TheVR Fórum

Photoshop delay

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy a photosoppon belül amikor a kurzort mozgatóm egyfajta delay van a vonal rajzolás és a kurzor sebessége között, ezt valahol át lehet állítani hogy rögtön a kurzorral egyidejűleg húzza a vonalat. Néztem már videókat de abban csak a laggrol volt szó és sajna nem azzal van a baj
Válaszokat előre is köszönöm

Ki is próbáltad az ajánlott hibaelhárításokat vagy csak tudomásul vetted, hogy szerinted nem vonatkozik rád?

1 kedvelés

Kiprobaltam követtem lépésről lépésre de nem oldotta meg

Szia!
Leírnád a géped specifikációit?
Illetve egeret vagy stylus-t használsz?

Előreláthatóan szimplán nem bírja a géped a beállításokat.

• Próbáld meg kisebb felbontású vászonnal illetve egyszerűbb ecsettel - 100% hard pencil pl
  • Ha jól tudom akkor gtx 700 széria felett már támogatja a gpu gyorsítást, ha nem lenne bekapcsolva, az segíthet.
  • Esetleg a háttérben futó programokat leállítani, ha futnak

Így vakon kb ennyi. Nekem laptop GTX 1050Ti-al problémázott, de rá “hackeltem” egy desktop drivert. És onnantól működött a gpu gyorsítás, előtte az illustrator egyfolytában kifagyott.
Ha rajzoláshoz kell akkor érdemes a krita-t kipróbálni, ingyenes és talán nincs akkora gépigénye mint a photoshopnak.

1 kedvelés

Szia egy amd ryzen 5 1600 af
Msi rx 570 4gb oc
És 16gb 3000mhz vengeance lpx
Gigabyte b450 aorus m alaplappal

Annak alap szinten bírnia kéne.

• És milyen vászon beállításokkal rajzolsz?
  • Digitábla + stylus vagy egér?
  • Sima ceruzával is ezt csinálja?
  • Amd terén nem vagyok biztos, hogy megoldja, de a gpu gyorsítást bekapcsoltad? Működik? (Preferences>performance - ott valahol van egy pipa).

Köszönöm a segítségeket a probléma megoldodott driver hiba volt a rajztáblánál driver frissítés után minden probléma eltűnt

1 kedvelés