TheVR Fórum

PC-X gépösszerakás 320.000-ből vs ASUS ROG STRIX G15DH

Sziasztok!

Alábbi kis összeállítást csináltuk egyik haverommal, az Asus ROG Strix G15DH-hu0002d előre összepakolt PC-je, hát mondhatjuk “ellen”. Jani nemrég bemutatta a kis gépet, és keveseltünk egy-két dolgot benne, főleg ennyi pénzért. Azt szeretném kérni, hogy ha van egy kis időtök, szakértsétek meg nekem az összeállítást, amit csatoltam. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. - Esetleg miben változtasunk?

Előre is köszönöm.
Üdv, Z.

Tápból alig kerül valamivel többe egy sokkal jobb, processzorból nem éri meg az X, inkább a sima.
Alaplap instant kuka. Ha csak ennyit akarsz lapra szánni, akkor Asrock B450 K4, de ha belefér MSI B450 Tomahawk Max.
Ram rendben (de elég túláras), kártya rendben, HDD is rendben.
SSD - is kuka, helyette Samsung 860 evo/Crucial MX500.

Házról lábjegyzetben annyit, hogy nekem is olyan van, nem néz ki rosszul, de nem véletlenül olyan olcsó, a ventik benne nagyon szarok és hangosak, és a szerelése halál. (Én azért vettem anno, mert akkor még ez volt a legolcsóbb ház, aminek ennyiért jó volt a légáramlása a többihez képest)
Ettől eltekintve ennyi pénzért én kérdés nélkül egy SPC Signum SG1 TG -t vennék, aztán később abba lehet venni normális ventillátorokat.

4 Likes

Szerbusz . Alaplap legyen inkább egy Msi B450 Tomahawk max .
Egy proci hűtő kelleni fog mindenkép pl : Be quiet! Pure Rock 2
M2-es Ssd-t is választhatnál pl ezt :Kingston A2000 250GB
Procibol a 3600 majdnem anyit tud mint a 3600x csak olcsob nála .
Gondolom a ramot azért ezt választotad mert világit de jobb lenne neki egy :Kingston HX436C17FB3K2/16 HyperX FURY 2x8GB 3600MHz
Kb enyi a többi szerintem jó :smiley:

1 Like

A ház olyan amilyen, olcsó… Nekem itt a fórumon SilentiumPC-t ajánlottak, kicsit drágább, de a zajszigeteklése ugyanúgy 0.
A táp belefér kategória, ilyen árban én inkább egy gold minősítésűt vennék 25-30k körül.
Proci feleslegesen erős.
Alaplapnál az MSI Tomahawkot javasolják az okosok, megmondom őszintén nem olvastam utána miért. Lehet a BIOS vagy talán a VRM miatt…
Ha nem fontos az LGBT világítás, RAM-on is tudsz fogni egy 6ezret. Fentebb írták a 3600MHz-t nettó hülység. Egyrészt az időzítések miatt nem gyorsabb, másrészt az alaplap csak a 3200-ast támogatja.
SSD-ből a 240GB játékoknak kevés. Nem tudom mennyire vagy elengedve pénzzel, de egy 500GB-os NVME az ajánlott. A SATA-s és PCIe-s SSD közt már nincs akkora észrevehető különbség mint a HDD és SSD közt, de hidd el gyorsabb.

Lábjegyzetbe annyi, hogy nekem (1600F&RX580) és ismerősömnek (3600&RX5700) is full AMD konfigja van, és mindkettőnknek voltak már problémái. Én megúsztam annyival, hogy néha nem tölti be a textúrákat a játék, ismerősömnek meg random újraindul a gép.

1 Like

Nem a zajszigetelésről van szó, az a legtöbb háznak alapból 0. Hanem arról hogy fos a venti, amit adnak vele. Csak ennyit nem ér az a ház, még ha egy 6ossal olcsóbb lenne, akkor oké. De így az SPC.

Mindkettő miatt.

De gyorsabb, ez nem ilyen fekete fehér, mint azt sokan gondolják. A 2.gen procik miatt nem ment eddig ryzenen többnyire a 3200 -nál nagyobb órajel, nem a lap miatt. 3. -nál már nincs ilyen probléma
Ettől függetlenül viszont, ha a kedves kérdező az Asrock budget lapot veszi, azon tuti nem fog menni 3600, sőt, azon még a 3200 is neccesen van meg. Egyszerűen nem bírja el…

Alapvetően nincs gáz az AMD konfigokkal, mondjuk az új radeon kártyákat lehet én is hanyagolnám a driver problémák, és a sok baszakodás miat…
A legtöbb embernek nincs ideje/kedve/türelme behangolni jól ezeket, és sok érdekes dolog kerekedik belőlük… :smiley:

1 Like

Ja igen, ha már venti, a 300 ezres kategóriában már ne a procihűtőn spóroljunk :smiley: Nekem gyári van, és kurva hangos tud lenni.

Nekem ilyen bugok fordultak elő az AMD kártyával. A másodiknál az a kék izé nem víz, hanem konkrétan nincs talaj. Napokban meg az Odyssey crashelt ki úgy, hogy csak a hard reset segített.

Persze ezeken segíett a játék újraindítása, meg csak 1-1 esetben előforduló hibák, szóval ha havi 1x előfordul ilyen, leszarom, mert annyival olcsóbb volt az AMD… De ha nekem is random újraindulgatna a gép, pláne kompetitív meccs közben, lehet kib@sznám a kukába :smiley:

1 Like

Attól, hogy nálad előfordul, másnál még nem. Ott inkább lemez/ram körül kukkolnék egyet. Nem kell egyből fujjolni.
Procihűtőnek meg pláne semmi köze hozzá.
Ritkán írsz, de akkor ordenáré nagy bar…got.

2 Likes

Szerintem ennek az olvasás dolognak fuss neki mégegyszer :sweat_smile:

Boccs.
Viszont a fenti átnézendők és egy driver újrahúzás javasolt.

Egy 2600 és 5700xt kombóval eddig sosem volt ilyen gond és nagyon másnak sem.

1 Like

Köszönöm a segítséget srácok! :slight_smile:

Z

És íme… az újdonsült konfiguráció… kicsit több lett az eredetinél, de sokkal jobb is…remélhetőleg.
Vélemény? :yum:

Üdv,
Z

2 Likes

Ez így teljesen jó .

2 Likes

Házat még cserélném egy jobban szellőzőre, mert ez nem valami jó,de legalább drága.

1 Like

Meshify c.
Bevált nagyon :+1:

Azért utána nézés nélkül nem jelentenék ki ilyet . A Meshify C amit lentebb is ajánlottak mint jól szellőző ház na attól kb 1°C- al melegebb csak (CPU nál mérve ) szóval teszt alapján mégis csak jó a szellőzése JA és GPU nál meg 2 fokkal jobb mint a Meshify C ami ugyan ott nézve is egyárba van . Itt a teszt erről a házról : https://www.youtube.com/watch?v=2VC5ftEJwzs&t=1418s
Arról egyébként nem is beszélve hogy CPU cooler és GPU hoszzban is veri a Meshify C-t . Szóval teljesen jó ez a ház ha van rá keret .

1 Like

Hát kezdjük ott, hogy itt nagyrészt stock tesztről beszélünk, ami alapból irreleváns, mert normális emberek 90% -a nem használ stock -on házakat, hanem valami jobb féle ventit beletesz, a gyárilag vele érkező “kicsit hibás” ventik helyett, hacsak nem éppen olyan kiszerelésben veszi, amivel jönnek a jó ventik.
(Félre értés ne essék, nem a teszt szar, hanem a valóságot kell figyelembe venni.)

A másik, meg annyi, hogy használtál már valaha/szereltél már Meshify C -ben? Akkor nem mondanád ezt :wink:
Nem véletlenül ajánlják annyi helyen azt, köztük mi is, már egy ideje :smiley: :wink:
A GPU meg CPU hűtő hossz illetve utóbbi magassága meg megint minimális különbség, és ismét nem releváns, mert akinek akkora cucca van, úgysem ilyen házat vesz magának. Ez már lényegében csak szám dobálózás.

Az viszont igaz, hogy a fogalmazás kicsit erős volt.
Maradjunk annyiban szerintem, hogy nem rossz az a ház sem, ha egy tizessel, minimum egy ötössel olcsóbb lenne. :slightly_smiling_face:

1 Like

A gyári teszt egy példa mutató érték hogy jól szellőzik-e a ház és ha több /jobb venti kerül bele akkor ezen csak segítünk .Nem mondtam hogy rossz a Meshify C , ahhoz hasonlítottam mert kb egy árban van és jól szellőzik .A nagyobb VGA hossz pedig jövőbiztosabb ami nem kicsi szempont .

Nekem 2 darab 14centis légkavaró okádja befele a levegőt. Hidd el. Hideg a drága.