TheVR Fórum

Phyton programnyelvre mit érdemes?

Sziasztok.
Az a kérdés merült fel hogy én iskolai szinten phyton nyelvre fogunk kitérni illetve lesz 1-2 javasrcipt.
Laptop vasarlas elott vagyok erre a térre lenne.
Ebben az esetben egy macbook pro 16-ot vagy macbook pro 13-at érdemesebb venni vagy egy acer nitro 5, predator szerkezetet? Vagy ennel van megerősebb választák.
Windowsos gepeken tanulunk suliban és egy mac-et ha vasárolnék mennyire lenne kihatással nehezebbek lennenek-e az otthoni munkak vagy mik a tapasztalatok?

A pythonnak kb mindegy hogy min fejlesztesz.
Az egyéb feladatok miatt lehet kérdéses a gép.
Ha pénz nem akadály akkor 16-os macbook pro de abból is meg kell várni az újat.

És nincs semmi nehézség esetleg mac-ről windowsos gepre átvinni a programot vagy bármi hasonló?

A source code a lényeg. Azt akár raspberry-re is átviheted.

Jelenleg 16-os MBP-t SEMMIKÉPP ne vegyél, az egyetlen széria ami még nem kapta meg az Apple saját ARM chipjeit. Nekem van még az i9-es, valamint egy új Mac Mini az M1-el, a Mini bucira veri az MBP-t kb mindenben, közben pedig teljesen csendes, nem akar egy felszálló Boing 747-re hasonlítani, és a teljesítménye sem esik vissza.

Ha nincs szükséged az MBP pluszaira, akkor akár egy új szériás Air is simán jó, ugyan az a chip.

Macre való átállás pár hónap általában, más ökoszisztéma, meg kell szokni, szerintem ha IT-ban dolgozol akkor van haszna ha mindkettőt tudod használni, sok helyen alapban mac-eket kapsz, így ha ismered, nem akkor kell szívni az első hónapokban még pluszban ezzel is.

Long time no see :slightly_smiling_face:
Sorry, hogy kicsit ide offolok, de ha már szóba vannak az M1-es gépek, az excel hogy működik rajtuk? Csak mert anno még olvastam, hogy problémásak voltak.

Illetve a windowsos emulációk is mennek e rendesen?

Fogalmam sincs sajnos, nem élek ilyennel. :slight_smile: Numbers és Google sheets működik rendesen.

Windowsból a bootcamp bukó, a Parallels-el pedig ARM-os Windowst tudsz futtatni.

Ami vicces az M1-ben, hogy ugye ez van az új iPad Pro-ban is. Úgyhogy most az van, hogy a nálam lévő 2021-es iPad Pro és a Mac Mini is erősebb mint az i9 + 5500M MBP… :smiley:

Nem lesz rossz állítólag az új Microsoft ARM chip sem.