYTE B450M S2H

Memória: Kingston 2x8GB DDR4 2666MHz HyperX FURY fekete HX426C16FB3K2/16

Videokártya: GIGABYTE GV-N166SOC-6GD GTX1660 Super OC 6GB GDDR6

Meghajtó: Kingston 240GB HyperX Fury SHFR200/240G RGB SSD

Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

Előre is köszönöm a válaszokat! (A gépet a PCX-ről fogom rendelni, összerakással együtt, mivel elég kevés a tapasztalatom ezen a téren.)

A proci és vidikari és a HDD-n kívül minden rossz. Vacak zárt elejű ház ,helyette egy Silentiumpc sg1 tg -t nézz, táp ból 80+goldosaw 500W vagy attól felfele. Memóriából 3200Mhz nézük legalább ryzen mellé , Alaplap se valami jó hírben áll , nézz szét a build ajánlóban és onnan válogass .

2 Likes

Na szóval. Kereső, van erre ezer topic. Amellett ott van @sutyomatic kolléga által heti szinten frissített Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek? a legoptimálisabb vasakkal. Olvasd el először végig.

Specifikusan a te kérdésedre: jó az irány, de sok sebből vérzik.

• a táp az egyik legfontosabb alkatrész, 80+ Goldot érdemes nézni, válassz az ajánlóból
  • Ryzen mellé minimum 3200 Mhz-es memória, inkább Crucial Ballistix, de a HyperX sem tragédia
  • alaplap, ha B450 kell inkább MSI Tomahawk MAX
  • SSD inkább Crucial MX500
5 Likes

+1 @medvemacko kommentjének

OFF

Ez tényleg egy világító SSD? :thinking:

4 Likes

annyiba fáj, mint egy ugyanekkora m2, cserébe jóval lassabb és 2 plusz kábel.

3 Likes

Nagyon köszönöm nektek! Rengeteget segítettetek! :grinning:

1 Like

Nem csak hogy világít, de annyi LED van benne, hogy a hőtől egy idő után szó szerint lassabb mint egy merevlemez. De hát valamit valamiért :smiley:

4 Likes

Akkor, csak hogy biztos legyen, így jó, vagy rosszat választottam? A változott alkatrészek:

Gépház: SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230
Táp:SilentiumPC Supremo FM2 650W Gold (SPC168)
Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX Alaplap
Memória: Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz BL2K8G32C16U4B/R/W
SSD: Crucial MX500 2.5 250GB SATA3 CT250MX500SSD1

Válaszaitokat előre is köszi!

1 Like

Ez már stimmel, viszont én a helyedben megpróbálnám összerakni magam. Sose fog menni ha sose próbálod meg. Mondjuk ha sose láttál még egy build guide-ot sem, inkább bízd a szakértőkre :slight_smile:

2 Likes

Ezen a gépen nem szívesen próbálgatnám a pc építési tudásomat. :laughing:
Inkább egy szakértőre bízom. :smiley: