PS2 kormány használata PC-hez

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy néha szoktam játszani pár autós/versenyzős játékkal, amikhez tök jó lenne egy kormány.
Nos nekem még a PS2-höz volt egy “Logitech Rally Vibration Feedback Wheel”-em ->(link)<-.
Ehhez van egy kétpedálos pedálrész is, ami a kormányhoz csatlakozik.
Viszont a kormány, mivel PS2-es, ezért az pedig a PS2-es porttal (hosszú, lapos,mint a PS2 kontrolleré) csatlakozik.

Az lenne a kérdésem, hogy létezik olyan átalakító, ami mondjuk ebből a portból USB portba alakítja át és tudnám használni a PC-hez is játékokhoz?
Ha van ilyen, Magyaroszágon is lehet ilyen kapni, vagy csak külföldön?
Ha van is ilyen átalakító, rendesen átviszi a jelet és teljes mivoltában tudnám a kormányt használni?
Esetleg kell hozzá valami szoftver, amivel map-elnem kell az összes gombot?
Egyáltalán létezhez hozzá driver, ami felismeri és használhatóvá tenni Win10-hez?

Ha valaki jártas a témában és tudna segíteni, annak nagyon örülnék. (Én nagyon nem vagyok ebben jártas, ezért elnézést, ha valami nagyon hülyeséget írtam/kérdeztem volna :sweat_smile:)

Köszi előre is a segítséget!

Szia!

Anno nekem volt egy kormányom, ami PS2-höz volt kitalálva, de mellékeltek hozzá USB-s PC adaptert és működött hibátlanul. (mondjuk ez volt vagy 15 éve, de elvileg nem változott a lényeg)

Itthon nem tudom, hogy árulnak-e, nem nagyon láttam. Kint van bőséggel, egy egyszerű:

és egy “komolyabb”

https://french.alibaba.com/product-detail/brook-super-converter-adapter-for-ps3-for-ps4-for-ps5-for-nintendo-switch-pro-for-xbox-one-controller-to-pc-for-ps2-ps-classic-60694611664.html

Elvileg plug & play rendszerűek, nem igényelnek driver-t.

Köszi!
Előbb valszeg az olcsót rendelem meg, mert ahogy utánaolvastam, volt, akinél adódtak problémák, pl.: a pedálokat csak gomboknak érzékelte, szóval előbb megveszem az olcsót, aztán ha azzal megy, lehet nézek egy minőséggibet is. :grin:

1 kedvelés

Nagyon szívesen. Igazából nem szabadna hülyén viselkednie, mert lényegében a kormány “megegyezik” egy kontroller felépítésével, csak a formája más. :smiley:

thanks my issue has been fixed.

E?

@lengyelb lehet, hogy bot?

2 kedvelés

Ez egy Magyar fórum.
A jövőben kérlek csak magyarul.

1 kedvelés

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.