PS4 Vétel 2019-ben

Sziasztok!

Mindig is PC parti voltam, ez nem is valtozott, viszont egyenlore elfogytak azok a cimek amik erdekeltek es Pc-n is jatszhatoak voltak.

A PS4 pedig olyan exclusive cimekkel rendelkezik ami szinte ilyen must have kategoria a gamereknek. Igy alapjaraton azt terveztem, hogy 2020-ba ha kiadjak az uj PS-t akkor veszek majd egy olyat, es a visszafele kompatibilitas segitsegevel majd lenyomom azokat a cimeket.

Viszont egyre inkabb hypolt vagyok nehany jatek tekinteteben, igy nem igazan akarok 1-1.5 evet varni az uj PS-re :smiley: (Mindenkeppen beruhazok egyre ha kijon, de az meg soka lesz)

• 144hz GSYNC 1440p Monitoron hasznalnam, es valoszinuleg csak majd a PS5-el egyutt ruhaznek be egy megbaszo TV-re.

• Cimek amik mindenkepp erdekelnek.

• God of War (Mar haverom PS-en
      vegignyomtam regen, de muszaj ujra)
    • Spider Man
    • Horizon Zero Dawn

Nos a kerdes, hogy ehez a monitorhoz, es ezekhez a cimekhez eleg a Slim vagy mar mindenkeppen a PRO kellene?

Hasznalt piac szerintetek szoba johet, vagy csakis ujonnan? (Megmondom oszinten utalok Tech cuccot hasznaltan venni, es nem is volt meg ra pelda. Nem bizok ilyen teren senkiben :smiley: )

Elore is koszi a valaszokat!

Igazából mindegy, ha jól tudom a PS nem támogatja az 1440p-t, szóval valószínűleg a 1080p beállítást fogod használni. Kérdés a monitor mennyire jól scaleli fel, van ahol homályos, töredezett kép az eredmény. A magas képfrissítés megint csak kockázat, mert nyilván egyik konzol sem tud ennyit, semelyik felbontáson. Gsync meg ugye nem támogatott, szóval az sem segít sajna.

Használtan 60k körül szoktam látni a sima, 80-90 körül a Pro verziót, ha van valami jó akció olyan játékokkal amit egyébként is játszanál, van hogy jobban megéri az új.

Huha, akkor lehet jegelem a dolgot :smiley:

Azert egy eleg kemeny PC-vel es monitorral nyomom, igy egy AAA cím 1440p-be GSYNC-el High vagy Ultra bealitasokkal 100FPS korul nagyon jo elmenyt nyujt, es igy, hogy 1080p-n kellene 30-60 fps korul jatszanom lehet, hogy sokat rontana az elmenyen, tekintve, hogy mihez szoktam hozza :confused:

Pro az tud a legtöbb címben stabil 50-60 fpst, 1080p-n.

Előbb nézd meg hogy scaleli a monitorod a 1080p-t. Állítsd be azt a felbontást valami játékban, ami nem annyira pörgős, és van időd megnézni nem e csúszik el valami, nem lesz e homályos, megfelel e neked. Még jobb ha a frameratet is lelimitálod 60-ra. Ha igen, akkor meg lehet próbálni a PS-t is. Ha nem, akkor vagy veszel egy TV-t a PS-hez most (4K-ra mennék rá, de oda is a 1080p jelet küldeném ki a konzolból), és azzal valószínűleg rendben lesz az élmény, vagy megvárod a következő generációt, az valószínűleg tud majd 4K60-at stabilan a legtöbb régebbi címben, az újakat meg majd meglátjuk.

Saját tapasztalat: felejtsd el a Slimet. Én is PC-s játékhoz vagyok szokva. Egyszerűen vért hányok a 25-30 fps körüli képfrissítéstől, és már az az 50-55 fps körüli stabil framerate is sokkal jobb élmény, ami a legtöbb exkluzív játéknál bőségesen elég. Szerintem vegyél bátran prót. Sőt, újonnan vegyél prót. Legfeljebb 60-70 k körül eladod majd mikor jön a ps5. Ezek a címek amúgy sem fognak szerintem jelentős boostot kapni. Úgy értem, hogy szerintem töredék lesz a különbség ahhoz képest látványban, mint amennyi volt a különbség a 7. és a 8. generáció között. 4k-ban biztos számít. De inkább a framerate növekedés adná a jelentős többletet, nem a “javított látvány”.

Legfeljebb elállsz a vásárlástól, visszaküldöd a francba és visszakapod a pénzed.

A kérdés az, adnak e ki upgradet a korábbi játékokhoz hogy kihasználják a plusz erőt.

Ugye a legtöbb PS4 cím, ami elérhető PC-re is, az összehasonlítások szerint valahol a PC-s Medium beállítás környékén fut jelenleg, pont a mostanra elég limitált erőforrások miatt. Ergo a framerate-en kívül is lenne még bőven “hely” feljebb menni látványban. A ray tracingről nem is beszélve.

Persze érdemesebb a kiadónak várni ezzel pár évet, aztán kiadni mint “remaster” megint mondjuk az eredeti ár feléért.

