TheVR Fórum

Programozás

Hát kezdőnek én mindenképp a PHP-t ajánlom. Egyszerű nyelv, megtanulod az adatbáziskezelést, beleszagolsz az OOP-be, de ami fontosabb, hogy könnyen tudsz benne látványos dolgokat csinálni. És azért a sikerélmény elég fontos, hogy motiválva érezd magad a következő lépcsőfokhoz.
Aztán utána java/c#. Mindkettő népszerű, szintaktikában elég hasonlóak is.
Én személy szerint a C-t vagy C++t nagyon körülményes nyelvnek tartom, az igaz, hogy egyetemen ezeket tanítják és a legtöbb nyelv alapjai, de a népszerűségük évről-évre csökken.

2 Likes

Köszi a választ! :slight_smile:
Most egyelőre befejezem a Pythont, és, hogy utána mi lesz azt jelenleg nem tudom, sok mindent ajánlottatok. Lehet Java is, akkor most már PHP is, C nyelvekkel még mindig nem szeretném folytatni. :smiley:

1 Like

A Python fa**a. Kitartást a tanulásban! Ha kérdéseid vannak nekem írhatsz, lehet tudok segíteni, foglalkoztam egy keveset a Pythonnal. :slight_smile:

1 Like

Köszi, és rendben! :slight_smile:

A C#-nak sok köze nincs a C-hez vagy C++hoz, szóval ez ne rémítsen meg, csak a nevükben hasonlítanak. Nekem egyébként a kedvenc nyelvem, kiegészítve a .NET-tel. Illetve van hozzá egy Visual Studio, ami szerintem messze az egyik legjobb IDE. Az is lényeges, hogy egységes a környezet. Kezdő vagy, ezért nyilván sokat fogsz googlizni. Egy sima c-nél a megtalált megoldások egyáltalán nem garantálják, hogy a te környezetedben is működni fog az adott kód. Egy c#-nál ilyennel nem nagyon fogsz találkozni, mert amit megtalálsz a stackoverflow-on, az rohadt élet hogy nálad is menni fog. Szerintem ez is elég fontos érv, hogy kezdőként nem azon téped a hajad, hogy nálad miért nem megy az a kód, ami másik 100 embernél igen. Ja és persze ott az MSDN :slight_smile:

Ha a javat választod, akkor androidos vonalon érdemes haladni. Régen az Eclipse volt a hivatalos SDK, most asszem az Android Studio. Ezeket nem próbáltam, a mobilfejlesztés sosem fogott meg, de szerintem ezekkel nem lőnél mellé. Windowshoz pedig csak a c#. Webnél PHP vagy c#, inkább előbbi az egyszerűsége és a tutorialok mennyisége miatt.

Most lehet a profik megköveznek, de szerintem a C csak mikrokontrollereknél használható, másra nem igen jó. Egy arduino-ra viszont simán beruházhatsz, ha alacsonyabb szinteken érdekel a programozás. Azért annak is van egy varázsa, amikor a szenzorokhoz csatolt pdf dokumentációt olvasod, hogy melyik bittel teszed energiatakarékosba a gyorsulásmérőt :smiley:

Edit: Ja és Visual Studióban c# nyelven ugyanúgy tudsz ios-re vagy androidra fejleszteni. Szóval ha érdekel a desktop, a web, a mobil és a játékfejlesztés is, akkor egyértelműen c#.

2 Likes

Hú, köszi a választ! :smiley:
Eddig teljesen abba a tévhitben éltem, hogy a C# és C/C++ hasonlóak, de ezáltal most elgondolkozom, hogy Java vagy C#.
Köszi, az útbaigazitást tőled is! :slight_smile:

Pedig hasonlítanak, mindkettő C-vel kezdődik :smiley: Egyébként nagyon más, szintaxisban vannak közös vonások persze (de PHP-vel is ha már így nézzük). Amiben hasonlóak ezek (Delphi, C ., stb, hogy a programokat hasonló módon kell felépíteni bennük, aminek az alapja az OOP

1 Like

Na így már kezdem érteni. Nem hittem volna, hogy csak a C a “hasonlóság” :laughing:
Viszont így tényleg lehet érdemes lenne ez Python után :slight_smile:

Nemnagyon akartam új topic-ot nyitni, a kérdésemnek, így ide írom:
Van egy horizontális menüm, amit a fenéért sem tudom, középre igazítani magát az egész menüt, komplettan xD Illetve annyi kikötés lenne h fixálva legyen, tehát ne gördüljön.

Tudnátok segíteni?
Köszi szépen :slight_smile:

HTML

Szöveg

Hat ezt nemtudtam beilleszteni kódként :smiley: Ul, li sima felsorolas csak

CSS
ul {
list-style-type: none;
position: fixed;
}

li {
float: right;
border: 1px solid black;
background-color: #4da6ff; /* Világoskék */
width: 90px;
text-align: center;
}

li a {
display: block;
color: white; /* Betűszín */
padding: 12px;
text-decoration: none;
}

li a:hover {
background-color: #ffdb4d; /* Világossárga*/
}

.active {
background-color: #4CAF50;
}

#text {
margin: 50px;
}

ul {
list-style:none;
display: flex;
justify-content: center;
position: relative;
}
Nekem így sikerült, de most nem teljesen tudom, hogy ez megfelelő-e, vagy a relative position miatt nem az. Ha nem jó akkor bocsi. Hozzáteszem, hogy csak a neten kutakodtam mert magamtól már nem sikerült megoldani. :smiley:

1 Like

Középre igízatja, faxa, csak fixálni kellene :smiley: mármint ha görgetem az oldalt akkor ennek ott kellene maradnia
Köszi szépen a segítséget! :smiley:

Mem vagyok egy css guru, de próbáld meg, hogy beteszed egy teljes szélességű divbe aminek absolute a positionje, a tartalmát meg középre igazítod.

Csinálj egy div id=“wrapper” -t az ul lista köré, css-be pedig a következőt rakd be:

#wrapper
{
margin: 0 auto;
text-align: center;
width: 50%;

}

Köszi szépen srácok, végre sikerült összehozni :smiley:
Mégegyszer köszi mindenkinek, a segítséget!

1 Like

GJ! És mi lett végül a megoldás?

1 Like

Hátsz nagynehezen, ezt tákoltam össze :smiley:
HTML: https://pastebin.com/qHhbh3bU
CSS: https://pastebin.com/VySZijsw

Addig addig hogy csak sikerűlt, igazítani a dolgokat

2 Likes

Már mondták sokan, hogy embere válogatja, de a folyamatábrának nem túl sok értelme van, akkor inkább a pseudo code (magyarul ‘mondatszerű megfogalmazás’ vagy ilyesmi…), még annak is több értelme van. Nagyon kevés ember van, aki ezt használja, mert egy ritka bonyolult x változós n dimenziós mátrixos m tömbös programnál, (ahol x,n,m nagyon-de-nagyon-nagy pozitív egész számok) többet árt egy ilyen rajz, mint használ… De embere válogatja.

Köszi srácok múltkor a segítséget :smiley: Viszont most megint igénybe venném a koponyátokat :smiley:
Csak most java hoz (is) xD

HTML: https://pastebin.com/zS0m29DX
CSS: https://pastebin.com/H6p7j8iq

Annyi a baja az algoritmus.html nek, hogy a Java részének, az lenne a feladata, hogy az 5db form elementsből (és az ebbe beírt számokból) kiírja az első páros számot, egy 6. form elements be (input type text be, szövegdoboz vagy mi ennek a neve)
Viszont én csak így tudtam megoldani :confused: De ez az összeset kiirja, és ráadásul span ba, de nekem egy text mezőbe kellene hogy beírja.

Tehát beírok 1-1 számot, az öt helyre, nyomok egy gombot és a 6dik szöveg boxba meg kiirná az eredményt tehát a páros számot.
Ötlet?

CSS ből meg csak annyi lenne, hogy ezt az egészet valahogy középre igazítanám, és megnőne a a fehér háttér is normál méretűre, úgy mint a főoldalnál.

Bocsi hogy zaklatlak titeket ezzel, csak megkaptuk projektként hogy java feladatok, nézzünk utána stb, mert most tanulgatjuk a Java-t, és ezért :smiley:
Csak gondoltam az angol stackoverflow, gyökérkérdések.hu, prog.hu, sorolhatnám estig oldalak átböngészése után gondoltam itt kérek segítséget :slight_smile:

Köszi szépen előre is :slight_smile:

Bocs, én itt kiszállok, Java-t csak pénzért és ha nagyon muszáj.

1 Like

Így?
https://pastebin.com/JpFp7pfM

1 Like