Privát telefonszám, hogyan tudhat róla egy cég?

Üdvözlet!
Ma már megint felhívott egy cég, hogy felmérést szeretne végezni rajtam bla bla bla…
A lényeg egy cég hogyan szerez tudomást a privát telefonszámomról?
Nem adtam meg egy cégnek se a telefonszámomat szóval ez nagyon érdekel.
Kb ez a harmadik cég aki felkeres, de sosincs időm arra megkérdezzem honnan tudják a számomat, esetleg ti valamit tudtok erről? Előre is köszönöm a válaszokat! :slight_smile:

Akármelyik webshopon adtad már meg? Vagy facebook-on?
Bármelyik esetben ha egyszer sikerült megszerezni egy nagy adatbázist azt értékesítik. Kb ennyi.

Sacc/kb 10-15 éve, amikor a ********* Nemzetközi piackutató cégnél melóztam, a gép generálta a számokat amiket hívtunk, és első körben aszerint szűrte a rendszer, hogy kicsengett…
Utána került be a hívható számok közé (lvl1), ha hiába akkor (lvl2), és ha felvették (lvl3), na ezeket zavartuk, ha kell ha nem…
Nem kellett sehonnan “be-, meg-szerezni”
Vedd fel legközelebb, és szólj hogy “töröljenek”!!

3 Likes

600 fajta rendszerben, nyilvántartásban ott van a számod, nem nagy tehetség, nincs szükség még ilyen hívogató, szűrő rendszerre sem, egyszerűen csak crtl + c, ctrl + v. Meg akartuk szerezni a város összes cégének az email címét egy listában, nem említem milyen apropóból, lényegtelen, 1-2 nap alatt meg is lett és az összesnek tudtunk küldeni egy megkeresést. Ha most nekünk a város összes élő telefonszáma kellett volna, akkor ugyanolyan könnyedén ment volna a dolog, ma már nem kell ilyenen meglepődni, az információ értékes, de olcsó.

Arra már nem emlékszem, hogy ügyfélkapu létrehozásánál meg kellet e adni telszámot is.
Viszont nekem és a szomszédnak is, cirka 2 hónapja egy ismeretlen szetvezet küldött csekket adományra.
Egy napig kutattuk a közös nevezőt és kiderült, hogy állami adatbázisból szívják az adatot.
Kis országunkban az állam felé megadott adataid cégek és szervezetek számára mindaddig publikus, még ügyfélkapun, vagy személyesen ügyfélszolgálaton nem nyilatkozol róla, hogy ezek harmadik félnek nem adhatók ki.

1 Like