PC wifi adapter

Hiába 150 Mbites az adaptered, és hiába ad mondjuk 450 Mbittel a router, ezek elméleti sebességek.
Ismétlem: 2,4 Ghz-n átlag 40 körül megy át, kevés eszközön láttam már 80-at is, de ez a ritkább.
5 GHz-n komolyabb sávszél is átmegy, de annak a hatósugara szerényebb.
Ahol vasbeton födémen kell átmenni (padlófűtésről nem is beszélek,hőtükörről meg pláááááne nem), ott már szerényebb értékekkel kell számolni.
A 70 méteres szakasz sem probléma, jobb cat6 kábellel 1000-es net is átmegy (az utp elvi maximális hossza 95 méter). Ha felújítás van, akkor ilyenekre előre gondolni kell. Mindegy, hogy melyik szülő akadékoskodik, a vezetéktől jobb megoldás nincs.
Amúgy ha nem födémet fúrsz, falon kívül kábelcsatornával is lehetséges a kábel felvitele… Esete válogatja.
A POWERLINE azt csinálja, hogy gyakorlatilag 1 érpárra ráülteti a netet (ha azt nem nézzük, hogy azon erősáram is szaladgál.) Összehasonlításképpen: a száz megabites netre 2 érpár kell, az ezresre pedig 4.
A másik hátrány, hogy az erősáramú hálózaton zaj is van (nem kevés), ennek függvényében van kihatással a net sávszélére, és mellé a stabilitásra. Valahol annyira kihatással van, hogy nem is megy.

Hát szerintem ettől csak jobb lehet… :smiley:
amúgy még a 40 sincs meg… Xd

A szülőkkel értesd meg, hogy 1x kell vezetékelni, és nem ideiglenes megoldásokat keresni. Ez mindenkire vonatkozik. És ha midenképpen POWERLINE-ban gondolkodsz, úgy rendeld, hogy vissza is vihesd, ha nem megy. (Arra nincs garancia, hogy 2 év múlva is menni fog.)
Illetve azt még számold bele, hogy a nagy sávszél szintén álom csak rajta.
Nyíregyháza és környékén segítek vezetékelésben, messzebb sajna magánrepülőt kell küldj.

De nem is akarom erőltetni, mert 16 vagyok, aztán 3-4 év múlva meg már nem nagyon leszek itt valszeg, és így nincs értelme, mert rajtam kívül senki más nem használná ezt ki. Arról meg nincs is mit mondjak, hogy milyen qrva drága lenne…
És hát nagy sávszél álom… 150 megabites netünk van, itt Üllő city -n, nem hinném, hogy valaha lenne nálunk nagyobb net. Meg mint mondtam, nem is kell nagyon, mert anyám egyedül úgyse használja ki. Csak nekem kell a gyors net, a játékok, letöltések, meg a partyk miatt, rajtam kívül alig van igénybevéve… meg, ha a bátyám megjön, s néhány napig itt alszik, esetleg még akkor.
Amúgy azt írja a cuccról, hogy 500Mbit-ig tudja stabilan tartani, és nem hinném, hogy itt valaha lenne 500Mbit, vagy esetleg nagyobb net. :smiley:

Srácok! Mindeki más, minden helyzet más. De abban egyet kell értsünk, hogy a világ technológiailag hatalmasat fejlődött/fejlődik. 25 éve a mobil elérhetetlen álom volt az emberek nagyrészének. 20 éve a net is hasonló volt.
Ma mobil nélkül az utcára sokan nem lépnek ki, sajnos a gyerekek is. Vagy nem sajnos, nézőpont kérdése.
Net nélkül a világ összeomlik bennünk, a gyerekeknek neten adják a házit (a szülők neten nézik a gyerkőc jegyeit!!!), az egyetemisták azon veszik fel a tárgyaikat, azon rendelünk kontaktlencsét, pizzát, vagy azon tartjuk a kapcsolatot az amerikai rokonsággal, stb.
Ne azt nézd, hogy Te 3 év múlva nem laksz otthon, Anyunak meg nem kell. De egyre inkább kell.
Sok idős embernek kötöttem (akkor szolgáltató installátoraként) be a netet, illetve csinálok ma is gyengeáramú kábelezéseket (elsősorban net és Tv), mert az embereknek egyre inkább igényük van rá. Vagy akár rákényszerülnek. Mindegy, a lényeg, hogy kell nekik.
Nem tukmálni akarok, és nem is reklámozni magamat.
És itt a lényeg: a vezetékelés valahol elhanyagolható, de vannak esetek, amikor nem. És egyre több eset lesz, ahol nem. Mert a wifi sem tökéletes, lassabb, szakadozik, vagy sok eszköz van a környéken, ami zavarja. Na ezt kell megérteni. Fizikai korlátai vannak, ami a vezetéknél jóval érzékenyebbé teszi.

Hát anyám otthoni tevékenysége 52 évesen: (teljesen rendben van egyébként)
Tableten fekete özvegy/nlCafé és hírek olvasása, tv nézés, kert rendezgetése, virágok stb, főzőcske.
Erre a legputribb net is elég, tényleg nem használja. Meg hát a pénz sajna nem a fán terem…

Nem tudom ez hogyan működik, meg hogy mi befolyásolja a zajt a kommunikációban, de 2 olyan konnektorra terveztem dugni ezt a 2 adaptert, amin kb soha nem megy semmi nagy teljesítményű gép, pl. porszívó, kávégép, sütő, stb., kb semmire nincsenek nagyon használva, (nem akarok hülyeséget mondani, mert ismerem rendesen a lakás áramhálózatát) ezért gondoltam nem is zavar sok vizet. De javíts ki, ha tévedek. :smiley:

Az erősáramú hálózaton van rengeteg zajforrás, amikről nem tudsz, de ott vannak. Lehet a szomszéd kerti szivattyúja, Anyu kedvenc tévéje, bármi. Ezt előre nem tudhatod. És azt sem, hogy holnapután mi változik. De ha végigolvasod az írásaimat, már magyaráztam…
Anyu pedig lehet rászokik valami twiccs csatornára, akár “víárékra”, ezt nem tudhatod. Az újságok is egyre több videót töltenek fel. De ez a router környkén nem probélma, távolabb (a te gépednél már lehet).

Hát igen, anyukám kb 4 méterre szokott lenni a modem-routertől. :smiley:
A táv a legnagyobb baj, amit mind a kábelnek, mind a wifinek le kell győzni. (nameg az emelet…). Ezt a távot az áramkábel már legyőzte, így gondoltam erre, mint megoldás. De akkor megfontolom még.
Egyébként a szomszéd szobába (ez is fúrásos lenne :smile:) van egy UTP csatlakozó a falban. Az jó nekem valamire? Tudom hasznosítani másik routerrel vagy valahogy? :thinking:

Abban az aljzatban, ha be van bekötve, és a másik vége a router környékén van, akkor igen.
Mert bármilyen furcsa, egy kábelnek 2 vége szokott lenni. Szóval az is számít, hogy hol a másik vége. Már ha nem egy üres aljzat.
Vagy ha cső vezet el belőle lentre, az is jó, abba bele lehet tenni az utp-t is.

Áh, fogalmam nincs, hogy hol a vége… 3, vagy 4 olyan csatlakozó van a házba, és a net az koaxon megy a telekom modembe. mindjárt fotózom
Ez a szomszéd szobában:

Ezek meg lent a modemnél (egyben van a router-modem):

@ezredes84

A routerből csak utp mehet ki neked netre. Az aljzatok között pedig lehet kapcsolat, remélem nem keverted telefon aljzattal.

A koax kábelek valószínűleg egy kötődobozba futnak össze, ott elosztó is lesz.

1. A netes aljzatod nem jól látszik, de innen valóban netesnek nézem. Ha kiveszed (vagy inkább egy hozzáértő, mert a konnektort takaróját is ki kell venni), akkor látod, hogy be van-e kötve mind a 8 ér.
    Ennek a 8 érnek másik vége is kell legyen… Lehet a koaxos dobozban fut össze minden.
    Ha nincs utp benn, vagy nem okés az egész, azt nézd meg, hogy a koax mellett a csőben van-e még annyi hely, hogy oda beszaladjon legalább egy cat5, de inkább 6-os, az kb 6-7 mm. Az 5 olyan 5-6 mm.
    Ha van, oda tudsz a dobozokon keresztül lentre utp-t varászolni, és nem volt födémfúrás.

Mármint a falban van egy doboz, és abban kell legyen UTP csatlakozó?
Amúgy Cat5e nem jó? Ha jól tudom az is tud gigabitet. De amúgy én is 6-ot terveztem.

