TheVR Fórum

Processzor, alaplap, ram csere

Sziasztok!

A meglévő gépemet szeretném kicsit fejleszteni, amiket kinéztem:

Alaplap: GIGABYTE B450 AORUS ELITE
CPU: AMD Ryzen 5 3600 vagy 3600x
RAM: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz

Továbbá ezekhez társulna a már meglévő GTX 970 4GB (GDDR5)-ös videókártyám.
Elsősorban a kérdésem az lenne hogy a szintén már meglévő Zalman ZM500-TX 500W-os tápom elegendő lenne ehhez a konfighoz és egy 3200Mhz-es RAM megér 8ezer forinttal többet mint a 3000MHz-es?

Bármilyen változtatással kapcsolatos véleményt elfogadok, pl megéri-e a 3600x-es procit választanom a sima helyett vagy nem nagy a különbség.

Az árat nem szivesen szeretném feljebb tornázni mert olyan 130-140 ezer forint a keretem és még egy új gépház sem ártana.

szerk.: azt kihagytam hogy természetesen játszanék a gépen :smiley:

Aegisekkel elég sok gond van, sokszor nem kezelik a megadott órajelen a lapok, szóval más, 3200-asat vennék.

Alaplapból pedig MSI B450 Tomahawk Max-ot.

Elég neki az 500W.

Nem éri meg a 3600X a felárat. Veszel a 3600-ra egy, a gyárinál jobb hűtőt, és ugyan oda felboostolja magát kb.

És a Ryzen 7 2700X-ről mi a vélemény? Közel hasonló árban vannak a 3600-al, 8mag de többet is fogyaszt.

A fogyasztás kb tökmindegy, mindkettő keveset eszik.

Gamingben ma jobb a 3600, és a memóriavezérlője is. 2700X-et akkor vegyél, ha ki tudod használni a több magot, pl olyan szoftverrel dolgozol aminek fontos.

Akkor nekem jobb a 3600, köszönöm a segjtséget!

MSI Tomahawk Max-ot választottam én is a 3600 mellé.
I5-3570—t váltott. Az alaplapnak a típusát nem tudom, de az is kb 7-8 éves.
Ha csak a 7-8 éves fejlesztést nézem, nekem óriási csalódás az MSI Tomahawk Max.
Oké, nem felső kategória.
De!
A boot idő borzalmas!
A régi rendszernek elég volt 15sec az asztalig.
Az MSI jó ha a win betöltéséig eljut ugyanenyi idő alatt. Rendesen kiábrándító.
És ezt a betonlassú boot-időt azért kevés helyen olvasni.
Emellett előlapi fülest használva az egér mozgatására pici sistergés hallatszik bele a fülesbe. A ház egy Fractal Define C.
Minimális alapzajt is hallani akár a hátsó kimeneten is.

First world problem, amikor naponta 1x indítja el többség a gépet, és 15 helyett 30 secet kell várni az asztalig. :smiley:

Komolyra fordítva: más nem panaszokodott ilyenre, tehát megnézném hogy minden jól van e beállítva biosba. A memory training szokott sokáig tartani, tehát azt szerintem nyugodtan ki lehet kapcsolni.

Értem, hogy nem hú de nagy probléma. Az ajánlóból választottam, és mert itt is sokan írják. Na most ha ajánl az ember valamit, akkor azért csak legyen már kereken leírva, hogy oké, ezeket tudja, de! ez meg ez a negatív, vagy tartsa az ember szem előtt.
A memory training az ki van kapcsolva, merevlemezeknél is lehet valamit állítani, azt is megnéztem, de pontosat majd csak a gép elől tudok, jenleg meló van. Mindenesetre kíváncsi vagyok hogy valóban csak beállítás lesz-e.

Mint mondtam, más nem panaszkodott erre, így elég nehéz lenne feltűntetni mint negatív dolog vele kapcsolatban.

Amit még megnéznék, hogy friss e a bios, valamint hogy milyen az SSD állapota és foglaltsága.

Találtam róla egy topicot, itt is mondják hogy akár 30 sec is lehet, bár az utolsó poszt is 1 hónapos. Valamint javasolják hogy a boot mode UEFI legyen ne UEFI/Legacy.

Egyébként meg várni kell, bios frissítés megoldhatja. Úgy tűnik a GPU inicializálás a legtöbb idő.

Ma raktam össze két gépet.
b450 tomahawk max, 3700x, crucial ssd-n van a rendszer 3 sec a login screenig.

Az szép.
Nekem így néz ki a BIOS:

A 850 Evo-n van természetesen a rendszer.
HDD sentinel 94%-osnak mutatja.
Game Boost,és Auto XMP nélkül is ennyi a Boot idő.
BIOS a legfrissebb.

Kapcsold ki az összes többi boot eszközt, hátha segít.

Megtörtént,de nem hozott változást sajnos.
Mindenesetre köszi a tippet.