Probléma a PC-mmel!

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Körülbelül egy hete játék közben, hirtelen leállt a számítógépem! Ahhoz tudnám hasonlítani mint amikor elmegy az áram. Számítógépet ezután nem tudom újraindítani, csak akkor hogyha lenyomom a tápot és vissza kapcsolom. Néhány esetben bootolás közben az egeremen az RGB pislákolva világít de amikor feláll a rendszer abbahagyja és rendesen világít (semelyik másik RGB nem csinálja ezt alaplapon, videókártyán és a billentyűzeten sem)

Ha szerencsés vagyok elindul rendesen a gép bebootol normálisan, szerencsétlen esetben bootolás közben megáll és ugyan úgy egy táp ki/be kapcsolás után tudom elindítani. Kedvétől függ hogy 2-3 percig megy vagy akár 3-4 órát is.

Sok mindent próbáltam már, szét szedtem a gépet és nem találtam semmi látható sérülést, nem ír semmilyen hibakódot és hiba hang sincs. Leresetltem az alaplapot két kis pin összeérintésével(nem tudom mi a szakszerű megnevezése). Utánna 3 napig nem volt ez a probléma.

Sajnos megint előjött, és már tényleg nincs semmi ötletem mi lehet a probléma!

Konfig:
-Gépház: SILENTIUMPC Regnum RG6V TG Fekete (Táp nélküli) ablakos E-ATX
-MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS
-CPU: AMD AM4 Ryzen 5 5600X
-GPU: ASUS GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB GDDR6 256bit LHR
-RAM: Crucial 16GB(2x8) KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Black
-SSD: Crucial P2 500GB
-HDD: 2TB Toshiba 3.5 P300 SATAIII winchester OEM

Segítséget előre is köszönöm!

Szia!
Egyedül a tápot hagytad ki. Az milyen?

Seasonic focus GX 650 gold

Amikor nem kapcsol be, akkor a debug led nem világít az alaplapon? Kábelek is rendesen a helyükön vannak?

Nem világít, és a kábeleket is megnéztem

Szia!

BIOS frissítés, majd ismét BIOS reset, pin-esen, ahogy csináltad. Utána DOCP-t ne felejtsd el beállítani a BIOS-ban.
RAM-ok A2-B2 slot-okban vannak?

Kéne futtatnod egy memtest86-ot is.

Procihűtő ugye nem gyári?

2 kedvelés