A falban lehet 1 vagy több doboz. Ahol a kábelek MÁSIK vége van. Villanyász ismerős nincs, aki segít? vagy műszerész?
A cat5e is gigabites, de pár méter után érezhető a különbség. Ha pedig nagyon sok métert kell megtennie a netnek, ott a cat6 jobb, és ott is vannak drágább, jobb kábelek kb 200/fm körül, a gyengébb cat6 pedig olyan 140/fm.
50 méter fölé már a drágább cat6-ot húzom, és cat5-öt pedig csak kivételes esetben (kb telefonnak, vagy ha nincs hely a 6-nak.)

Nincs sajna senki, ez a baj, máskülönben már rég el lenne intézve.
A fenti, szomszéd szobában lévő, tuti hogy netes aljzat, mert a régi UPC -s netnek oda volt téve a modeme, és onnan ment bele a téma.
Valamint ez milyen szerinted:

A régi UPC modemtől lentre nem megy aljzat? Azt tudod használni.
Ez a kábel valami olcsóbb 6-os, meg is felelne, de csőben nem tudsz fejestől kábelt tolni. Ha pedig cat-5-tel van felépítve a hálózat, akkor fölösleges is.
Viszont neked azt kell megnézned, milyen hosszú kábel kell az aljazttól a gépedig, és milyen kell a modemtől addig az aljzatig, ami hozzád megy fel.

Hát 2 aljzat van a lakásba asszem, most megnéztem. Szóval lehet, hogy 2 külön csatornán vannak, de nem hiszem. Az a baj, hogy a lenti aljzat a lakás közepén van, és oda is elég érdekes elhúzni a kábelt…
Az én szobámba a szomszéd szóbától kb 20-30 méteres kéne.
Amúgy koax csatlakozó van a szobámba is, azon keresztül nem lehet esetleg valami átalakítóval ethernetet varázsolni? :smile: :grin:

Abban a formában nem lehet, amire gondolsz. Amúgy a tés is szégyellje magát, hogy nem cserlte az olcsó “F” csatit…
De az lehet jó elgondolás, hogy:
A te szobádban lévő koax mellé (ha BEFÉR) behúzol egy utp-t, a kötődobozokon keresztül egészen a netes modemig.
Fejjel kábelt nem fogsz tudni behúzni, és a végén kell majd a speckó utp fogó, amivel az rj45 rákerül az utp-re. de némi segítséggel (egyedül nem tudsz kábelt húzni és tolni egyszerre, egy kölcsönfogóval, és a hozzávaló anyaggal még akár meg is oldható.
Bár nem egyszerű, mert a koaxxal egyszerre kellene behúzni (koaxra befűző - koax ki - utp és koax vissza síkosítóval). Egyedül nem fogod tudni sajnos. Innen nem látom pontosan.

És mégis hogyan húzzak én be UTP-t? :smiley:
Már rég behúztam volna, ha olyan egyszerűen menne… :smiley: azért próbálok más megoldást keresni, mert nem lehet… máskülönben már rég meg lenne oldva…
Csak én naívan azt gondoltam, hogy mivel a modembe koaxon megy be a minden, ezért gondoltam, hogy átalakítóval valahogy be lehet ethernetezni.
Amúgy a T meg megdögölhet, mert mindehova elég gyenge kábelt húzott be, csak amikor csinálták még kicsi voltam, és csak bámultam, mint borjú az új kapura, hogy jéé netkábel, de azt se tudtam, hogy mi, hogy megy, így nem volt túl sok beleszólásom a műveletbe…
De amúgy utólag abban sem vagyok biztos, hogy ezek a szolgáltatós szerelők értenek-e egyáltalán a munkájukhoz…

Jól el is kanyarodtunk az eredeti témától.
Jó szolgáltatás csak jó kábelen, jó eszközökkel lehetséges. A hozzáértésről pedig annyit, hogy valóban vannak hozzá nem értők is a pályán…
Ezt sajna meg kell fizetni, és neked nem is azt mondom, hogy egyedül vágj bele, de a munka jelentős része nem igényel atomfizikusi diplomát. Csak tanács, Üllőn nem járok mostanság, hacsak nem küldöd azt a bizonyos magánrepülőt. És Puncspudingot. Sok puncspudingot. Tejszínhabbal és csokiöntettel…
De szóban ötletekkel szívesen segítek.
A POWERLINE-t nem kedvelem, egyet sem raktam fel még, de jópárat leszedtem már, és utp ment helyette. Így a megrendelő 2x fizetett, ebből 1x félmegoldásért.