Processzor hűtő r7 3700x

Sziasztok!
Segítenétek eldönteni milyen hűtő kellene?
Eddig egy dark rock pro 4 en gondolkodtam amivel kapcsolatban volt már kérdésem ha jól emlékszem, de most rá találtam erre ARCTIC Liquid Freezer 280 II és érdekelne hogy jobban teljesít-e illetve megéri e az árát.
Vagy ha tudtok jobb hűtőt max 30k ig akkor mit ajánlanátok?
Válaszokat előre is köszönöm! :smiley: :slight_smile:

30k alatt én inkább léghűtőt vennék, például az említett Dark Rock Pro 4-et, vagy ott vannak a nagyobb Noctua-k is, ár/érték arányban az Arctic Freezer 33 Pro is nagyon versenyképes, még lejjebb pedig a Coolermaster Hyper 212. Mi a célod az új hűtővel, hogy a gyári nem elég jó? Tuningolni sokat nem lehet a 3700X-en, szóval, ha csak amiatt vennéd, én nem költenék el túl sok pénzt az új coolerre. Ha túl zajos a gyári vagy nem tetszik a kinézete és üveg oldallapos házad van, az nyilván más kérdés, ebben az esetben a Hyper 212 Black egy elég jó belépő lehet, ha a zajszintre mennél rá relatíve kevés pénzből.

kinézet és jobb hűtés mert a célom az hogy minél hűvösebb legyen. :slight_smile:

@RozvM köszi! :smiley: a topic lényege lemaradt :smiley:

1 Like

Tök felesleges a víz rá, nem egy melegedős fajta, ráadásul a vízhűtést kb 2-3 évente kompletten cserélheted, tehát folyamatos kiadás.

1 Like

Ezesetben maradhat a dark rock? Vagy abban az árban van jobb?

Hűtési teljesítményben nem nagyon van lényegesen jobb nála, szóval, ha tetszik vagy úgy érzed, Neked megér ennyi pénzt, akkor hajrá :slight_smile:

2 Likes

számomra megéri csak félek hogy nem fér be :frowning: a ram miatt

A be quiet! oldalán van egy Motherboard compatibility aloldal, ahol kikeresheted az alaplapodat, majd kapsz egy listát azokról a hűtőkről, amik elférnek (zöld pipa), amik elférnek, de nem tudod az összes RAM foglalatot használni (sárga pipa felkiáltójellel), illetve amik nem férnek el egyáltalán (piros iksz).

Már néztem az oldalt és teszteltem a lapomat zöld pipa volt de én félek hogy a ram miatt nem fér el
ram méretei: 14.2 cm(L) x 13.5 cm(W) x 4.6 cm(H)

illetve erről a hűtőről van valakinek valami tapasztalata/véleménye?
http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/ninja-5.html

ajánlotta az artic freezer 33-at én most néztem a 34 duot az jól teljesít? tud róla valamit? :slight_smile:

Nekem az van egy 3600-as mellett dolgozik. Elég halk és jól hűt. A 33 és a 34 között kb 5 fok különbség volt. Jobb fan-okat tettek a 34-re.

Illetve a Ninja5-t és a mugen 5-t is tudom ajánlani. Volt hozzájuk már szerencsém és elég jól hűtenek, bár a kinézetre nem az én ízlésemnek valók.

1 Like

Szia köszi a választ! :slight_smile: , esetleg az artic freezer el tudna hőfokokat küldeni? :smiley:

Sziasztok! nem akarok ezért új topic-ot nyitni.
szeretnék az a cpu hűtő mellé még 2 db ház hűtőt ( Be Quiet! Pure Wings 2 140mm) és az lenne a kérdésem hogy ugyebár én az alaplapomon (asus x570 gaming-f) csak 2 db ház venti csatit látok, milyen elosztót vagy vezérlőt kellene vennem? (mind 2 csatlakozó foglalt az alap fractal ventiknek)

Egy sima elosztót, nem kell semmi más. Így a 2 első ventit egy kábelről vezérled.

1 Like

köszi a gyors választ!
esetleg még annyi melyik lenne a logikusabb:
2db ilyen: https://www.pcx.hu/akasa-ak-cbfa04-15-15cm-fekete-4-pin-pwm-y-kabel-606434
avagy 1db :https://www.pcx.hu/akasa-ak-cbld02-10bk-4x-rgb-led-eloszto-794197

1 darab, az elsőből.

de 1 nem elég.
kell még hely.

Már miért kéne?

A CPU hűtőt a CPU FAN csatlakozóra kötöd, a házéit pedig a ház ventire.

Bármilyen normál házba általában a legjobb konfig 2 venti elölre beszívásra, 1 hátra kifújásra. Erre miért nem elég 1 ilyen elosztó? A 2 első ventit ezzel 1 headerre kötöd, a hátsó, kifújót meg a másikra.