Pc vásárlás segítség

Sziasztok ! Egy Pc-t szeretnék majd venni , de nem vagyok benne biztos honnan vegyem …
Az Iponról vagy a PCXtől éredemes venni gépet , megbízhatók ? Ezen a konfigon gondolkozom :

ház : Cooler Master MasterBox E500
Táp : Be quiet! 700 W System Power 9
Processzor : AMD RYzen 7 2700X
alaplap : Gigabyte GA-X470 Aorus ultra gaming
ram: corsair 2x8 GB DDR4 3200 MHz
Videókártya : Gigabyte RTX 2080 8 GB GDDR6 Aorus
SSD : Adata 512 GB M.2 SSD
Merevlemez : Western Digital 2 TB
Processzor hűtő : Coller master Master Liquid ML240R

A másik kérdésem , hogy esetleg tudtok e benne segíteni , hogy belefér e jól a házba minden ?
És kell e a + proci hűtő vagy jó az eredeti ?
Legfőképp játékra használnám…

Az Aorus Ultra Gamingen rossz a VRM hűtés egy 2700X mellé, úgyhogy azt hagynám.

Beleférni belefér, de nem a legjobb légáramlássan bíró ház amit kinéztél.

Teljesen elég a gyári rgbs procihűtő, ha nem akarsz tuningolni, felelseges a víz.

Az Ipon és a PCX is megbízható, általában a pcx az olcsóbb, de iponon is vannak jó akciók.

1 Like

Ha tennél extra hűtőt, én akkor is később tenném a helyedben. Bár jó a táp, mégis illene valamivel jobbacska táp szerintem ebbe a konfigba. A hűtőre szánt pénzt szerintem költsd a tápra és a házra. És mikor összejön a pénz, azt bele tudod rakni később is. Ez személyes preferncia, amúgy rendben van.

1 Like

És továbbra is ott a build ajánló, amiben szinte minden információt megtalálsz.

1 Like

köszönöm a válaszokat !!
A táppal kapcsolatban más márkára vagy mondjuk egy 750 - 800 Wattosra gondoltál ?
Az alaplappal mi a probléma ? Tudsz ajánlani helyette egy másikat ?

ez

1 Like

Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 WIFI
MSI X470 Gaming Pro Carbon
ASRock X470 Taichi (Ultimate)

Ha nincs pénz jobb minőségű X470 lapra, akkor érdemes lehet spórolni egy kicsit még, vagy venni egy 2600X-et inkább és egy jobb X470-es lapot alá, hogy lehessen fejleszteni, vagy marad a 2700X, és egy MSI B450 Tomahawk mehet alá

Köszönöm

Egyenlőre még gyűjtögetek , mert előtte le szeretném adni a laptopomat (acer predator helios 300 )