Pendrive HIBA (írásvédett, formázhatatlan)

Sziasztok! van egy kingstone datatraveller 32gb-os usb 3.0-ás pendrivom, de ha bedugom a gépbe(win 10) akkor azt kéri hogy formázzam, de nem engedi a formázást, mert “írásvédett”. mit lehet ilyenkor tenni? meg lehet még menteni? nem akarok újat venni

nincs rajta egy kis kapcsoló ami nem engedi
vagy próbáld meg egy linux-os gépen

1 Like

a Linuxra már én is gondoltam, de a gond hogy nincs linuxos gépem, kapcsoló meg nincs

csáó, diskpart-al próbáltad már?

1 Like

az mi?

windowsba bele van építve start+r után ha beírod hogy dikspart és engedélyezed a futtatást elvileg el kell induljon egy console amiben mennie kellene a formázásnak

1 Like

és a formázást hogy indítom el parancssorból?

Milyen file systemre szeretnéd formázni?

1 Like

édes mindegy, csak működjön

mondjuk ntfs… nem tudom, mi jó általános felhasználásra? (win 10 laptop)

Ha már fut a dikspart

1. list volume
  2. válaszd ki azt a volume-ot ami a pendrive úgy, hogy: select volume [a pendrive volume száma]
    3, format fs=fat32 quick label= //itt az egyenlőség után adj nevet a pendrive-nak
1 Like

a 2. lépsénél nem kellenek a []-ok, valamint a 3.-nál sem kell a //

1 Like

ha gáz van akkor küldj screen-t és mondom hogy mit írj

1 Like

köszi, ezen gondolkoztam pont, hogy mi kell és mi nem
:smiley:

végig csináltam, de

és ezek után megpróbáltam megnyitni de továbbra is formáztatni akarja a Windows és továbbra is védettnek érzékeli

tévedtem, már jó csak újra be kellett dugni! Köszönöm! ezer hála!

Nincs mit :smiley:

Próbáld Rufus-szal formázni meg a hibáit javítani, ha nem megy, jöhet a Linux.
van egy 2-4GB-os penyód?
szedd le az universal USB installer-t vagy a YUMI-t
(vagy a Rufus-t)
Szerválj egy Linuxot pl.: Lubuntu 14.04.2 (nekem ez volt eddig ilyen felhasználásra a leg stabilabb disztró); Linux mint; Kali Linux (mondjuk ez főleg Hackelésre van kiélezve); …
Nyomd fel a penyóra valamelyik progival a választot Linux-ot, bootolj be róla, told be a másik (hibás) pendrive-odat, a disks programmal töröld a rosz penyón lévő partíciót és szép lassú formázással hozz létre rajta egy újat.
(mindjárt linkelek egy linket amin a teljes menet le van képekkel vezetve)

1 Like

@E1D1E Köszi, már megoldódott, a parancssorbol indított formazassal sikerult

1 Like