TheVR Fórum

Programozás

Ha ilyen komolyan érdekel a programozás akkor a Programtervező helyett én inkább lehet egy Mérnökinformatikusin gondolkodnék.
Jelenleg legalábbis amikről én tudok a BME-n és az Óbudai Egyetem-en van ilyen képzés. Vagy legalább is nézd meg kedvedre való e ez a szakirány. :slight_smile:

1 Like

Pécs van nekem a legközelebb és ott elvileg programtervező és mérnökinformatikus is van, szóval ilyen téren most szerencsém van. Viszont ezt eldönteni még van két évem, hogy melyiket próbáljam meg, utána fogok nézni. Köszi a választ! :slight_smile:

Mérnökinfónál nagyon nehéz és buktató tárgyak a fizika és hozzá köthető tárgyak, a matek (alk.matek, analízis, valszám, opkut, számtud, stb). A programtervező infósnál nincs fizikához köthető tárgyak, viszont erősebb a prog, ott rendesen ‘beléd verik’ az alapokat (ciklusok, pseudo kód, folyamatábra,etc). Ha nagyon érdekel a programozás, én nem a mérnökinfót választanám, azt 10 emberből min.7 otthagyja.

3 Likes

Köszi az útbaigazítást! :slight_smile: Programtervező felé jobban hajlottam, ugye azt is hoztam fel példának fentebb hogy egyetemen arra szeretnék menni. De így se lesz majd egyszerű dönteni.

1 Like

Jaja ez így van, sajna a sok járulékos dologgal azokat elkergetik, akiket csak az IT/programozás/fejlesztés érdekel.

3 Likes

Teljesen egyet tudok érteni, Én mérnökinfón tanulok és az első éves tárgyak azok maga pokol, persze ha tudsz magolni mint a gép akkor minden gond nélkül meg lesz de ez nekem sajnos nem ment. Viszont aki erre a szakra megy egyáltalán ne számítson arra, hogy az Egyetemen fogja megtanulni a dolgokat, ott csak elmondják, hogy otthon mit tanulj meg.
Ha csak a software rész érdekel akkor valóban Programtervező de úgy tudom, hogy ott sokkal durvább a matek mint a Mérnökinfón.

1 Like

Uhh, dezsíír köszönöm szépen :slight_smile:
Kiégek xd
Beírtam a id=“even” t, nemvolt jó, gondoltam a class=“formInput” ra is, de aztán mondom az biztos csak a bekéréshez kell,… aztán így elengedtem :smiley:

Mostmár csak a CSS-t kell összébb tákolnom

Sziasztok .Én csak egy Köszönöm-öt akarok mondani ezért a Sololearn-es cuccért hogy megosztottad .Nemrég a php-t kezdtem el ezzel gyakorolni/tanulni és máris jobban megmarad a fejemben/jobban megértem mint anno suliban .
Szóval köszi hogy megosztottad ,ez nagyon jól jött nekem :slight_smile: Ha php-n túl vagyok tuti ránézek a többi nyelvre is ,jól fog jönni nekem a későbbiekben :smiley:

2 Likes

Örülök, hogy segíthettem ezzel az oldallal! :slight_smile:

1 Like

Be lehet írni SoloLearn neveket is, ha szeretnétek és így ha felvesszük egymást friend-nek akkor egymás ellen is lehet elvileg challange-eket nyomni, ha valakik éppen ugyanazt a nyelvet tanulják rajta. :smiley:
Engem bundi_hu néven találtok. :slight_smile:

Sziasztok!
Ez az első program, amit annak is merek nevezni, mert talán még hasznos funkciója is lehet. :smiley:
https://pastebin.com/C6vLnaXk

Pythonban hoztam össze, a SoloLearn-es “tanfolyam” felénél tartok jelenleg.
A lényege, hogy különböző adatokat tudsz beleírni, aztán tárolni őket. Eddig még csak két kategóriába. Egy a(z) (email)címeknek, egy a jelszavaknak. (Egy addresses.txt és passwords.txt fájlra van szükség a Python fájl mappájában.)
Aki jártas Pythonban nyugodtan elmondhatja a véleményét, mit csináltam szerinte rosszul, stb.
Illetve mindenki véleményére kíváncsi vagyok! :slight_smile:

Hát minden tiszteletem, hogy ilyen dolgokat tudtok, nekem ez nagyon más világból van :smiley:
sokszor agyalok rajta, hogy érdemes lenne foglalkozni ezzel a témakörrel, legalább, hogy valami rá látásom legyen. Jani is mondta, hogy a jövőben nagy haszna lehet ha legalább alap szinten érti valaki a lényegét.

1 Like

Ránézésre jónak, áttekinthetőnek, olvashatónak tűnik a kód még úgy is, hogy a python nekem kimaradt, de néhány nyelv után már mind majdnem egyforma… Maga a program gyakorlásnak jó, persze amúgy érdemes elmenni adatbázis vagy XML, titkosítás irányba ilyen jelszó tárolás téren, de előbb ahogy csinálod is ezeket az alap gyakorlatokat érdemes űzni

1 Like

A jövőben? :slight_smile: Szerintem ez már jelenleg is hasznos sőt már vagy 15-20 éve az (ahogy az internet, ezáltal az informatika, mobil eszközök stb) elkezdtek terjedni. Arról nem beszélve, hogy remek passzív bevételi forrást jelenthet, ha az ember picit megerőlteti magát.

3 Likes

Valóban igazad lehet! :slight_smile: És aki teljesen a nulláról indul, annak hol érdemes elkezdeni a témakört?

Alapvetően CNC programozó vagyok, ami most még egy más terület, de amerre halad a technológia, akár sokkal közelebb is kerülhet egymáshoz a két terület. Sőt a CAD CAM rendszerekben akár már most nagy haszna lehet a témának, így szivesen foglalkoznék vele, ha ezt autodidakta módon lehet tanulni.

Gépészmérnök/tervezőkéntként dolgozom és napi 8 órából 4 órát programozok. Nem csak a CAD modellezés részét autmatizáltam a munkának, hanem a rajzolás részét is. Egyszerűen elkerülhetetlen volt, most már 9 óra helyett 25 perc alatt el tudom készíteni a projektek 90%-át. Két hónap alatt behozta az árát, hogy automatizáltuk a tervezést. (cserébe VisualBasic-ben programozunk :cry: remélhetőleg átállunk C#-ra később) ahogy terjed a generatív tervezés és a bonyulultabb szimulációs/optimáló eljárások annál nagyobb szükség lesz rá.

Egyetemen kb. semmit nem tanítottak, (azt is pocsékul), de érdekelt a téma és simán meg tudtam tanulni alap szinten magamtól is. Ha van egy kis affinitásod hozzá akkor gyorsan belejössz :slight_smile: Lényegesen könnyebb, ha van valami gyakorlati dolog amiben ki tudod próbálni, nem csak úgy a vakvilágba programozol. Mikrovezélőkkel/mikroszámítógépekkel igen jó dolgokat lehet csinálni, ráadásul a gyengébb erőforrások megtanítanak arra, hogy ne pazarolj.

4 Likes

Köszi a választ! :slight_smile:

Sziasztok!

Python-hoz ért valaki? :slight_smile:
Van egy kis archiváló programom ami python-ban íródott és azt szeretném működésre bírni

en is koszi ezt az oldalt!

1 Like