Pisti/Jani mikrofon hang

Sziasztok!
Valószínűleg csak engem zavar kissé, vagy nem tudom.
De úgy vettem észre, hogy Pisti mikrofonja sokkal érzékenyebb mint Jani-é.
Mármint itt arra gondolok, hogy Pisti streamek alatt, talán lenne alapzaj vagy nem tudom minek nevezzem.

Készítettem 2 Mp3-at megmutatva a különbséget.
A beállítások ugyan azok, nem lett változtatva semmi, nincs bekapcsolva az én mikrofonom se. A felvételek között eltelt fél perc.

Ezek a felvételek VOD-okból származnak.
Pisti : [Nézzük, hogy milyen! | Rollerdrome (PS5) #1 - 08.16.]
Jani : [Néhány dolog kimaradt Mr. Nagyorrnak! :eyes: | Dark Souls 2 (Jani) #4 - 09.02.]
De számomra az élő adásokon is hallható a különbség.

A VOD-okat megmutattam másoknak, hogy esetleg csak nálam érzékeny a füles, de ők is azt mondták hogy hallható.

Pisti

Jani

Szia!

Az alapzaj az a számítógépek zaja. (meg esetleg a klímáé) Pisti az irodában játszik, míg Jani jelenleg a saját otthonából stream-eli a DS2-őt és csendesebb a gépe, vagy kevésbé érzékeny a mikrofonja.

Milyen fejhallgatóval hallgattad meg egyébként? Mert nálam most hirtelen a notin egy FiiO E10K Olympus 2-es és egy Sennheiser MX470 fülessel már kellemetlen hangerőre kellett vennem, hogy halljam a szélzajt.

2 Likes

Az egyik az a stúdióban készült ahol az elmúlt pár napban hétben nem volt klíma emiatt valószínűleg a mozgás nélküli ventilátor susogását hallod a háttérből

Jani pedig a saját szobájában nyugodt klímás környezetben beszélt

1 Like

Nem volt “megint” klímájuk? Le vagyok sajnos maradva…

Igen behalt öt klímából azt hiszem 4.
Kondenzvíz elvezető csatorna lejtésévvel volt probléma.
Emiatt egy “zsákban” megragadt a víz ami szivárogni kezdett a plafonból.

hyperx cloud 2

Érthető, viszont egy sima zajgát megoldaná azt a részét amikor nem beszél Pisti és lehetne játszani a jelszintekkel meg az elkeverővel szerintem.

Error:
Értem hogy azt is DS2-től annyira nem pörög be a gép, de egy Rollerdrometól meg igen ? :smile:

A DS2-nek az ajánlott gépigénye magasabb mint a Rollerdrome-nak.

Barátom, menj föl a thevr.hu-ra nézd meg, hogy hány gép van irodában és nézd meg hány gép van Janinál. :expressionless:

Viszont ha ennyire felerősödik a hang, akkor nálad van a gond.

4 Likes

mint ahogy leírtam a kettő között fél perc telt el és azt is leírtam, hogy mások is megerősítették.

De én csak jeleztem, ott ahol hátha látják, mivel ha chaten jeleztem volna, akkor csak a negatívat kaptam volna, mint ahogy itt is, hogy csak nálam van a gond, holott leírtam hogy másnak is. De gondoltam jelzem, de akkor máskor nem.

Nézd, le szabad írni, csak célszerű lenne a másikat is meghallgatni, ill. gondolkozni:

1. PS5 - PlayStaion 5, azaz nem is PC-n játszott Pisti, akkor milyen gépigényről beszélsz?
  2. Nézd meg, Pisti innen stream-el:
  1. Ahogy @lengyelb elmondta, ventilátort használtak, mivel nem volt klíma.

2. Jani a DS2-őt a SAJÁT OTTHONÁBÓL STREAMELI, A SAJÁT SZÁMÍTÓGÉPÉVEL ÉS ESZKÖZEIVEL, nem pedig az irodát használja. Ha Jani ülne Pisti helyén és ott játszana a DS2-vel, ugyanolyan lenne a zaj.

3. Az irodában/stúdióban mindegyikük Shure SM7B mikrofont használ, tehát pl. HH-nál kizárt, hogy más legyen az alapzaj. (hogy Jani otthon mit használ, milyen mikrofont azt nem tudom)

HyperX Cloud 2… nem bántásból, de az egy hmm…, nem a “legjobb” fejes, elképzelhető, hogy pont azt a frekvenciát adja erősen le, amin van a szélzaj. Akiket kérdeztél, milyen fülesekkel hallgatták meg? Kíváncsi vagyok.

Köszönjük, hogy megosztottad a tapasztalatod! :slight_smile:

3 Likes

Ha be van kapcsolva windows-ban a Loudness Equalization, akkor kapcsold ki. Simán felhúzza a háttérzajt is zavaró szintre.

5 Likes