Processzor csere után nincs kép!

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy processzor csere után ha a RAM1 slotban benne van a RAM nem ad képet a monitor illetve a billentyű és az egér sem világít. Viszont ha a RAM2 es slotba teszem akkor hibátlanul elindul a szerkezet. Bios a legfrissebb jelenleg.

A gépről amit tudni kell:

Alaplap: ASUS PRIME H310M-K R2.0

Processzor: INTEL Core i5-9400F 2.90GHz LGA-1151

Videókártya: MSI Radeon RX 570 ARMOR 8G OC RX 570 8GB

RAM: HyperX 2x8GB Fury DDR4 2666MHz CL16
Tápegység: KOLINK Core 600W**

Most komolyan nem értem, mi a probléma. Az általad megadott alaplapban két memória slot van. A kézikönyv szerint A1 és B1. Ha csak egy RAM-ot teszel a gépbe, akkor az A1-be kell tenni, mert úgy működik. Ennyi. Tedd a memóriát a megfelelő slotba, és minden rendben van.

Szia! Mivel 2db RAM-om van és mindkettőt szeretném használni nem csak egyet

Egy kicsit félreérthetően fogalmaztad meg. Szóval, ha jól értem: ha mind a kettő memória benne van a gépben, akkor nem működik, ha csak az egyik, akkor igen.

Bocsánat a fogalmazásomért. Tehát 2db ramom van. Van kettő db slot, ha mindkettő bent van nem indul el a gép. Ha a processzorhoz közeli slotba be teszek egy ramot tehát az 1 es slotba akkor sem indul el, viszont ha a második slotba teszek csak ramot akkor probléma nélkül indul a gép. Kicsit tehetetlen vagyok nem találkoztam ilyesfajta hibával azért vagyok ilyen összeszedetlen.

Oké. Írtad, hogy a BIOS a legfrissebb. Ha jól gondolom, akkor a processzor csere kapcsán frissítetted a BIOS-t.

Pontosan, ehhez az alaplaphoz a jelenlegi legfrissebb bios van a 1606-os

Szia!
Ha csak az egyik RAM slot-al indul a gép felcserélt modulokkal is, akkor több gond is lehet.
Legszerencsésebb, ha a proci alja koszos és ezért érintkezési hibás VAGY nincs rendesen leszorítva / hűtő nem egyenletesen nyomja.

Szerencsétlenebb helyzet, ha sérült a CPU foglalat vagy RAM foglalat.

Legszerencsétlenebb ha maga a proci hibás.

4 kedvelés

Oké. Valószínűleg a BIOS-ban kell beállítani valamit. Szóval, elindítod a gépet 1 RAM-mal, belépsz a BIOS-ba. Kezdésnek engedélyezd az XMP-t. Aztán gép kikapcs, be a másik RAM, aztán gép bekapcs. Ez hátha segít.

1 kedvelés

Amint haza érek a melóból szétszedem és megnézem. Ha esetleg a proci alja koszos lenne mivel érdemes tisztítani?

Ezt sajnos próbáltam nem jött be😞

papírtörlő +alkohol / féktisztító , szemüveg törlő.
Foglalatban pineket alaposan nézd át, nincs e elhajlás.

4 kedvelés

Ha esetleg lenne elhajlás, hogy tudnám vissza egyengetni?

Mikroszkóp, műszerész csipesz, nagyon stabil kezek.
Nem egyszerű, nagyon sűrűn vannak, és könnyen törnek.

Koszonom a válaszokat! Holnap jelentkezem, hogy sikerült e. Remélem csak valami kosz van az alján. Csak pozitívan😁

Féktisztítóból csak aceton mentes.

De amúgy lehet még túl húzott hűtés is. Sajnos 1151 hajlamos arra hogy ha egyik másik sarka jobban meg van húzva mint a többi akkor lehet kontakt probléma.

3 kedvelés

Nagyon nagyon szépen koszonom a segítséged! Kiszedtem megtöröltem és működik!! Mégegyszer koszonom!:heart::heart:

4 kedvelés

Öröm, boldogság és bootoló számítógép!
@lengyelb :lock:

3 kedvelés