TheVR Fórum

Programozási feladat

Adott egy feladat. Bekérek egy szót, amit úgy kellene kiíratni pl: Busz
Z
SZ
USZ
BUSZ
Ezt hogyan lehet megoldani?
c#

A programozás algoritmusok ismerete és a google helyes használata.
Annyira egyszerű, hogy erre magadtól is rá kell jönnöd.

1 kedvelés

Hát 30 perc keresgélés után nem jöttem rá. Pedig megy a file kezelés beolvasás splitelés. De viszont erre nem tudok rájönni!

Mikre kerestél rá, illetve szerinted hogyan kellene megoldani a problémát?
Nem szivatni akarunk, de ha megadjuk a megoldást, nem sokat fogsz tanulni belőle.

edit: kíváncsiságból rákerestem, első keresés első találatán a teljes megoldás(csak egy sort kell benne egyel feljebb tenni)

Word spell , word split , word cuting ilyesmiket kerestem

For ciklussal már találkoztál? Ha még nem, akkor abban lenne érdemes elmélyülni.

UI: algoritmikai feladatokkal kapcsolatban nem érdemes specifikusan adott programnyelven való megoldást keresni, mert jelentősen szűkíted a találati listát. Mindenesetre itt még nem annyira lényeges, mert a hasonló jellegű feladatok megoldását gyakorlatilag még brainfuckhoz is meglehet találni, de később sokat segíthet. SZERINTEM

Illetve ez nem megy, semmi gond. De akkor kezd az “egyszerűbbel”. Normális sorrendben való kiiratás megy?

B
BU
BUS
BUSZ

Ezt se tudom hogy kell. Nekem ez teljesen kimaradt. Pedig ebben az évben fogok érettségizni.

For ciklussal már találkoztál?

Legyen még kisebb a probléma. A “BUSZ” szót kitudod írni? Illetve azt, hogy “B” kitudod írni?

UI: Tudod e PONTOSAN, hogy mi az a String?

Nem csak emelt infon van programozás? :thinking:

Próbáld reverse-el, mert hogy fordított sorrendben szeretnéd kiírni.
Másik dolog, keresésnél használd az alap adat típusokat: string, int, stb.

ui: Nézz utána a ciklusoknak.

Keresgélek. Ha rájövök írok

Sikerült haladni vele?

Igen sikerült. Közben rájöttem hogy lehet indexeket megadni stringnél. :slight_smile: