Processzor upgrade

Sziasztok!

Egy barátom a processzorát szeretné fejleszteni a számítógépében és a jelenlegi Intel Pentium G3440 helyére venne egy i5 4460-at. Én azt javasoltam neki, hogy inkább gyűjtsön még pénzt és vegyen egy 6. generációs procit(pl.: i5 6500) és egy LGA 1151 foglalatú alaplapot így a jövőre nézve könnyebb lenne fejleszteni a processzort. Gondoltam, hogy kiírom ide mivel itt van jó pár hozzáértő ember aki tudna segíteni.
A kérdése még az lenne, hogy bármelyik processzor esetén mennyivel nőne a teljesítmény pl. egy pubg esetén.

Előre is köszi a segítséget. /Heniboj/

Hát ez (no offense) elég rossz tanács volt. Jövőre nézve 8. generációba érdemes belefektetni. Annak van értelme.

Nem baj, ezért is írtam ki, te mit ajánlanál? Egy 8. gen processzor egy hozzáillő alaplappal?

És DDR4-es RAM-ot, attól függően hogy milyen van a gépben. Mennyi a keret?

Ha 8. gen, akkor egy i3 8100 vagy i5 8400, ami egy B360-as lap társaságában fog jól mutatni. Bővebb infókért nézd át a build ajánlót!

2C/2T Pentium-ról jó upgrade az i5-4460 is, feltéve ha van mellé egy használható videókártya is. Ilyen GTX 1050 / 1050 Ti, R9 380, RX 560 szint alatt a kompetitív PUBG szerintem felejtős még alacsony grafikai beállítások mellett is.

Meg nem árt legalább 8GB memória a gépbe, lehetőleg DC-ben. Ha memória mennyiség nincs meg vagy a GPU power akkor Haswell-be már nem is érdemes fektetni egyáltalán, mert a memória árak közel megegyeznek DDR3 és DDR4 között…

1 Like