Szerintem nem kell nagyobb upgrade-re számítani, mint ami nagyon sok játék esetében kijött a pró megjelenése után. Ezek azért nem olyan hatalmas fejtörést jelentő dolgok, egy kisebb, közepesebb stúdiónak odaadják és 1-2 hónap alatt megcsinálják. Fizikailag nincs velük annyi munka és nem tudnak akkora ugrást okozni, ami indokolna különkiadást. Nem egy Crash trilógia vagy Shadow of the Colossus. :slight_smile:

Konzolon nem is annyira indokolt a sokkal magasabb grafikus beállítás alkalmazása. Bár én is monitorról és közelről használom, de nem erre van fejlesztve…2-3 m-re ül a felhasználó egy 100-120 centis tévétől. Láttam Horizont 140 centis, 1080p-s, de jó minőségű TV-n. Rohadtul nem éreztem, hogy bármilyen update-re szükségem lenne. :slight_smile: A generáció húzócímei pedig szerintem a megjelenés napjától elérhetőek lesznek a “boost update-el”. Ha a backward compatibility ott lesz, akkor muszáj lesz valamennyit foglalkozzanak vele.

Szoktam bogarászni oldalakat, fórumokat. Nem a látvány veri ki a biztosítékot az emberek többségében ma már, hanem az instabil és/vagy alacsony framerate.

Kövezzetek meg, de én nem értem ezt a framerate kiakadást a konzolokon.

Lehet velem van a baj, nekem is van PC-m de semmivel se érzem többnek a játékot ha az nem stabil 30 fps hanem 60 vagy 75 vagy 120 semmi pluszt nem ad nekem. A játék ugyan az marad minden fps-en, ha egy játék szar akkor az szar marad 120 fps-en és ha játék jó az jó marad 30 fps-en is. Slim ps4-em van GoW, Infamous second son, spider man, RDR2 sehol se éreztem azt, hogy ejjj de jó lenne ha 60 fpsen menne. Dehát kinek a pap kinek a papné, de azért olyat ne jelentsünk ki, hogy felejtse el az illető a slimet baromi olcsón lehet hozzájutni használtan és ugyan úgy élvezheti a játékokat rajta az ember.

Tudod, ez olyan, hogy valakit nem zavar a TN panel és annak színei se, de aki meg IPS-hez szokott, mondjuk munkában, az többé nem fog TN paneles monitort venni otthon mert kifolyik a szeme tőle.

Egyet értek abban, hogy nem a framerate-től lesz jó vagy rossz a játék. Az viszont elég kellemetlen mikor mondjuk AC Originsben konzolon egy harc közben leesik a framerate a 2x tartományba és a kameramozgás is elkezd szaggatni miközben az életedért küzdesz.

Nem kell ezért kövezni. Különbözőek vagyunk, különbözően fejlettek a különböző érzékszerveink. Pl. 144hz-es monitort használok, és úgy hozzászoktam, hogy a laptop képernyőjétől fáj a fejem az irodában, ha 3 napig nem megyek be… Folyamatos vibrálásnak élem meg.

Te ezt nem érzékeled, de lehet, hogy 5 számomra teljesen azonos ízű sörből is te tudsz egy kisregényt írni, mert te viszont zongorázni tudnál a különbségeken. Ez ilyen.

Azért írtam, hogy felejtse el, mert megjegyezte, hogy ehhez van szokva, a monitor is olyan, stb. ezért írtam le a tapasztalatom és személyes élményem mert úgy tűnt, hasonló a helyzetünk.

Egyet tudok érteni mimdenképp veled.
De azért szerintem mégse mindegy, hogy 50-55 fps, vagy 30. Fluidabb már azért a 40-50 is, mint a 30. De amúgy én se vagyok érzékeny nagyon erre.
Gtx 970 -nel ultra-n nyomom az AC origins -t, és általában stabil 50-60, de ha valami keményebb hely van, pl sűrű város, vagy ilyesmi, akkor meg-meg rezzen 30-40 körülre, meg se érzem többnyire.
De azt viszont, ha beesik 30 alá, olyan 20 köré, akkor azt már te is megérzed szerintem az tuti :smiley:
@elektronikusbari én így vagyok a jó minőségű kijelző (pl amoled, IPS) és a szar között. De frame, az nem nagy bajom. Legyen meg az 50-60, és bódottá.
De a 30-tól se halok meg :smiley:

Az 50-60 nagyon más mint a 30. :slight_smile:
Nyilván játéka válogatja. Egy R6:Siege-ben, bizony hatalmas a különbség egy 30, egy 60 és a 100 között. Egy Originsben, God of Warban kevésbé. De én amíg élek Performance mode-ot fogok használni a Ps4 prónál minden esetben a “resolution” helyett. Nekem egy Horizon Zero Dawn-nál vagy a God of Warnál többet ad az a plusz 20-25 stabil framerate, mint a felbontás. :slight_smile:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat így utólag! Hamar meggyőztetek, hogy PRO verzio legyen.

Pár napja be is szereztem egy új, bontatlan, garanciális PS4 Pro-t (7216B tehát legújabb verzió) Hardveraprón keresztűl 105.000 Ft-ért. Szerintem így elég jó deal volt :smiley: