TheVR Fórum

Photoshop és Illustrator használatához gép hardverigénye

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Photoshoppal és Illustratorral dolgozó (Webdesigner) személynek mely hardverek a jobbak, kompatibilisabbak. AMD vagy Intel processzort érdemesebb ezekhez használni. Mennyi az ajánlott RAM mennyisége, illetve mennyire videokártya igényesek ezek a programok?

Segítsetek nekem legyetek szívesek, barátnőmnek szeretnék összeállítani egy konfigurációt, hogy könnyebb legyen neki a munka akár itthonról is.

A válaszokat előre is köszönöm!

AMD
A világ összes ramja :smiley: de 32gb minimum
A vga csak a renderben számít de jelenleg egy 3060 jó lenne vagy használt piacon egy 1080ti szintű cucc

3 Likes

Szia!

2x8gb ram mindenképp kell. Amd vagy intel az mindegy, legyen egy újabb i5/ryzen5. GPU-nak minimum egy gtx 1060 3g. Ha webdesign-hez kell (gondolom frontend) akkor nem 12k felbontású, 6x10 méteres molinókkal fog dolgozni 1200ppi-ben, hanem 72-150ppi, max 4k felbontású bannerek, ikonok stb. Ezért nem kell akkora teljesítményű gpu.

2 Likes

Szia!

Ma összeállítottam egy konfigurációt, ami kezdés lenne és a videókártya az egy két hónapon belül kerülne bele (1060 Asus Dual 6 gb vagy egy MSI rtx 2070 armor). Az oktatásának végére belekerül a videókártya is.

A kérdésem az lenne hogy kezdésnek illetve a későbbi munkavégzéshez ez egy alkalmas konfiguráció lenne szerintetek?
CPU: Ryzen 5 5600G
CPU cooler: ARCTIC freezer 34 esport
MOTHERBOARD: Gigabyte B550 Gaming X v2
SSD: 256 gb silicon power
HDD: WD blue 2 tb 256 MB cache
PSU: FSP Hyper 700 W
RAM: Kingston Fury beast 2x16 GB 3200 MHz

A kérdésem az lenne még, hogy a Ryzen integrált kártyája mennyire lesz elég csak az oktatást tekintve ezekhez a programokhoz.

Mennyi a keret?

270K van most a videókártyán kívül, és ez most 265K lenne.

Szia!
Elég kell legyen kezdésnek.

Köszönöm szépen!

2 Likes

Annyit még hozzátennék, hogy inkább még egy SSD-t is vegyél külön a programoknak és akkor menni fog nagyon. (memória rengeteg és gyors háttértár a kulcs)

1 Like

igazából én is késöbbiekben akarok neki bele venni egy legalább 1 tb-os ssd-t mert 2 db fér el az alaplapon

1 Like

Egy SATA-s is megfelelne a célnak, mondjuk egy ilyen (DRAM cache-el):

1 Like