Processzor és alaplap

Az lenne a kérdésem hogy az Intel 1151-es alaplapba bele lehet e tenni az 1151-v2-es processzort? És ez vissza fele is lehetséges-e?

Nem

Nem véletlenül ez a jelzésük, más a tűkiostás.
A méret ugyanaz, de minden másban eltérnek.
Bár ennek fényében belerakhatod. Nézegetheted. Szaglászhatod. Viszont bekapcsolni nem fog.

Amennyiben 1151 lapod van és fejleszteni akarsz, úgy a 7-es szériás procikat kell vadásznod
Plafon a 7700k.
A 8ashoz lapot is kell cserélned.
Ha most építesz gépet, akkor AMD a build ajánlóból.

1 Like

Köszönöm szépen… Alapjában gondoltam hogy eltérések vannak… Egy barátom mondta hogy össze lehet rakni…így úgy vélem nekem lett igazam! De kellett a + hogy el higgye hogy nem lehet össze rakni!

Ő azt mondta hogy nagyobb processzor hüttő fér bele ! xD…

Ő azt mondta hogy nagyobb processzor hüttő fér rá a V2-re ! xD…

Szabad levegőn egy kamiont is rárakhatsz, ha azzal akarod hűteni, szóval ebben neki van igaza :stuck_out_tongue:

1 Like

Bocsi rosszul mondtam
Ő az alaplap-ra céloztam hogy arra nagyobb Processzor hüttő fér! Barátom mondta!
az (1151-v2)

Ő szerinte össze lehet rakni az 1151-v2 es alaplapba az 1151-es processzort…

Cseréld le a “barátod” használhatóbbra.

A hűtő mérete a ház szélességétől függ. Hogy ezt a gyöngyszemet idézzem @marcimine -től

Ez annyira jó, hogy a következő buildembe belefestem :smiley:

Egyébként a két foglalat ugyanaz, csak a lábak kiosztása más. Épp ezért tudod mindkét tokba belerakni mindkét procit és ezért nem fognak működni, csak 1151 a 1151-el és 1151-v2 a 1151-v2 -vel. És a méreteik miatt ugyanazok a hűtők jók rá. SŐŐŐŐŐŐŐŐŐTTTTTTT A régi 1150-es foglalat hűtői is. Hűtőknél a 115X jelölés mutatja, hogy még a gyártók sem írják ki mind a hármat, hanem ittvan, tessék vidd.
Ha mondasz házat és kinézett procit, mondunk használható hűtőt.

4 Likes

Köszönöm a válaszod… Egyébként néha én is ki égek a barátomtól :slight_smile: figyelj én meg engedem hogy ő össze rakja a gépet amit akar de úgy is az lesz hogy kukába mennek a drága cuccok… :smiley:

Feladtam.
image

1 Like

Elvileg ugyanannyi contact pad van a procikon és ugyanannyi tű a socketben, ezt jelenti az 1151, hogy 1151 darab dolog van mindkét oldalon. Szóval elvileg még a lábkiosztás is egyezik, csak nagylelkű Intelék úgy döntöttek hogy túl jó nekünk a backwards compatibility :smile:
Meg még lehet hogy más tűk mást vezérelnek, ha erre gondoltál kiosztás alatt

3 Likes

Erre. Csak indokoltan konyhanyelven :smiley:

3 Likes