Processzor csere ugyanazon az alaplapon

Sziasztok

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy van egy komplett számítógépem amibe processzort szeretnék cserélni
R7 2700x-ről R5 5600x-re.
És a 2700x-em egy Asrock AB350M-HDV alaplapom van(mATX)
És akkor a kérdés hogy az 5600x-et beleteszem ebbe az alaplapba ugyan úgy kell működjön mivel AM4es vagy muszáj venni egy másik alaplapot mellé?
(Próbáltam keresgélni róla infót hogy működik e és egy pár helyen úgy láttam hogy működik, de a biztonságkedvéért megkérdezem tőletek hát ha tudtok segíteni!)

csak a támogaottt listát néztem.
Nem egy combos lap és a 3000 szériáig támogat.

Amúgy sem lenne az évszázad üzlete.

4 kedvelés

Szia!

Ahogy @P_D_1 is írta, NEM, nem fogja vinni, hiába AM4-es. (ezzel a chipset-tel csak az AB350M Pro4 viszi leírás szerint az 5-ösöket)
Viszont még ha vinné is, akkor is kéne valami értelmes Asus/MSI lapot venned.
Tápegységre rákérdezhetek?

3 kedvelés

Egy 500 wattos van jelenleg amit még a Radium rakott össze anno 4 éve(Akkor én se meg édesapukám se értett nagyon a gépekhez),de azt is cserélnék ha kellene venni alaplapot vagy nem

@P_D_1 Köszönöm szépen a segítséget akkor nézek egy alaplapot is

Én ezt úgy értettem, hogy 7esről csak 7esre váltanék.
Vagyis 5700x-re

Így buksz 2 magot és 4 szálat ugyanazon a frekvencián.

3 kedvelés

Gamingben azért az 5600X erősen jobb mint a 2700X, rengeteget javult az IPC a 2. generáció óta.

Viszont mivel alaplapot is cserélni kellene, meg valszeg tápot is, én mostmár nem váltanék, hanem maradnék ezen még fél-1 évig, és amikor elérhetőbb árú lesz a DDR5, akkor nyergelnék át a Ryzen 7000 szériára és ezzel AM5-re majd, ami megint jópár évig támogatva lesz.

3 kedvelés

A teljesítménybeli különbségek:

Persze itt a videokártyán/memórián múlik a fele.

2 kedvelés